Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - samoloty, jak zostać pilotem, najlepsze wskazówki

Wszystkie zestawy uzbrojenia maszyn powietrznych.

Battlefield 1 to powrót do klasycznego latania - bez zaawansowanych technologii, laserowego namierzania celów, podczerwieni, flar i innych wynalazków. Samoloty to tradycyjne dwupłatowce (czasem trzypłatowce), których główną bronią jest karabin maszynowy.

Jedną z większych zmian jest wprowadzenie oddzielnej klasy pilota. Zostajemy nim automatycznie, gdy z poziomu mapy przed odrodzeniem zdecydujemy, że chcemy pokierować samolotem - o ile jest obecnie dostępny.

By zasiąść za sterami, musimy poczekać, aż możliwe będzie wybranie samolotu, czyli wtedy, gdy obok ikony powietrznej maszyny widoczna będzie cyfra większa od zera (oznaczająca liczbę dostępnych samolotów, które mogą jednocześnie pojawić się w grze).

Poniżej opiszemy wszystkie dostępne rodzaje samolotów, możliwe do wyposażenia zestawy uzbrojenia maszyn, a także arsenał pilota.


Samolot szturmowy

Ten model przeznaczony jest głównie do zwalczania piechoty i lekkich pojazdów. Pociski karabinu są ciężkie i szybko tracą pęd, opadając dosyć gwałtownie. Dlatego szturmowy samolot nie jest zbyt dobry w walce z innymi latającymi maszynami.

Zestawy wyposażenia:

  • Samolot szturmowy wsparcia sił lądowych (domyślny) - poza działkiem, samolot może zrzucać małe bomby odłamkowe, efektywne przeciwko żołnierzom.
  • Przeciwczołgowy samolot szturmowy - tę wersję odblokujemy za 250 obligacji. Jest wyposażona w działko oraz bomby przeciwpancerne.
  • Przeciwsterowcowy samolot szturmowy - model samolotu wyposażony, poza działkiem, w rakiety montowane pod skrzydłamy. Do odblokowania za 250 obligacji.
Podczas auto-naprawy nie możemy zmieniać kierunku lotu

Myśliwiec

Samolot stworzony z myślą o podniebnych pojedynkach i atakowaniu większych celów powietrznych, choćby sterowców. Coś dla fanów Czerwonego Barona.

Zestawy wyposażenia:

  • Myśliwiec do walk powietrznych (domyślny) - wyposażony w szybkostrzelny karabin maszynowy, jest zwrotny i zwinny.
  • Zabójca bombowców - wersja do odblokowania za 250 obligacji. Ma zamontowane rakiety, a główny karabin jest nieco cięższy.
  • Myśliwiec okopowy - podobny do wersji domyślnej, ale posiada też zamontowane małe bomby. Do odblokowania za 250 obligacji.

Bombowiec

Najwolniejszy, niezbyt zwrotny i największy samolot w grze - jak zresztą można było oczekiwać po bombowcu. Potrafi mocno zaszkodzić zarówno piechocie, jak też pojazdom.

Zestawy wyposażenia:

  • Bombowiec zaporowy (domyślny) - wyposażony w bomby odłamkowe oraz odłamkowo-burzące, a więc najbardziej uniwersalny.
  • Bombowiec ogniowy - do odblokowania za 250 obligacji. Ten model lepszy jest przeciw piechocie. Poza bombami odłamkowymi, może też zrzucać ładunki zapalające.
  • Bombowiec torpedowy - do odblokowania za 250 obligacji. Najlepszy model przeciw pojazdom. Może zrzucać bomby przeciwpancerne lub torpedy.

Jak skutecznie latać samolotem

Pamiętaj, żeby wybrać taki, który jest najbardziej potrzebny drużynie. Pojazdy mocno uprzykrzają życie zespołowi? Wybierz bombowiec lub samolot szturmowy. Myśliwce atakują sojuszniczy sterowiec? Też zdecyduje się na myśliwiec.

Styl gry zależy oczywiście od wybranego modelu pojazdu. Sterując bombowcem możemy celować „na oko” przy kamerze zza kadłuba, ale przełączając się na bomby przy kamerze z kokpitu celujemy już specjalnym wizjerem bombowym - to przydatne narzędzie, z którego warto korzystać, by zrzucać ładunki precyzyjnie.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz również:

- Battlefield 1 - czołgi, pojazdy ciężkie, czołgista: wszystkie informacje

- Battlefield 1 - kawaleria, jak zdobyć konia, co warto wiedzieć

- Battlefield 1 - mapy: behemoty, pojazdy i kluczowe miejsca


Myśliwiec jest najszybszy, a więc można pozwolić sobie na różne akrobacje. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzić. To nie odrzutowce, a więc napęd działa inaczej. W górę polecimy wolniej, a jeżeli puścimy przycisk przyspieszenia, śmigło będzie po chwili potrzebowało trochę czasu, by ponownie maksymalnie się rozkręcić.

Samolot szturmowy jest idealny do atakowania pozycji obronnych wroga. Zrzucenie bomb przeciwpiechotnych to świetny sposób to wypłoszenia przeciwników z dogodnych pozycji. Trzeba tylko uważać, by nie lecieć zbyt nisko.

Z samolotów można oczywiście wyskoczyć, ale zalecane jest to wyłącznie wtedy, gdy nie ma już szans na naprawę. Po wyskoczeniu jesteśmy klasą Pilota - mamy więc stosunkowo słabą broń, dobrą do walki z bliska. Wyposażenie Pilota i Mechanika jest wspólne - domyślnie otrzymujemy automatyczny pistolet, a odblokować możemy między innymi strzelbę i inne pistolety szybkostrzelne.

Komentarze