Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - Idź za ognistym śladem

Szukamy informacji na temat tajemniczego pożaru.

Misja Idź za ognistym śladem w Assassin’s Creed Mirage rozpoczyna drugie śledztwo w dzielnicy Abbasijji. Po usłyszeniu pogłosek na temat pożaru w lokalnej bibliotece udamy się na jej przeszukanie, aby uzyskać więcej informacji.


Na tej stronie:


Znajdź bibliotekarza

Gdy będziesz przechadzać się po Domu Mądrości w trakcie misji Znajdź zaginionego brata prawdopodobnie automatycznie rozpocznie się opisywane śledztwo i zobaczysz znacznik prowadzący do biblioteki.

Musimy dostać się do bibliotekarza, który znajduje się w środku budynku. Są na to dwa sposoby. Możesz skorzystać z głównego wejścia i walcząc dostać się do celu. Druga metoda polega na skradaniu się. Wróć na wewnętrzny dziedziniec Domu Mądrości, wespnij się po rusztowaniu i wejdź do bibliotek przez okno.

Gdy już będziesz wewnątrz, dostań się na belki podwieszone pod sufitem, aby swobodnie przemieszczać się po głównym pomieszczeniu biblioteki.

Przeskocz na jej drugi koniec. Bibliotekarz znajduje się w niewielkim gabinecie za szafką (1). Możesz pozbyć się okolicznych strażników lub wskoczyć bezpośrednio do gabinetu. Uważaj na stojącego tuż przed gabinetem ciężkozbrojnego (2).

Na miejscu odnajdziesz ciało (3) bibliotekarza oraz porozrzucane zapiski (4), które musisz przeszukać. Po otrzymaniu kolejnego celu misji opuść bibliotekę i Dom Mądrości.


Przeszukaj skryptorium

Teraz musimy udać się do skryptorium, które ulokowane jest nieco na wschód od Domu Mądrości. W okolicy będzie pełno strażników. Wykorzystaj zarośla, aby wejść na teren placówki. Na początek zajmij się łucznikiem na dachu, aby móc skorzystać z orła i namierzyć kolejnych wrogów.

Skorzystaj z dachu, aby zaskoczyć wartownika z kluczem otwierającym pomieszczenie, w którym znajduje się więzień. Następnie zeskocz do stogu siana (5) i będąc w nim eliminuj okolicznych przeciwników, a w szczególności strażnika (6) stojącego przy drzwiach prowadzących do więźnia.

Po wejściu do środka pojawi się przerywnik filmowy. Następnie musimy przeszukać kwaterę i znaleźć trzy poszlaki. Pierwsza z nich to książka (7) leżąca na wprost Basima. Druga to pergamin (8) znajdujący się na stole obok drzwi.

Ostatnia wskazówka to kolejny dokument. Znajdziesz go na piętrze na niewielki stoliczku. Opuść budynek oraz teren skryptorium i udaj się do Domostwa Uczonej na południowym-wschodzie.


Znajdź dowód w Domostwie Uczonej

Domostwo będzie całkowicie puste. Idź na jego południowy kraniec. Skorzystaj z wzroku orła, aby namierzyć słabą kratownicę w oknie. Zniszcz ją i wejdź do środka gabinetu Zahry.

Przeczytaj dokument znajdujący się na sporej mapie. Teraz opuść budynek i idź do wskazanego miejsca na dachu, aby poczekać do momentu powrotu Zahry.

Na koniec musisz zlikwidować uczoną. Poczekaj, aż zajmie miejsce przy fontannie na środku dziedzińca, przejdź na krawędź dachu i dokonaj skrytobójstwa. Zignoruj strażników i uciekaj poza obszar Domostwa. Gdy zgubisz pościg, udaj się do siedziby asasynów, aby zdać raport rafikowi i otrzymać kolejną misję.

Następnie: Assassin’s Creed Mirage - Wielkie sympozjum

Spis treści: Assassin’s Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin’s Creed Mirage – Znajdź zaginionego brata

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.

Komentarze