Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - Gniazdo węża

Polujemy na przywódcę Zakonu.

Zadanie Gniazdo węża w Assassin’s Creed Mirage to pierwsza z dwóch finałowych misji w grze i ostatnia dziejąca się w Bagdadzie. Naszym celem będzie dostanie się do Pałacu Zielonej Kopuły i zlikwidowanie najważniejszego członka Zakonu.

Przed zadaniem warto wyposażyć się w dużą ilość sztonów kupieckich oraz zapas narzędzi. Gdy chcesz rozpocząć misję, udaj się do Roshan, która oczekują nas na dachu jednego z budynków naprzeciwko głównej bramy pałacu.

Po odprawie przechodzimy do wykonania naszego zadania. Najpierw musisz przejść przez mury okalający pałac. Obejdź mur dookoła, aby znaleźć miejsca, gdzie możesz wskoczyć na drewnianą platformę, a następnie zejść do wewnętrznych ogrodów.

Jedna z takich platform znajduje się na północnej części murów (1). Teraz mamy trzy możliwości utorowania sobie drogi do środka pałacu. Pierwsza to przekupienie kupca (2). Drugą jest otwarcie głównej bramy (3) i wpuszczenie buntowników, którzy pomogą nam się przebić do środka. Trzecia metoda to oswobodzenie dzikich zwierząt (4), które skutecznie odciągną uwagę strażników.

Otwarcia zarówno klatki dla zwierząt jak i głównej bramy dokonasz wykorzystując noże, rzucając je w odpowiednie elementy poszczególnych konstrukcji.

Najcichszy sposób to przekupienie kupca w jednym z bocznych pomieszczeń pałacu. Przekupstwo kosztuje aż cztery sztony. Po dogadaniu się z handlarzem mężczyzna przepuści nas przez dwa przejścia.

Gdy będziemy w środku, należy odnaleźć gabinet Qabihy. Wejdź po schodach z czerwonym dywanem, a następnie skieruj się do korytarza po lewej stronie.

W gabinecie musisz najpierw zgarnąć poematy Arib (5) leżące na niewielkim stoliczku, a następnie poprzez zabarykadowane drzwi (6) przejść do kolejnej sporej komnaty.

Tutaj mamy do rozwiązania pewną zagadkę. Mianowicie należy umieścić w odpowiedniej kolejności cztery książki na drewnianych podstawkach. Oto prawidłowa kolejność (pierwsza podstawka to ta najbliżej schodów):

  • Pierwsza podstawka - Niebieska książka - Ocean
  • Druga podstawka - Żółta książka - Pustynia
  • Trzecia podstawka - Czarna książka - Kobra
  • Czwarta podstawka - Biała książka - Gołąb

Po prawidłowym ułożeniu książek otworzy się sekretne przejście. Zejdź do podziemi i odnajdź w jednym z pomieszczeń cel misji. Gdy Qabiha zacznie uciekać, pędź za nią do katakumb. Wkrótce rozpocznie się przerywnik filmowy.

Po odzyskaniu kontroli nad bohaterem uciekaj z pałacu. Gdy będziesz na zewnątrz, otrzymasz polecenie udania się do twojej przyjaciółki Nehal, która czeka na ciebie w kryjówce w Anbarze.

Następnie: Assassin’s Creed Mirage - W pościgu za prawdą

Spis treści: Assassin’s Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin’s Creed Mirage - Sędzia i kat

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.

Komentarze