Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Klasa Wsparcie: broń, ekwipunek, porady

Jakie gadżety są najlepsze, klasowe pistolety.

Pomaganie kolegom z drużyny to nie tylko leczenie, ale też przygważdżanie ogniem i uzupełnianie zapasów amunicji - właśnie tym zajmuje się żołnierz Wsparcia. Najlepiej sprawdza się na średnim dystansie.

Podobnie jak w Battlefield 4, podstawowe uzbrojenie klasy Wsparcia to lekkie karabiny maszynowe. Większość nie jest zbyt celna, ale skutecznie uprzykrzą życie przeciwnikom dzięki możliwości strzelania długimi seriami.

LKM-y działają nieco inaczej niż w poprzednich odsłonach cyklu. Zazwyczaj nieskuteczne jest oddawanie pojedynczych strzałów, a najbardziej efektywne jest trzymanie przycisku spustu jak najdłużej. To dlatego, że im dłuższa seria, tym celniejsze kolejne strzały.


Karabiny klasy Wsparcia:

 • KM Lewis - LKM dostępny w wersji ze stabilizacją celności, soczewką lub o zmniejszonej wadze zapewniającej szybszą stabilizację.
 • M1909 Benet-Mercie - karabin z 30 nabojami w magazynku, dostępny między innymi w wersji z soczewką celowniczą i chwytem przednim.
 • KM Madsen - karabin z dużą szybkostrzelnością, w zależności od wersji bardziej stabilny lub celny.
 • MG15 nA - duża pojemność magazynka (100 sztuk), możliwe odblokowanie wersji z dwójnogiem.
 • BAR M1918 - najbardziej szybkostrzelny LKM w grze. Tylko 20 sztuk amunicji w magazynku.
 • Huot Automatic - raczej uniwersalny, zadaje duże obrażenia i strzela szybko. W magazynku jednak mieści tylko 26 pocisków.
Korzystając z moździerza jesteśmy praktycznie bezbronni

Gadżety Wsparcia:

 • Skrzynka amunicyjna - zestaw amunicji, który przywraca pociski sojusznikom w pobliżu.
 • Ładownica - szybko uzupełnia amunicję jednego kompana.
 • Moździerz - rozstawiany na ziemi, pozwala ostrzeliwać wrogów z daleka, dostępna amunicja rozpryskowa i odłamkowo-burząca.
 • Narzędzie naprawcze - służy do reperowania pojazdów.
 • Ładunek dywersyjny - ładunek wybuchowy do przyczepienia na powierzchni.

Pistolety klasowe:

 • Repetierpistole M1912 - klasyczny pistolet, dobra celność z biodra, umiarkowane obrażenia.
 • Bull Dog - rewolwer o sporej sile obalającej i wysokich obrażeniach. Nie jest jednak zbyt stabilny.
 • Modello 1915 - duża celność przy strzelaniu z biodra, wysoka stabilność, ale średnie obrażenia.

Zobacz: Battlefield 1 - wszystkie bronie, statystyki, obrażenia i celność


Taktyki i porady:

Ładownica okazuje się w wielu sytuacjach lepszym wyborem niż skrzynia z amunicją. Ładownice możesz rozrzucać dookoła częściej, a sojusznicy szybciej otrzymają dzięki nim dodatkowe pociski.

Pamiętaj, że używając moździerza jesteś bezbronny - obserwujesz wtedy mapę i celujesz na niej w przeciwników. Widzisz jednak fragment obrazu ze swoim żołnierzem, zerkaj więc, czy na ekranie nie pojawia się wróg, a może zdążysz odejść od wyrzutni. Najlepiej przed rozstawieniem moździerza znaleźć dobrą osłonę, na przykład ustawić się za budynkiem.


Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja

Zobacz również:

- Battlefield 1 - Klasa Medyk: broń, ekwipunek, porady

- Battlefield 1 - Klasa Szturmowiec: broń, ekwipunek, porady

- Battlefield 1 - Klasa Zwiadowca: broń, ekwipunek, porady


Do lekkich karabinów maszynowych trzeba się przyzwyczaić. Skuteczne jest strzelanie dłuższymi seriami, ponieważ krótkie serie i „pestkowanie” wiążą się z większym rozrzutem i gorszą celnością. Małym wyjątkiem jest tu karabin BAR.

LKM-y tracą też siłę obrażeń na dalekich dystansach, a nawet na średnio-dalekie odległości (porównywalne z najlepszym dystansem dla karabinów Medyka). Dlatego dobrym pomysłem jest wyposażenie granatów dymnych, by chronić się przed ogniem z daleka.

W zależności od sytuacji pamiętaj o możliwości wyposażenia narzędzia do naprawiania pojazdów - możesz dzięki niemu pomóc kolegom w czołgach. Ładunek dywersyjny jest dobry do wysadzania ścian, ale może też zaszkodzić wrogim pojazdom.

Komentarze