Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Błoto i krew: Mgła wojny

Przeprowadzenie Czarnej Bess przez mglisty las Bourlon.

Po zakończonej pierwszej części z czterech opowieści "Błoto i krew", czas na kolejną, w której co prawda wciąż będziemy mieli do czynienia z naszym wspaniałym czołgiem, to jednak zasadniczą część czasu spędzimy poza nim. Po przełamywaniu linii wroga w części Ponad szczytem, teraz będziesz musiał oczyścić teren przed czołgiem.

Jak zapewne zauważyłeś od razu, las spowity jest gęstą mgłą. Im dalej się będziesz zapuszczał, tym będziesz trafiał na większe grupy przeciwników przy umocnieniach. Musisz wiedzieć, że twój czołg nie ruszy do momentu, gdy ostatni nieprzyjaciel w danym miejscu pozostanie przy życiu.

Teoretycznie w przypadku otwartej wymiany ognia Czarna Bess ci pomoże, w praktyce jednak będziesz zdany sam na siebie. Najlepszą metodą działań w tej misji, zwłaszcza jeśli chcesz pozbyć się zagrożenia po cichu, jest zbaczanie z głównej drogi przy pierwszym możliwym rozwidleniu. Dzięki temu dróżki poprowadzą cię do bocznej lub tylnej części obozowiska.

Jeśli znajdziesz się w polu widzenia przeciwnika, nad jego głową zapełniać się będzie romb. Gdy zapełni się do końca, podejrzliwość przeistoczy się w reakcję i wróg otworzy ogień.

Nie musisz niszczyć dział przeciwpancernych. Spowoduje to dużo hałasu i zaalarmuje wszystkich wrogów, przez co również czołg znajdzie się pod ostrzałem. Warto próbować likwidować zagrożenie po cichu. Skradaj się więc, czołgaj jeśli zajdzie taka potrzeba i zachodź nieprzyjaciół od tyłu. Z powodu gęstej mgły będziesz trudniejszy do zauważenia.

Jeśli jednak coś pójdzie nie tak i rozpocznie się regularna potyczka, postaraj się przejąć jakiś karabin stacjonarny, dzięki czemu zyskasz przewagę nad przeciwnikami. Po uspokojeniu sytuacji wróć zawsze do czołgu i sprawdź czy nie wymaga naprawy. Warto dbać o dobrą kondycję sprzętu, nigdy nie wiesz, kiedy zostanie zaatakowany.

Po kolejnym przejechaniu niewielkiej odległości, ponownie będziesz zmuszony wyczyścić teren przed załogą. Na rozwidleniu trzymaj się lewej strony, kierując się w dół i przez cmentarz. Staraj się trzymać maksymalnie jednej strony doliny i gdy tylko zauważysz jakiegoś przeciwnika, oznaczaj go funkcją lornetki.

Etap w ruinach pozwala na łatwe okrążanie większości wrogich żołnierzy.

Jeśli będziesz miał problem z odnalezieniem wszystkich przeciwników, wykorzystaj także słuch. Dialogi żołnierzy mogą cię łatwo naprowadzić na właściwą ścieżkę. Pomocne mogą okazać się słuchawki. Gdy już zauważysz jakiegoś wroga, warto też odwrócić jego uwagę rzucając w jego okolicę łuskę. Wówczas zakradnięcie się do niego od tyłu i cicha eliminacja powinna być bardzo prosta.

Gdy już uporasz się z nieprzyjaciółmi w okolicy ruin, pozwól ekipie w czołgu zniszczyć blokadę na drodze i ruszaj dalej. Trzymaj się lewej strony, skąd trafisz na całkiem spory obóz. Oznaczaj wszystkich przeciwników i działa, które są w zasięgu twojego wzroku, po czym rozpocznij eksterminację w wybranym przez siebie stylu. Wkrótce dotrzecie do mostu.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Błoto i krew: Awaria


Skieruj się na prawo od niego i zejdź na dół do wyschniętego koryta. Wdrap się po drugiej stronie, skąd będziesz miał możliwość likwidacji nieprzyjaciół z flanki. Po przebrnięciu dalej napotkasz widok, który zwiastować będzie najtrudniejszy moment tego etapu.

W największym obozowisku czeka cię walka z piechotą, a później z wrogimi maszynami.

Skręć w pierwszą ścieżkę po prawej stronie i kucając, a momentami nawet czołgając się, przejdź do jej końca. W międzyczasie oznaczaj absolutnie wszystkich przeciwników i działa, których nie powinieneś niszczyć. Ułatwi ci to bardzo późniejszy etap rozgrywki. Gdy przejdziesz do końca wspomnianej ścieżki, rozpocznij cichą eksterminację poczynając od żołnierzy znajdujących się przy centralnym składzie amunicji.

Jeden z żołnierzy patroluje tę okolicę, drugi konserwuje działo. Cichą likwidację rozpocznij od tego pierwszego.

Na dachu bunkra znajduje się także snajper. Jest na tyle zaabsorbowany obserwowaniem okolicy, że jego likwidacja nie powinna przynieść ci najmniejszych kłopotów. Po neutralizacji wszystkich wrogów warto wejść do wspomnianego bunkra, w którym znajduje się sporo skrzyń z amunicją i różnymi rodzajami broni. Przydać się może zwłaszcza ta z przebijającą pancerz amunicją.

W pewnym momencie od strony północno-wschodniej zaczną nadciągać posiłki wraz z niewielkimi pojazdami. Rozpocznij neutralizację z dachu bunkra, koncentrując się najpierw na piechocie, a następnie na pojazdach, które mogą skutecznie zagrozić Czarnej Bess. Do ich zniszczenia możesz także wykorzystać działa rozstawione w dwóch miejscach obozu.

To właśnie dlatego wcześniej sugerowaliśmy, aby ich nie niszczyć. Po uspokojeniu sytuacji wróć do swojego czołgu, napraw go i zasiądź za sterami. Uruchomi się sekwencja filmowa, po której ta część zadania dobiegnie końca. Niestety, czeka cię kolejna awaria czołgu.

Komentarze