Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Odyssey zamiast mapy pokazało... reklamy AC Mirage. Ubisoft komentuje

Niemiła niespodzianka.

Źródło zdjęcia: Źródło: Reddit

Pewien gracz podzielił się na forum Reddit nietypową sytuacją, która spotkała go podczas ogrywania Assassin's Creed Odyssey. Gdy chciał zajrzeć do mapy lokacji, gra wyświetliła reklamę AC Mirage. Ubisoft szybko wyjaśnił sytuację.

Błyskawiczna reakcja była potrzebna, bo nagranie zdarzenia w krótkim czasie zebrało ogromną liczbę wyświetleń i przebiło się poza forum. Jak łatwo się domyślić, gracze nie byli zadowoleni i oskarżyli francuską firmę o stosowanie „zagrywek poniżej pasa”. Wydawca zapewnia jednak, że narzucająca się reklama Mirage nie trafiła do gry celowo, ale pojawiła się tam przez pomyłkę.

Otrzymaliśmy informację, że niektórzy gracze napotkali wczoraj wyskakujące reklamy podczas grania w niektóre gry z serii Assassin's Creed” - przekazano w oświadczeniu dla serwisu Verge. „Było to wynikiem błędu technicznego, którym zajęliśmy się natychmiast po jego wykryciu” - czytamy dalej. Szczegółów problemu nie wyjaśniono, ale możemy zakładać, że reklam już nie zobaczymy - a przynajmniej nie w tak agresywnym wydaniu.

Just got an in-game advertisement when I tried to go to the map
byu/triddell24 inxboxone

W całej sytuacji po części oberwało się także Microsoftowi, bo nagranie pojawiło się na wątku Reddit poświęconemu konsolom Xbox. Część graczy pomyślała więc, że wina nie leży po stronie Ubisoftu, a właśnie amerykańskiej korporacji. W przeszłości zdarzyło się już bowiem, że gracze uruchamiający urządzenia „zielonych” otrzymywali na przywitanie reklamę Call of Duty: Modern Warfare 3. Jak pamiętamy, to także nie zostało odebrane najlepiej.

Podejrzenia okazały się nietrafione, bo w komentarzach wybrzmiały również głosy oburzonych użytkowników PlayStation. Reklamy nie dotyczyły więc konkretnej konsoli, a właśnie gier Ubisoftu. W międzyczasie pojawiło się sporo teorii wyjaśniających decyzję firmy, ale żadna nie przewidziała, że był to po prostu błąd.

Read this next