Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - mutliplayer, gra sieciowa: jak zacząć?

Najważniejsze informacje.

Multiplayer w Battlefield 1 to według wielu najważniejszy element gry. Weterani cyklu obeznani z poprzednimi częściami z pewnością szybko odnajdą się w trybie sieciowym, choć twórcy przygotowali szereg różnych zmian.

Dla wszystkich, którzy zaczynają przygodę z serię, przygotowaliśmy jednak przejrzysty opis trybu multiplayer oraz porady dotyczące wkroczenia na serwery, by uniknąć poczucia zagubienia na wielkim polu chaotycznej bitwy.

Najlepiej zacząć od zapoznania się z kampanią fabularną. Polecamy szczególnie rozdział „Błoto i krew”, gdzie kierujemy czołgiem, ale mamy też okazję powalczyć bez pojazdu. Zabawa w trybie dla jednego gracza to świetna rozgrzewka i pozwala zapoznać się ze sterowaniem.


Najlepszy tryb na początek

Najpopularniejszy tryb w serii Battlefield to oczywiście Podbój. W starciach bierze tu udział aż 64 graczy, a mapy są rozległe. Początkowo można poczuć się nieco przytłoczonym, dlatego na start polecamy dwa inne tryby.

Szturm - drugi po Podboju ulubiony tryb wielu fanów cyklu. Jedna drużyna musi podłożyć ładunki wybuchowe pod dwa cele. Jeżeli bomby nie zostaną rozbrojone przez obrońców, aktywują się kolejne dwa punkty do zniszczenia, a front przesuwa się do dalszej części mapy. Lokacje są tu mniejsze, ograniczone jest także użycie pojazdów.

Dominacja - Podbój w wersji „mini”, bez pojazdów. Rozgrywka jest szybka i dynamiczna, a mecze krótkie. Walczymy o kontrolę nad trzema punktami na stosunkowo niedużych mapach. Mecze trwają krótko w porównaniu z innymi trybami, co dla niektórych będzie z pewnością zaletą.

Przeglądarka serwerów

Battlefield 1 oferuje przeglądarkę serwerów zarówno na PC, jak i na konsolach Xbox One i PS4. Na komputerach nie musimy już uruchamiać aplikacji Battlelog w przeglądarce, co pewnie niektórych ucieszy.

Przeglądarka serwerów pozwala w wygodny sposób ustalić preferencje przed wyszukaniem gry i dołączeniem do meczu. Po prawej stronie umieszczono filtry, które pozwalają ustawić odpowiadające nam opcje.

Przeglądarka dostępna jest na wszystkich platformach

Możemy ustalić preferowany tryb rozgrywki, ulubione mapy, ustalić wielkość gry (czyli maksymalną liczbę graczy), a także liczbę wolnych miejsc na serwerach, które się wyświetlą.

Jest także opcja ustawienia filtrów szczegółowych. To już narzędzie dla bardziej zaawansowanych. Ustalimy tutaj na przykład, czy chcemy znaleźć serwer bez regeneracji zdrowia, z ograniczonym interfejsem, a może taki, na którym nie można korzystać z niektórych rodzajów broni - takie serwery będą mogli tworzyć gracze, modyfikując zasady wedle uznania.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz także:

- Battlefield 1 - najlepsze porady dla każdego

- Battlefield 1 - jaką klasę wybrać, najlepsze taktyki

- Battlefield 1 - wszystkie bronie, statystyki, obrażenia i celność

- Battlefield 1 - pakiety bojowe, skórki legendarne i znakomite


Poza przeglądarką serwerów możemy wybrać jeszcze inne sposoby dołączenia do gry w menu „Gra online”. Są to:

Operacje - to oddzielny tryb, który (nie wiedzieć dlaczego) nie jest dostępny z poziomu przeglądarki. W Operacjach bierzemy udział w ataku lub obronie obszarów, a na jedną Operację składają się zazwyczaj dwie lub trzy mapy.

Szybka gra - po wybraniu tej opcji wybieramy preferowany tryb i zostajemy automatycznie dopasowani do odpowiedniego meczu.

Gry niestandardowe - tu znajdziemy serwery ze zmienionymi, nieoficjalnymi zasadami, a więc (przykładowo) z wyłączonymi niektórymi rodzajami uzbrojenia czy gadżetów.

Komentarze