Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Mapa: Blizna Saint Quentin

Sześć punktów do przejęcia i cenne wskazówki.

To dość duża lokacja, która jest znakomitym miejscem do tak zwanej wojny totalnej, w której biorą udział siły wszelkiego rodzaju. Jest tu miejsce dla piechoty, czołgów, motocykli, koni, samolotów, dział stacjonarnych i wielu, wielu innych elementów, które mogą przyjść ci do głowy myśląc o serii Battlefield.

Mapa, choć naprawdę duża, gwarantuje bardzo szybką rozgrywkę. Zwłaszcza, jeśli na serwerze spotyka się 64 graczy. Wrażenia są niesamowite, choć znajduje się tu tylko sześć punktów do przejęcia. Blizna Saint Quentin gwarantuje niezapomniane przeżycia, a dzięki rozległości całej lokacji nie ma mowy o żadnym miejscu, w którym koncentrować się będą zawsze największe walki.

Kluczem do sukcesu często okazuje się tutaj korzystanie z szybkiego transportu, w postaci konia czy motocykla. Zagwarantują one trudne trafienie przez przeciwnika oraz błyskawiczne przedostanie się do zajętego, ale zapomnianego przez przeciwnika punktu. Pamiętaj też, że ze względu na otwartość terenu jest to raj dla snajperów. Śmiertelnie zagrożona powinna być przede wszystkim piechota.


Punkt A - Gospodarstwo

Niewielki obszar o dość dużym zróżnicowaniu ukształtowania powierzchni. Teren w dużej części jest otoczony drutem kolczastym i innymi przeszkodami. Dostać się tam można jednak niemal z każdej strony. Sam punkt z flagą jest dość mocno odsłonięty, dlatego przebywając w jego pobliżu należy mieć oczy dookoła głowy.

Istotnym elementem w punkcie Gospodarstwo jest niewielki bunkier, w którym ukryć się może naprawdę wielu przeciwników. Podobnie, broniąc tego miejsca, warto z bunkra skorzystać. Szturmując, wrzuć tam najpierw granat. Często gwarantuje to kilka zabić za jednym zamachem.


Punkt B - Opactwo Travecy

Ruiny opactwa są przede wszystkim bardzo efektowne, bo położone na wzgórzu. Tego miejsca nie da się nie zauważyć, nawet z dużej odległości. I to właśnie dzięki temu, bardzo trudno jest zdobyć punkt B. Jego obrona jest dużo prostsza, niż przejęcie. Można się tu ukryć będąc snajperem, ale można też…

…użyć działek stacjonarnych ulokowanych na pozostałościach okiennic. To znakomity sposób na obronę przed nacierającym przeciwnikiem, choć tylko w kontekście piechoty lub odkrytych pojazdów. Takie działko nie wyrządzi żadnych zniszczeń opancerzonym pojazdom.


Punkt C - Zatopione drogi

Do punktu C jest bardzo łatwo podejść niemal z każdej strony. Znajduje się tam kilka zniszczonych - niemal doszczętnie - budynków. Można się w nich ukryć podczas obrony, tak jak podczas ataku trzeba skupić się na niepozornych narożnikach zniszczonych pomieszczeń.

Flaga usytuowana jest niemal po środku ruin, ale nie trzeba znajdować się pośród nich, aby zacząć proces przejmowania (lub obrony) punktu. Czasami bardziej zaskakująca jest obecność na zewnątrz ruin, a nie w ich środku. Rozważ to podczas ataku bądź obrony.


Punkt D - Hotel De Ville

Stary budynek z cegieł, posiadający niewielki kawałek podwórka, zaś całość otoczona jest solidnym, murowanym murkiem. Miejsce wydaje się dość niepozorne, choć walki w tej okolicy należą do jednych z najbardziej dynamicznych na całej mapie. Znajdą się tu otwarte okna, w których mogą znajdować się snajperzy, podobnie można wrzucać do nich granaty.

Bardzo często walki przenoszą się do środka budynku, gdzie znajduje się klatka schodowa i kilka mniejszych lub większych pomieszczeń. Idealne miejsce do zakładania pułapek przez zwiadowców czy użycia strzelb. Niezapomniane przeżycia w Hotel De Ville gwarantowane!


Punkt E - Łąka Bakera

Kompleks kilku mniejszych budynków, z dość dużym podwórzem oraz murkiem z jednej strony. Parterowe budynki, do których można wejść, stanowią całkiem niezłe miejsce do walk w starciu. Bardzo rzadko główne potyczki w punkcie E mają miejsce na zewnątrz, ale właśnie we wspomnianych budynkach. Warto wykorzystać konia, aby dostać się tu jeszcze szybciej i niespodziewanie.

Będąc w środku warto mieć w zanadrzu strzelbę albo możliwie ciężki karabin maszynowy. Zwróć jednak uwagę, że wiele z budynków posiada dość duże okna, przez które obserwacja sytuacji na zewnątrz jest całkiem prosta, ale podobnie łatwo jest zauważyć ciebie, gdy przeciwnik zwróci uwagę na te miejsce.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Battlefield 1 - Mapa: Amiens

Następnie: Battlefield 1 - Mapa: Salonowy Blitzkrieg

Zobacz także:

- Battlefield 1 - najlepsze porady dla każdego


Punkt F - Farma Ronquenet

Flaga punktu F usytuowana jest na środku niewielkiego wzgórza, tuż przy starym młynie. Teren jest bardzo otwarty, przez co łatwo go przejąć poprzez szybkie podjechanie motocyklem lub konno. W najbliższej okolicy znajduje się kilka budynków i różnego typu przedmiotów, które mogą stanowić naprawdę niezłą osłonę przed ostrzałem przeciwnika.

Nieprzyjaciele często decydują się na przejmowanie punktu będąc w bezpośredniej okolicy wspomnianego młyna. Za workami z piaskiem znajduje się za to stacjonarne działo, który jest rewelacyjnym rozwiązaniem na tego typu wrogów. Wystarczą dwa celne strzały, aby rozłożyć budynek na części pierwsze, często raniąc przy tym śmiertelnie nieprzyjaciół.

Komentarze