Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - tryb Szturm: cele i wskazówki

Wysadzanie telegrafów wroga.

Szturm to drugi po Podboju najpopularniejszy tryb w Battlefieldzie, choć zadebiutował dopiero w części Bad Company. Oferuje odmienne zasady niż przejmowanie obszarów.

W Battlefield 1 w meczach Szturmu biorą udział dwie drużyny składające się z 12 graczy, a więc w sumie w starciach uczestniczy maksymalnie 24 żołnierzy. Liczba pojazdów jest ograniczona - nie ma samolotów.

Szturm jest najbardziej liniowym z trybów, który często premiuje drużynę obrońców, oferując im lepsze pozycje. Drużyna atakująca musi postawić na dobrą współpracę.

Mapa jest podzielona na kilka fragmentów, w każdym trzeba wysadzić dwa cele

Szturm - warunki zwycięstwa

By zwyciężyć, należy wykonać główny cel naszej drużyny. Zespół obrońców musi powstrzymać przeciwników przed wysadzeniem w powietrze wszystkich telegrafów. Jak można się domyślić, drużyna atakująca musi zniszczyć wszystkie telegrafy przed upływem czasu.

Liczba telegrafów zależy od mapy.

Zabójstwa nie mają bezpośredniego wpływu na warunki wygranej, ale są oczywiście niezbędne, by pozbywać się przeciwników chroniących lub atakujących cele.


Szturm - obrona, podkładanie ładunków

W porównaniu do poprzednich odsłon cyklu Battlefield, Szturm zaprojektowano tym razem nieco inaczej. Przede wszystkim, czasem może zdarzyć się, że lokalizacja telegrafu będzie nieco inna niż zwykle na tej samej mapie.

Ponadto, obrońcy mają teraz możliwość przyzwania artylerii - wystarczy podejść do jednego z telegrafów i poczekać, aż wyświetli się odpowiednia opcja do wykorzystania.

Obrońcy powinni skupić się na defensywie, o czym warto pamiętać. Zdarza się, że niektórzy gracze niepotrzebnie wybiegają zbyt daleko do przodu, albo rozbiegają się po mapie. Co najmniej 2 lub 3 użytkowników zawsze powinno trzymać się blisko jednego telegrafu.

Jeżeli atakującym uda się podłożyć ładunek, wszyscy natychmiast powinni udać się do telegrafu - choć co najmniej para graczy nadal powinna pozostać przy drugim celu. Zanim podejdziemy rozbrajać ładunek, dobrze jest rzucić granat dymny lub gazowy.

Gdy jesteśmy w drużynie atakującej, najlepiej podzielić się na dwie grupy - mniejszą oraz większą - i starać się podejść do dwóch celów jednocześnie. Stałe zbliżanie się do wszystkich telegrafów sprawi, że wrogowie będą musieli podzielić siły na dwa obszary, ale być może nie przewidzą, że jedna z grup atakujących jest większa od drugiej.

Po podłożeniu ładunku należy znaleźć dobre miejsce do ukrycia się i czekania na obrońców. Dobre punkty to rogi mieszkań, przejście na piętro budynku, zaczajenie się w strukturze naprzeciw celu. Każde miejsce, z którego możemy obserwować podłożony ładunek, jest dobre. Jeżeli widzimy zbliżających się obrońców, warto wykorzystać granaty.

Gaz i maska to świetne połączenie dla ofensywnego Szturmowca

Najlepsze gadżety i broń w trybie Szturm

Chociaż liczba graczy w Szturmie wynosi 24, jak w Dominacji czy Zespołowym DM, to klasa zwiadowcy i karabiny powtarzalne mają tu zastosowanie. Dobry snajper może skutecznie powstrzymywać zarówno atakujących, jak i obrońców. Ważne tylko, by zbyt wielu graczy w zespole nie wybrało tej klasy. Wystarczy dwóch.

Podstawą są dobrzy Szturmowcy. Pistolety maszynowe oraz strzelby są idealne do walki z obrońcami we wnętrzach budynków czy ciaśniejszych przestrzeniach, gdzie najczęściej znajdują się cele do wysadzenia.

Dobrą taktyką jest nałożenie maski, rzucenie granatów gazowych i wpadnięcie w okolice celu, by szybko rozprawić się z przeciwnikami. Można wykorzystać również granaty dymne, przydatne w Battlefield 1 o wiele bardziej niż w poprzednich częściach, z uwagi na brak termowizyjnych celowników.

Dymny granat może też stanowić dobrą zmyłkę. Kilku graczy może podejść do celu A i upozorować atak, rzucając dymne ładunki. To z pewnością zwróci uwagę obrońców. W tym czasie druga, większa grupa ofensywna może zająć się celem B.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz także:

- Battlefield 1 - tryb Podbój: cel, taktyka i porady

- Battlefield 1 - tryb Dominacja: co warto wiedzieć

- Battlefield 1 - tryb Gołębie Wojenne: najważniejsze informacje i porady

- Battlefield 1 - tryb Szturm: cele i wskazówki

- Battlefield 1 - tryb Zespołowy DM: szczegóły i podpowiedzi

- Battlefield 1 - tryb Operacje: opis i najważniejsze porady


W Szturmie dla każdej klasy znajdzie się miejsce. Medyk jest niezbędny, by podnosić towarzyszy, którzy zostaną postrzeleni - szczególnie istotne jest to dla drużyny atakującej, bowiem każda śmierć to utrata jednego punktu posiłków. Gdy posiłki się wyczerpią, przegramy.

Klasa Wsparcia może natomiast w drużynie obrońców dbać o stały zapas granatów i amunicji. Może też rozstawić moździerz i w ten sposób odpierać ataki grup przeciwnika.

Komentarze