Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Podręczniki polowe, cz. 1 (Błoto i krew)

Skrzynie z podręcznikami w opowieści Daniela Edwardsa.

Poszukując Podręczników polowych natkniesz się na pewne utrudnienia, zwłaszcza w trzeciej części historii, gdzie będzie bardzo ciemno. Mamy jednak nadzieję, że z naszymi wskazówkami odkryjesz wszystkie sekrety bez najmniejszych problemów. Paradoksalnie, to właśnie w ostatniej części misji "Błoto i krew" będzie najłatwiej o odnalezienie przedmiotów.

Wszystkie umieszczone są tam w miejscu tego samego typu, czyli starym wiatraku. Podręczników polowych jest tam pięć, a samych wiatraków tyle samo. Nie sposób więc się pogubić. Dodatkowo, praktycznie wszystkie można odnaleźć zanim ta część zadania rozpocznie się na dobre.


Ponad szczytem

Podręczniki polowe: 5

#1 Pierwszy podręcznik polowy znajdziesz przed zniszczeniem pierwszej artylerii. Zwróć uwagę na zielony namiot przy powiewającej na wietrze fladze, przejdź nieco dalej i zwróć się w prawo. W gruzach odnajdziesz tam skrzynkę, w której znajduje się poszukiwany przedmiot.


#2 Drugi podręcznik znajduje się w ruinach kościoła, na który natkniesz się jeszcze przed przejęciem punktu "D". Wejdź do środka i skieruj się na lewo. Przy charakterystycznych zbiornikach odnajdziesz skrzynię z podręcznikiem polowym.


#3 Trzecia skrzynia z podręcznikiem jest na tyłach tego samego kościoła, w którym znalazłeś drugi podręcznik. Znajduje się ona przy innych drewnianych skrzynkach i wielkim, zielonym kole.


#4 Po przejęciu punktu "D" zwróć uwagę na róg zniszczonego budynku. Skrzynia z podręcznikiem polowym znajduje się od południowo-wschodniej strony.


#5 Podążając do kolejnej baterii artylerii, w końcu natrafisz na charakterystyczną maszynę porzuconą na głównej drodze. Z przodu, tuż obok zaczepu, znajduje się ostatnia na tym poziomie skrzynia z podręcznikiem bojowym.


Mgła wojny

Podręczniki polowe: 5

#1 Przy pierwszej blokadzie wykonanej z kołków i drutu kolczastego, zwróć uwagę na niewielkie wzniesienie wskazane na poniższym obrazku strzałką. To właśnie tam, przy sporym drzewie, znajduje się pierwsza skrzynia z podręcznikiem polowym.


#2 Ten podręcznik jest stosunkowo trudny do zdobycia. Gdy dotrzesz do ruin widocznych na poniższym obrazku, uporaj się ze wszystkimi nieprzyjaciółmi, a następnie zejdź do podziemi zabudowań. Jest tam bardzo ciemno, więc możesz być zmuszony do działania nieco po omacku. Podręcznik znajdziesz pomiędzy łóżkami polowymi.


#3 Po dotarciu przed most, będziesz musiał obrać którąś ze stron, aby przedostać się na jego drugą stronę. Zanim jednak to zrobisz, przejdź dołem i zatrzymaj się tuż pod mostem po przeciwnej stronie. Znajdziesz tam kolejny podręcznik polowy.


#4 Po dotarciu do ostatniego obozowiska i wyczyszczeniu go do cna, skieruj się północno-wschodni kraniec mapy. Za dużymi drewnianymi skrzyniami znajdziesz podręcznik.


#5 Ostatni podręcznik polowy znajduje się również na terenie głównego obozu, tym razem na krańcu północno-zachodnim, w widocznym na poniższym obrazku bunkrze. Poszukiwana skrzynia znajduje się przy środkowym otworze strzelniczym bunkra.


Awaria

Podręczniki polowe: 5

#1 Początkowy podręcznik polowy znajdziesz po zdobyciu pierwszej świecy zapłonowej. Odwróć się w kierunku wschodnim i zwróć uwagę na niewielki budynek. Wejdź do środka drzwiami po prawej stronie, a znajdziesz tam skrzynię z poszukiwanym przedmiotem.


#2 Podążając w dół, do głównej części wsi, zwróć uwagę na wiatrak po lewej stronie. Na jednym z jego poziomów znajdziesz skrzynię z drugim podręcznikiem polowym.


#3 Trzeci podręcznik polowy znajdziesz w charakterystycznym, wysokim budynku mieszkalnym, którego dolny poziom wykonany jest z czerwonej cegły. Wejdź do środka i skieruj się na górny poziom. Obok fotela przykrytego białą narzutą znajdziesz poszukiwaną skrzynię.


#4 Najtrudniejszy do zdobycia podręcznik polowy na tym poziomie. Udaj się do widocznego na poniższym obrazku budynku. Nad jego wejściem znajduje się napis "A. Lefeuvre". W środku znajdują się egipskie ciemności, więc możesz wspomóc się ustawiając maksymalną jasność na monitorze. Wejdź na najwyższy poziom i staraj się zlokalizować białą narzutę, przy której znajduje się podręcznik polowy.


#5 Ostatni podręcznik polowy znajduje się w niewielkiej szopce na wschodnim skraju ostatniej części wioski, nieopodal składu z bronią i amunicją.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Podręczniki polowe, cz. 2 (Wysoko postawieni znajomi)


Stal przeciw stali

Podręczniki polowe: 5

#1 W tym rozdziale podręczniki są najłatwiejsze do zdobycia. Znajdują się one bowiem w każdym z wiatraków na ich dolnych poziomach. Każdy z wiatraków jest bardzo dobrze widoczny, więc koniecznie zacznij już od tego pierwszego, po prawej stronie, zaraz po rozpoczęciu misji.


#2 Rusz drogą po lewej stronie i podjedź do najbliższego wiatraka. Ponownie jak w pierwszym przypadku, podręcznik bojowy znajduje się na najniższym poziomie przy kole młyńskim. To samo dotyczyć będzie również kolejnych miejsc.


#3 Po zdobyciu drugiego podręcznika zwróć się w kierunku południowo-zachodnim, gdzie zauważysz trzeci wiatrak, a w nim - oczywiście - kolejny podręcznik.


#4 Czwarty wiatrak, w którym znajdziesz kolejny przedmiot, znajduje się tym razem w samym centrum wsi. Zanim się jednak do niego dostaniesz, sugerujemy wyczyścić okolicę z nieprzyjaciół i zniszczyć ich pojazdy.


#5 Do ostatniego wiatraka kieruj się w stronę południowo-wschodnią. Znajduje się on na szczycie wzniesienia i również może być chroniony. Najpierw zatem uporaj się z zagrożeniem.

Komentarze