Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, zadania poboczne i sekrety gry.

Witajcie! Przed wami poradnik do Assassin's Creed Mirage, czyli nieco mniejszej odsłony serii, nastawionej nie na otwartą walkę, ale na skradanie oraz ucieczkę. Wcielamy się w znanego fanom cyklu Basima, który dzięki przeprowadzanym w Bagdadzie śledztwom dociera do członków Zakonu Starożytnych, eliminując ich jednego po drugim.

Mimo że świat gry jest mniejszy niż w ostatnich częściach serii, to wciąż gra w stylu Ubisoftu, więc jest tu mnóstwo do roboty. W naszej publikacji znajdziecie opis zadań z wątku fabularnego, misje poboczne i wskazówki odnośnie sekretów na mapie.

Życzymy przyjemnej lektury i udanej zabawy w AC Mirage!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Rozgrywka i mechanika

Dowiedz się, jakich technik skradania i skrytobójstw używa Basim oraz co jeszcze można robić w Bagdadzie. Gra jest nieco mniejsza niż ostatnie odsłony serii, ale ciekawych mechanik tu nie brakuje.


Zadania główne - opis przejścia

Pełny opis ścieżki fabularnej krok po kroku. Omawiamy wszystkie śledztwa oraz ostateczne misje, do których one prowadzą.


Zadania poboczne, bagdadzkie opowieści

Nie tylko fabułą asasyn żyje. W mieście znajdziesz też tzw. bagdadzkie opowieści, czyli zadania poboczne.


Znajdźki i sekrety

To nie byłaby gra Ubisoftu, gdyby nie seria znajdziek, do których droga jest czasem mocno utrudniona.

Zaginione księgi


Zagadki


Interfejs i porady

Interfejs gry nie jest skomplikowany, a do charakterystycznego kompasu powinny być przyzwyczajone wszystkie osoby, które miały do czynienia z tytułami Ubisoftu. Warto się jednak przyjrzeć temu, co widzimy na ekranie podczas zabawy.

  1. Aktualnie śledzona misja i jej cel
  2. Liczba eliksirów leczących na wyposażeniu Basima (domyślnie max 2, po wykupieniu zdolności max 3)
  3. Segmenty Asasyńskiego Skupienia. Jeden pełny segment pozwala wykonać jedno zabójstwo
  4. Stan zdrowia postaci
  5. Stan energii postaci
  6. Pasek złej sławy, czyli stan rozgłosu
  7. Liczba dostępnych punktów umiejętności do rozdysponowania
  8. Kompas. Pokazuje nie tylko kierunki świata, ale też najbliższe aktywności główne oraz poboczne
  9. Cel misji głównej

Porady i wskazówki

- Przewrót to twój najlepszy przyjaciel, więc naucz się z niego sprytnie korzystać. Kiedy kucasz, możesz używać przewrotu za pomocą przycisku kwadrat/X. Nie dość, że jest on szybszy niż „sprint w przykucnięciu”, to jeszcze w trakcie wykonywania przewrotu Basim ma bardzo niską szansę na wykrycie przez wrogów. Używaj przewrotu do przemieszczania się między osłonami (nawet na oczach strażników!), szybkiego doskakiwania do ofiar lub oddalania się, kiedy ktoś cię wykrywa.

- Bomba dymna to świetne narzędzie do uzyskania przewagi, kiedy rozpoczniesz otwartą walkę. Rzuć ją sobie pod nogi, a będziesz mógł wykonać eliminację na wszystkich wrogach, którzy znajdują się w chmurze pyłu.

- Zwracaj uwagę na wskaźnik obrażeń, zanim wykonasz atak z ukrycia albo rzut nożem. Jeśli pasek przeciwnika nie jest cały czerwony, to nie wyeliminujesz go jednym ciosem/strzałem!

- Talizmany, które możesz kupić u kupców, nie mają żadnej „mocy” - służą tylko jako ozdoba.

- Możesz wymienić wielbłąda na konia w stajni. Różnica między tymi wierzchowcami jest jednak tylko wizualna.

- Otwieranie skrzyń nie jest cichą czynnością, bo generuje całkiem spory hałas. Nie zdziw się więc, że pobliscy wrogowie usłyszą cię, kiedy będziesz szperał w skrzyniach.

- Możesz okraść każdego przechodnia, który ma za paskiem na plecach mały woreczek. Możesz go zobaczyć „własnymi oczami”, ale zostaje też podświetlony po włączeniu Wzroku Orła.

- Jakkolwiek źle to brzmi, regularne okradanie mieszkańców Badgadu to najlepszy sposób na zdobywanie sztonów (żetonów) i cennych przedmiotów, które możesz potem sprzedać za mnóstwo pieniędzy.

- Poćwicz walkę. Wbrew pozorom, ucieczka nie zawsze jest optymalnym wyjściem, a po kilku godzinach gry Basim jest w stanie eliminować naprawdę pokaźne oddziały wrogów.

- W trakcie walki stój w miejscu i skup się tylko na tym, czy w twoją stronę są wymierzone „żółte”, czy „czerwone” ataki. Te pierwsze należy parować, a przed drugimi należy uskoczyć. Po sparowanym żółtym ataku zawsze wykonaj kontratak, który wyeliminuje słabszego przeciwnika jednym ciosem.

- Zawsze wdrapuj się na każdą wieżę widokową, obok której się znajdziesz. Synchronizacja na szczycie pozwoli ci korzystać z szybkiej podróży, co znacznie uprzyjemni grę na dalszym etapie zabawy.

- Biała obwódka wokół Basima oznacza, że znajduje się aktualnie w ukrytej pozycji i jeśli wróg nie wpadnie na niego bezpośrednio (co może się stać, gdy kryjesz się w zaroślach), to nie może zostać zauważony.

- Czerwone słoje można wysadzać, rzucając w nie nożami. Możliwe jest też wysadzenie za pomocą innych narzędzi, ale musisz wtedy ulepszyć je tak, żeby miały ognisty efekt.

- W opcjach graficznych możesz ustawić wizualny szaroniebieski filtr, który mocno upodabnia grę do pierwszej odsłony serii.


O serii Assassin's Creed

Assassin's Creed to przygodowa gra akcji, w której główny bohater realizuje zadania eliminacji celów zlecane mu przez Bractwo Ukrytych. Cykl zasłynął charakterystyczną mechaniką umożliwiającą wspinanie się na niemal dowolne konstrukcje oraz linią fabularną, która łączy wszystkie historie opowiedziane w kolejnych odsłonach.

Basima Ibn Ishaqa jest bohaterem Assassin’s Creed Mirage. W tej części gracz odkrywa tajemnice i destabilizuje skorumpowane rządy w Bagdadzie, pozbywając się wysoko postawionych urzędników powiązanych z Zakonem Starożytnych. W realizacji tego zadania pomaga mu Enkidu - orzeł wypatrujący przeciwników - oraz masa gadżetów, jak bomby dymne, noże do rzucania, wabiki czy strzałki usypiające.

Assassin’s Creed Mirage jest określany "powrotem do korzeni", ponieważ rozgrywka pochłania niewiele ponad 20 godzin. Nie wprowadza wielu nowych mechanik, za to można urozmaicić sobie zabawę poznając historię Bagdadu, realizując zlecenia i poszukując sekretów oraz rynsztunków.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze