Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Wysoko postawieni znajomi: Upadek

Przedzieraj się przez patrolowane okopy wroga, aby dostać się do sojuszników.

Tę część zadania zaczniesz nietypowo, bo na drzewie, z którego błyskawicznie spadniesz. Niemal pod nogi wrogiego żołnierza. Szybko jednak przeczołgasz się pod stojący obok samochód. Niestety, okazuje się, że nie masz żadnej broni, a jedyne, co leży w zasięgu twoich rąk, to zwyczajna łuska po naboju. Podnieś ją, bo przyda ci się szybciej, niż myślisz.

Za pomocą wyświetlonego na ekranie przycisku ciśnij zdobytym przedmiotem przed siebie, aby odciągnąć uwagę pilnującego obejścia nieprzyjaciela. Od razu podnieś też saperkę opartą o beczkę, na której znajduje się zapalona latarenka. Na kuckach podejdź do zaciekawionego nieprzyjaciela i przy użyciu walki wręcz, pozbaw go życia. Nie było trudno, ale podobnego typu likwidacji wrogów spodziewaj się teraz w ilościach hurtowych.


Powrót na sojusznicze pozycje

Stopniowo przedzieraj się w zachodnim kierunku. Sugerujemy, aby większość czasu spędzić na kuckach, co znacznie obniży to poziom generowanego przez ciebie hałasu. Zwykły chód, nie mówiąc już nawet o sprincie, bardzo szybko przykuje uwagę patrolujących nieprzyjaciół. Odciągaj ich uwagę rzucając łuskami i zakradając się za ich plecy. Pomimo cichego działania, warto jest mieć przy sobie solidną broń palną.

Wszystko to po to, bo będziesz musiał się bronić w przypadku wykrycia. Z tego powodu zaglądaj do wszystkich napotkanych skrzyń z bronią i granatami lub bombowymi pułapkami. Warto jest mieć mały arsenał przy sobie, ale wciąż na pierwszym miejscu polecamy działanie po cichu. W jednej z pierwszej lokacji znajdziesz także pistolet z tłumikiem, który także może okazać się bardzo pomocny. Niestety, ma on tylko dziesięć pocisków, a znalezienie dodatkowych na wrogim terenie będzie niemożliwe.

Blask księżyca, reflektory i ogniska rozpalone tu i ówdzie będą skutecznie utrudniać działania pozostając niezauważonym.

Przedzieraj się przez kolejne części wsi, kierując się cały czas na zachód. Oznaczaj wszystkich zauważonych nieprzyjaciół za pomocą lornetki, aby ułatwić sobie ich późniejszą neutralizację i odciąganie uwagi. Nie spiesz się, działaj mądrze i po cichu, a przy odrobinie szczęścia i uporu dotrzesz do swoich sojuszników bez zauważenia ze strony wroga i bez wszczęcia alarmu.

Jeśli wywołasz alarm, zakręć butlę przy głośnikach widocznych na obrazku. Jeśli nie wywołasz, to zakręć ją mimo wszystko. Utrudni to życie wrogom przy ewentualnym wykryciu twojej osoby.

Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Następnie: Battlefield 1 - Wysoko postawieni znajomi: Forte et Fidele


Miej świadomość, że im bliżej będziesz celu, tym więcej przeciwników będzie pojawiać się w okopach. Zazwyczaj będą chodzić pojedynczo, więc ich eksterminacja nie powinna przysporzyć ci zbyt wielu problemów. W korytarzach zastawiaj także pułpaki z bomb, które będziesz odnajdywał w skrzyniach z amunicją.

Poznajesz? Latałeś nim w poprzedniej misji.

W końcu dotrzesz do wraku swojego samolotu, z którego wyciągniesz kolegę. Jako że jest ranny, musisz go nieść aż do umocnień sojuszniczych, starając się przy tym nie natknąć na przeciwnika, który skutecznie neutralizowany będzie przez ciężkie karabiny naszych kumpli. Pamiętaj, że niosąc swojego kolegę nie możemy strzelać.

W pewnym momencie dotrzesz do miejsca, gdzie sięgają reflektory sojuszników. Przechodź od przeszkody do kolejnej, najbliższej, gdyż wpadnięcie w snop światła uruchomi bratobójczy ostrzał w twoją stronę. Gdy już zaniesiesz Wilsona do bazy, uruchomi się kolejny przerywnik filmowy, po którym nastąpi finał tej wojennej opowieści.

Komentarze