Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Błoto i krew: Stal przeciw stali

Przedostajemy się przez wioskę w Bourlon.

W poprzedniej części historii "Błota i krwi" musieliśmy wstrzymać podróż z powodu awarii. Po zdobyciu czterech świec zapłonowych i ich wymianie, przywróciliśmy nasz pojazd do życia i możemy kontynuować podróż po francuskiej ziemi. Naszym obecnym celem jest przedostanie się przez wioskę, gdzie później będziemy musieli odeprzeć dość dobrze zorganizowany atak wroga.

Rozpocznij zatem swoją podróż, jadąc przed siebie przez wioskę. Na jej terenie likwiduj wszelkie możliwe zagrożenie, koncentrując się przy tym na działach przeciwpancernych. Jeżeli nie zrobiłeś tego dostatecznie szybko i twoja maszyna uległa zniszczeniom w jakimkolwiek stopniu, natychmiastowo rozpocznij naprawę.

W ostatniej części zadania jest to bardzo ważny aspekt. Jeśli bowiem nie zadbasz o dobry stan techniczny Czarnej Bess, możesz nie ukończyć misji, gdyż zniszczenie wrogich pojazdów będzie trudne w unieruchomionym czy płonącym czołgu. Na razie jednak skup się na zagrożeniu z wioski. Kieruj się w stronę niewielkiego mostu, za którym po raz pierwszy trafisz na pojazdy nieprzyjaciela.

Zawsze staraj się prowadzić ostrzał koncentrując się na bokach i tyle wrogich pojazdów, gdzie pancerz jest najcieńszy.

Strzelając z głównego działa do mocno oddalonych przeciwników pamiętaj, aby brać poprawkę na odległość od nich. W przeciwnym razie może okazać się, że tracisz niepotrzebnie czas na przeładowanie i nieskończona amunicja będzie w tej sytuacji naprawdę marnym pocieszeniem. Przedzieraj się dalej aż do końca wsi.


Dotarcie do bocznicy w Bourlon i opanowanie jej

Gdy podążać będziesz w kierunku bocznicy kolejowej, po raz kolejny bądź bardzo uważny. W kilku miejscach ukryte będą działa przeciwpancerne, które powinieneś zniszczyć najpóźniej po ich pierwszym strzale. Twoim celem jest opanowanie całej bocznicy, a żeby wykonać te polecenie, musisz zniszczyć większość wrogich pojazdów i piechoty na tym terenie.

Wykorzystuj zatem wszelkie zabudowania, aby zniknąć z oczu przeciwników we wrogich pojazdach, dzięki czemu będziesz także zajeżdżał ich z boku lub od tyłu, gdzie - przypominamy - ich pancerze są najcieńsze i strzelając właśnie w te miejsca unieruchomisz je najszybciej.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Wysoko postawieni znajomi: Próbny lot


Odparcie ataku wroga

Po uspokojeniu sytuacji, choć mogłoby się wydawać inaczej, czeka cię największa przeprawa. Od strony południa nadciągnie grupa pojazdów nieprzyjaciela. Trzy szybkie i małe czołgi, którymi powinieneś zająć się w pierwszej kolejności, a także dwa duże wozy opancerzone. To właśnie dlatego twój czołg w tym momencie powinien nie być w ogóle zniszczony.

Taki widok nie zwiastuje niczego dobrego.

Oczekując na dotarcie posiłków nieprzyjaciela, warto jest ustawić się między budynkami od południowej strony wioski. Utrudni to trafianie przez nieprzyjaciela, a także umożliwi ci ewentualne szybkie wycofanie w celu naprawy pojazdu i oflankowanie wroga. Jedno jest pewne - musisz tu działać bardzo szybko i starać się ostrzeliwać pojazdy z boku lub z tyłu. Ten drugi wariant będzie jednak bardzo trudny do osiągnięcia.

Po odparciu ataku wroga musisz skierować się do punktu zbornego w Cambrai, gdzie rozpocznie się podsumowująca animacja. Ukończyłeś tym samym czwarty epizod misji "Błoto i krew", która koncentrowała się na drugiej bitwie pod Cambrai.

Komentarze