Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - jak zdobywać doświadczenie, medale, odblokowywanie broni

Skuteczne sposoby na szybki awans.

Proces zdobywania doświadczenia w trybie multiplayer Battlefield 1 nie jest jednolity, a raczej podzielony na różne elementy. Zdobywamy bowiem ogólne punkty doświadczenia naszego żołnierza, ale osobno levelujemy także każdą klasę.

Ogólny poziom jest zawsze widoczny w menu głównym, przy ikonce oznaczającej naszą rangę, obok logo Battlefield 1. Ten poziom widzimy też w tabeli wyników podczas meczów.

Poziom każdej klasy możemy sprawdzić w zakładce Żołnierz, przechodząc później do Broń i gadżety. Można tu zauważyć, że przeważająca liczba nowych broni i gadżetów wymaga 2 lub 3 poziomu klasy do odblokowania. Tylko po jednej broni dla każdej z czterech głównych klas wymaga poziomu 10.


Szybkie zdobywanie XP

Nie ma idealnego przepisu na szybki awans, poza najlepszą chyba poradą dotyczącą Battlefield 1 - wykonuj cele i pomagaj drużynie. Jeżeli skupisz się wyłącznie na eliminowaniu wrogów, punkty doświadczenia (XP) będziesz zdobywać wolniej.

Jeżeli więc grasz Medykiem, pamiętaj o regularnym częstowaniu kolegów apteczkami. Rzucaj je nawet na ziemię, jeżeli nikogo nie ma w pobliżu, ponieważ jest spora szansa, że ktoś niedługo przebiegnie obok leczącego pudełka.

Jako żołnierz wsparcia rozdawaj amunicję przy każdej możliwej okazji - to dobry sposób na dużo dodatkowych punktów doświadczenia. Możesz też wyposażyć narzędzie naprawcze i reperować pojazdy dla kolejnych punktów XP.

Szturmowiec i Zwiadowca nie mają gadżetów wspierających sojuszników bezpośrednio, ale nadal mogą zająć się oznaczaniem zauważonych wrogów i atakowaniem pojazdów. Przede wszystkim Szturmowiec powinien skupiać się na wykonywaniu konkretnych celów - przejmowaniu punktów, podkładaniu ładunków w Szturmie i tak dalej.

Przejęcie obszaru w Podboju, Operacji czy Dominacji to gwarancja dużego bonusu punktów doświadczenia, warto o tym pamiętać.


Jak zdobyć nową broń

Proces odblokowywanie nowych rodzajów gadżetów i broni jest dosyć nietypowy, łączy rozwiązania z różnych odsłon cyklu Battlefield. By odblokować broń musimy bowiem nie tylko osiągnąć konkretny poziom daną klasą, ale też zapłacić odpowiednią sumę obligacji wojennych. Obligacje zdobywamy awansując na kolejne poziomy doświadczenia.

Zdecydowana większość broni to zazwyczaj wymóg 2 lub 3 poziomu klasowego oraz koszt ok. 200 obligacji. Nie jest to więc wygórowana suma, ale trzeba zaznaczyć, że poziom klasowy rozwija się dosyć wolno.

Elementy ekwipunku można odblokować z poziomu gry, przed odrodzeniem się w meczu, klikając opcję Dostosuj. Można też skorzystać z aplikacji Companion na oficjalnej stronie Battlefield.


Medale

System medali pomaga zdobywać więcej punktów doświadczenia. Co tydzień gra losowo dobiera pięć różnych medali - są to w praktyce wyzwania, które musimy wykonać. Może to być wymóg wygrania konkretnej liczby rund w danym trybie i zlikwidowania wrogów odpowiednim rodzajem broni.

Przykładowo, medal Gwiazda Dominium zaoferuje nam 5000 punktów XP, jeżeli rozegramy dwa mecze Dominacji, wygramy jeden z nich oraz przejmiemy w sumie 20 flag w tym trybie.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz także:

- Battlefield 1 - wszystkie bronie, statystyki, obrażenia i celność

- Battlefield 1 - mapy: behemoty, pojazdy i kluczowe miejsca


By spełniać wyzwania związane z medalem, musimy go aktywować - z poziomu menu głównego w zakładce Żołnierz lub w menu podczas meczu albo w trakcie ładowania rundy. Aktywny medal może być tylko jeden, ale możemy go zmieniać między kolejnymi meczami - tak by pasował do trybu, w jakim akurat gramy.

Medale są aktywne tylko kilka dni, później (w każdy wtorek) zastępowane są przez inne. Warto więc zwrócić uwagę ile czasu pozostało na spełnienie konkretnych wymagań, by zdążyć z wyzwaniem.

Komentarze