Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Nic nie jest zapisane: Ukryć się na widoku

Poznaj historię Lawrence'a z Arabii.

Ostatnia opowieść przenosi nas do Mezopotamii. Jest wiosna 1918 roku, a Imperium Osmańskie przeważa na swoim froncie dzięki zaawansowanej technologii. Wcielamy się w T.E. Lawrence'a, słynnego brytyjskiego oficera, który poprowadzi niewielki oddział powstańców na Półwyspie Arabskim.

Na samym początku pierwszej z trzech części opowieści, twoim oczom ukaże się wykolejony pociąg. Znajdując się na górze i korzystając z lornetki, oznacz wszystkich nieprzyjaciół patrolujących okolicę. Będzie ich niecała dziesiątka, a ty na samym początku nie posiadasz żadnej innej broni, oprócz noża. Co ciekawe, ukończenie tej misji bez choćby jednego wystrzału należy do bardzo łatwych zadań.

Bierze się to głównie stąd, że większość przeciwników chadza swoimi własnymi ścieżkami i bardzo łatwo odwrócić ich uwagę. Wokół znajduje się naprawdę dużo miejsc, w których można się skutecznie schować. Jedynym problemem może okazać się żołnierz, który z uporem maniaka spaceruje sobie po jednym z dachów wagonów. Mimo wszystko, powinieneś zabić go na samym końcu, ponieważ wejście na wyższy poziom na pewno przyciągnie uwagę pozostałych nieprzyjaciół.

Lornetka przydaje się jak zwykle do oznaczenia nieprzyjaciół.

Jeśli nie masz ochoty na ciche rozwiązywanie problemu, możesz zakraść się na zachód od pociągu i wykorzystać stacjonarny, ciężki karabin maszynowy. Wówczas ściągniesz na siebie jednak uwagę, a w okolicy może pojawić się nawet czołg. Znajduje się on przy małym namiocie z bronią i amunicją we wschodniej części mapy.

Odciągaj uwagę nieprzyjaciół, rzucając w ich okolicę łuski po nabojach.

Wciąż jednak zachęcamy do działania po cichu. Jest to rozwiązanie dłuższe, ale - wbrew pozorom - zdecydowanie łatwiejsze. Satysfakcja z takiego rozwiązania również może być znacznie większa. Gdy już uporasz się ze wszystkimi lub z większością wrogów, wskocz na dach wskazanego znacznikiem wagonu i otwórz jego właz.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Nic nie jest zapisane: Robota dla młodych

Znajdźki:

- Battlefield 1 - Podręczniki polowe, cz. 5 (Nic nie jest zapisane)

- Battlefield 1 - Wpisy do kodeksu, cz. 5 (Nic nie jest zapisane)


Odnalezienie książki szyfrów

W środku wagonu, po lewej stronie na podłodze znajduje się niewielka, brązowa skrzynka, na której znajduje się książka szyfrów do pociągu należącego do Imperium Osmańskiego. Podnieś przedmiot i obejrzyj przerywnik filmowy. Okaże się, że jesteś w niezłych tarapatach, przynajmniej pozornie. Po chwili sam przekonasz się, jak zakończy się ten bardzo krótki epizod. Poznasz także przyjaciółkę Lawrence'a, w którą wcielisz się w kolejnej części zadania.

Komentarze