Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 1 - Nic nie jest zapisane: Oddech pustyni

Likwidujemy największe zagrożenie płynące ze strony Imperium Osmańskiego.

W obliczu zagrożenia płynącego z nadciągającego pociągu, musicie improwizować alternatywne rozwiązanie. Na samym początku znajdziesz się na skraju niewielkiej miejscowości, pilnowanej przez około dziesięciu wrogich żołnierzy. Z początkowej lokacji użyj lornetki, która oznaczy wszystkich nieprzyjaciół w zasięgu wzroku. Ułatwi ci to bardzo zadanie, gdyż powinieneś na początku pozbyć się wszystkich z nich.

Ogólnie rzecz biorąc, jest możliwość wykonania tego po cichu. Zacznij jednak od snajpera znajdującego się na wieży po prawej stronie. Jeśli chcesz, użyj jego karabinu wyborowego i rozpraw się z kilkoma wrogami w zasięgu wzroku. Spowoduje to jednak otwartą wymianę ognia. Jeśli więc chcesz rozwiązać to w ten sposób, sugerujemy szybkie zejście z wieży i pozostawanie cały czas w ruchu. Nieprzyjaciel bowiem wykorzysta moździerze.

Wśród żołnierzy znajdujących się w miasteczku znajdą się także ciężkozbrojni.

Zniszczenie pojazdów osmańczyków

Po uporaniu się ze wszystkimi nieprzyjaciółmi w mieście, wejdź na dach któregoś z budynków, gdzie znajduje się moździerz. Kontroluj miejsce uderzenia obserwując radar w lewym dolnym rogu ekranu. Dwa celnie wystrzelone pociski zlikwidują ciężarówkę. Takich uzbrojonych pojazdów jest trzy i musisz zniszczyć wszystkie, jeśli chcesz ruszyć historię do przodu.

Pociski w moździerzu są nieograniczone, więc dokonuj stosownych korekt, aż zlikwidujesz wszystkie pojazdy.

Po zniszczeniu trzech pojazdów uruchomi się sekwencja filmowa, w której zaobserwujemy proces wysadzania torów kolejowych. Tuż po jej zakończeniu musisz błyskawicznie zeskoczyć na ziemię i przygotować się na długą i ciężką walkę, której finałem musi być zniszczenie pociągu. Miej na uwadze fakt, że jeśli zginiesz, będziesz musiał zaczynać od momentu wysadzenia torów.


Zniszczenie pociągów pancernych

Na górze ekranu zauważysz ikonę pociągu wraz z czerwonym paskiem, obrazującym kondycję maszyny. Pasek musi całkowicie zniknąć, jeśli pociąg ma już być niezdatny do użycia. Na początek sugerujemy, abyś skupił się na działach polowych. Ich lokalizację znajdziesz na radarze w lewym dolnym rogu ekranu.

Używając tej formy ostrzału pamiętaj, że przeładowanie działa trwa kilka sekund, podczas których możesz zostać trafiony. Staraj się więc strzelić kilkukrotnie w miejsca uzbrojenia pociągu. Jeśli zauważysz, że w prawym dolnym rogu ekranu wytrzymałość twojego działa drastycznie spada, od razu uciekaj. W przeciwnym wypadku wybuch działa spowoduje twoją natychmiastową śmierć.
Prawidłowe użycie dział polowych może pozbawić nawet ponad połowy wytrzymałości pociągu.

Spis treści: Battlefield 1 - Poradnik, Solucja


Im bardziej podniszczysz pociąg, tym więcej nieprzyjaciół zacznie pojawiać się w zasięgu wzroku. Na szczęście masz tym razem całkiem solidne wsparcie ze strony kolegów, także cały ostrzał nie będzie koncentrował się tylko na twojej postaci. Zamiast wdawać się niepotrzebnie w walkę z niekończącymi się oddziałami nieprzyjaciół, szukaj ładunków wybuchowych w zielonych skrzyniach rozrzuconych po najbliższej okolicy.

Granaty przeciwpancerne są zdecydowanie skuteczniejsze od zwykłych, choćby trzonkowych.

Do sfinalizowania zadania najlepsze okażą się granaty przeciwpancerne. Kilka sztuk rzuconych celnie w kierunku pociągu powinno załatwić sprawę. Podchodząc do maszyny nie zapominaj o skradaniu się i korzystaniu z osłon. Po zniszczeniu wielkiej maszyny obejrzyj film kończący ostatnią opowieść w grze Battlefield 1.

Komentarze