Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - tryb Dominacja, co warto wiedzieć

Jak grać, by zdominować wroga.

Dominacja to jeden z trybów, który w każdej odsłonie Battlefielda stanowi przyjemną odskocznię od chaosu wielkiego pola bitwy. Można powiedzieć, że to mniejsza i skromniejsza wersja Podboju.

W rywalizacji uczestniczy tylko piechota, co naturalnie wpływa w znacznym stopniu na przebieg gry oraz strategie. Brak czołgów czy samolotów oznacza, że nie musimy się przejmować dodatkowym zagrożeniem.


Warunki zwycięstwa w Dominacji

W trybie Dominacji, jak we wszystkich, rywalizują dwa zespoły. Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 100 punktów. Są one przyznawane tym szybciej, im więcej obszarów kontrolujemy - jak w Podboju.

Likwidowanie przeciwników nie ma bezpośredniego wpływu na liczbę punktów, choć jest oczywiście niezbędne, by przeszkodzić oponentom w przejmowaniu obszarów.

Mapy w Dominacji są mniejsze - to tylko część obszaru pełnej mapy z Podboju

Dominacja - cel, przejmowanie punktów

Najprostsza definicja Dominacji to: mały Podbój. Zasady są niemal identyczne. Mamy przejmować obszary oznaczone literami A, B oraz C, w dowolnej kolejności. Rywalizujemy z drużyną przeciwną o to, kto przejmie i utrzyma więcej obszarów.

W Podboju mamy jednak do czynienia z pojazdami, Behemotami oraz 64 graczami. Dominacja to mniejsza skala - gramy na fragmencie całej mapy, w meczu uczestniczy mniej żołnierzy i nie wykorzystujemy czołgów czy samolotów.

Tempo rywalizacji jest szybkie, dlatego warto trzymać się członków oddziału i podążać od punktu do punktu. Zamiast bronić przejętego obszaru, lepiej biec do kolejnego - w ten sposób można uniknąć okrążenia przez oddziały wroga. Trzeba też pamiętać, że w Dominacji nie można odrodzić się przy jednym z punktów kontrolnych, a tylko w losowym miejscu lub przy koledze z drużyny.

Z uwagi na nastawienie na potyczki piechoty i niezbyt rozległe lokacje, Dominację warto polecić początkującym. Jeżeli nie znacie dobrze serii Battlefield, skromniejsze pole bitwy to świetne miejsce, by oswoić się z różnymi klasami, rodzajami broni i sterowaniem.

Dominacja, podobnie jak Zespołowy Deathmatch, to także najlepsza opcja do wyboru, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na rozgrywkę. Mecze rzadko trwają dłużej niż 10 minut.


Mapy w trybie Dominacji

Wszystkie mapy w Dominacji są okrojonymi wersjami lokacji z Podboju - też jest ich dziewięć. Najczęściej dostajemy centrum obszaru, a więc - przykładowo - wioska na Bliźnie Saint-Quentin czy pałacyk na Salonowym Blitzkriegu. Są jednak wyjątki, choćby forteca na Fortecy Fao.

Z racji na niewielkie rozmiary map, trudno o specyficzne wskazówki dotyczące każdej lokacji w trybie Dominacja. Trzeba jednak przypomnieć, że brak pojazdów nie oznacza, że jesteśmy niezniszczalni za osłonami czy ścianami. W grę nadal wchodzą materiały wybuchowe czy moździerze i działka Szturmowca.

Na dowolnej mapie dobrym wyborem są granaty gazowe, które rzucone przed atakiem na punkt mogą skutecznie zdezorientować obrońców. W przejmowaniu punktu wrogom przeszkodzą też granaty zapalające.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

- Battlefield 1 - tryb Podbój: cel, taktyka i porady

- Battlefield 1 - tryb Gołębie Wojenne: najważniejsze informacje i porady

- Battlefield 1 - tryb Szturm: cele i wskazówki

- Battlefield 1 - tryb Zespołowy DM: szczegóły i podpowiedzi

- Battlefield 1 - tryb Operacje: opis i najważniejsze porady


Mniejsze odległości sprawiają też, że mamy do czynienia z walką na średnie i bliskie dystanse. Najlepszymi klasami do wyboru siłą rzeczy są więc Szturmowiec i Wsparcie, a także Medyk. Zwiadowcy nie są zbyt przydatni, o ile zależy nam na zwycięstwie. Przesiadywanie z karabinem wyborowym w jednym punkcie to niezbyt dobry pomysł - nie o to tutaj chodzi.

Komentarze