Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Wysoko postawieni znajomi: Wojna totalna

Użyj sztuczek poznanych w treningu pilotażu, aby zniszczyć wrogi fort.

W poprzedniej części opowieści, a dokładnie rzecz biorąc, na jej końcu, wraz z kolegą udało się wam wykonać fotografie wrogiego fortu. Oczywiście, pozwoliła na to duża doza szczęścia, przypadku i odrobina szaleństwa, ale liczy się fakt, że dowództwo - pomimo wcześniejszego oszustwa - wysyła waszą dwójkę do rozpoznanej lokacji. Jeden mały myśliwiec oczywiście nie zrówna z ziemią całego wielkiego fortu nieprzyjaciela, ale od czego są bombowce?

To właśnie eskorta i pomoc pilotom tych wielkich maszyn znajduje się na liście twoich obowiązków. Nie będzie łatwo, ale już na początku damy ci najważniejszą radę: pilotując i niszcząc kolejne wskazywane cele, staraj się często skręcać samolotem, czyli również latać z minimalną prędkością. Powolny, ale ciągle lawirujący myśliwiec jest trafić dużo trudniej, niż lecący szybko i jak po sznurku.


Zniszczenie obserwacyjnych balonów i wozów przeciwlotniczych wroga

Twój pierwszy cel na pewno skojarzy ci się z pierwszym założeniem podczas treningu. Musisz pozbyć się balonów nieprzyjaciela, służących do obserwacji nieba i ziemi. Czas poświęcony na ich neutralizację nie ma w tym momencie najmniejszego znaczenia, bo i tak nie będziesz narażony zbytnio na ostrzał ze strony wroga.

To jednak dość szybko ulegnie zmianie, gdyż zbliżając się do głównej części fortu natkniesz się na wzmożony ostrzał ze strony dział przeciwlotniczych. Aby misja się powiodła, musisz jak najszybciej się ich pozbyć. W przeciwnym razie zagrożony będziesz ty sam oraz koledzy z innych samolotów.

Do neutralizacji ośmiu dział wykorzystaj alternatywny tryb broni, czyli pociski.

Zapewnienie ochrony bombowcom

Gdy już uporasz się z działami przeciwlotniczymi i kilkoma myśliwcami nieprzyjaciela, nadlecą sojusznicze bombowce, których zadaniem będzie zrównanie z ziemią wrogiego fortu. Twoim zadaniem jest dopilnowanie, aby mogły swój cel wykonać. Przeszkadzać im będą wrogie myśliwce w naprawdę sporych ilościach.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Wysoko postawieni znajomi: Upadek


Na górze pojawi się okrągła, czerwona ikona, która będzie charakteryzować stopień zniszczenia wrogie fortu. Do momentu, gdy pasek wokół niej nie osiągnie zera, będziesz musiał cały czas odpierać ataki wrogich myśliwców. Może się to okazać całkiem trudne, gdyż piloci nieprzyjaciela również nie oszczędzają na manewrach, z powodzeniem wykonując beczki, wstęgi i wszelkie inne manewry utrudniające ci ich trafienie.

Staraj się przede wszystkim zachować spokój w swoich manewrach i nie zapominaj o konieczności naprawiania maszyny, jeśli oberwiesz mocniej. Nie zapominaj o kontrolowaniu przepustnicy. Im mniej obrotów, tym maszyna bardziej zwrotna, co często przekłada się na bardziej wymierną korzyść, niż w przypadku gonienia maksymalną prędkością.

Po zniszczeniu fortu uruchomi się animacja, po której okaże się, że twój samolot spadł na terytorium wroga. Na szczęście w samą porę udało ci się uratować. Nie wiadomo jednak co z twoim kompanem. Tego dowiesz się jednak z kolejnej części opowieści.

Komentarze