Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - Największy złodziej Anbaru

Rozpoczynamy historię Basima.

Misja Największy złodziej Anbaru stanowi etap początkowy gry Assassin’s Creed Mirage. W jego trakcie zapoznamy się z podstawowymi mechanikami oraz dokonamy kilku złodziejskich czynów.


Na tej stronie:


Kradzież kieszonkowa

Po uzyskaniu kontroli nad postacią wyjdź z kryjówki i podążaj za Nehal. Wkrótce dojdziecie na taras, z którego zobaczysz panoramę Anbaru. Następnie rozpoczniecie podróż po dachach budynków. Korzystając z podpowiedzi gry dotyczących poruszania się, idź za towarzyszką w kierunku miejskiego targu.

Gdy znajdziecie się nad targowiskiem, zeskocz na dół. Musimy zgarnąć parę sakiewek okolicznych handlarzy. Skorzystaj ze wzroku orła, aby dojrzeć pierwszą z nich, leżącą na stoisku. Wróć do Nehal i idź wraz z nią wzdłuż straganów.

Teraz poznasz mechanikę kradzieży kieszonkowej. Podejdź do wskazanego kupca, który ma przywiązaną sakiewkę do pasa. Naciśnij podany przycisk, aby rozpocząć kradzież i kliknij jeszcze raz, w odpowiednim momencie. Korzystaj z charakterystycznego wskaźnika w kształcie rombu. Powtórz to działania przy kolejnym wskazanym kupcu, którego znajdziecie nieco dalej.

Po ograbieniu kupców należy spotkać się z Dervisem, który jest naszym stałym zleceniodawcą. Idź za znacznikiem na kompasie i posiłkuj się mapą miasta. Wkrótce dotrzesz do niewielkiego dziedzińca. Dervis będzie na nas czekać w swoim domu.


Zdobądź rejestr

Przyszedł czas na kolejne zlecenie. Tym razem musimy wykraść z portu rejestr dotyczący tajemniczego ładunku. Opuść siedzibę Dervisa i udaj się w kierunku nabrzeży. Po krótkim przerywniku schowaj się w wysokiej trawie (1), a następnie wyeliminuj strażnika (2). Następnie przekradnij się za kolejnym strażnikiem i wejdź po deskach (3) w pobliże drzwi prowadzących do biura portu.

Drzwi będą zamknięte na klucz. Użyj wzroku orła, aby namierzyć strażnika z kluczem w sąsiednim budynku. Wskocz na dach budynku z biurem i przejdź po linie na drugą stronę ulicy. Ustaw się na krawędzi i ogłusz przeciwnika przed wejściem. Wejdź do środka i wespnij się po drabinie. Możesz ukraść klucz lub ogłuszyć strażnika i wziąć go siłą.

Wykorzystaj klucze, aby uzyskać dostęp do rejestru w pierwszym budynku. Zabierz go i wróć tą samą drogą do Dervisa.


Zakradnij się do pałacu

Po spotkaniu z Dervisem i Roshan główny bohater wpadnie na pomysł wykradnięcia pożądanego ładunku z pałacu kalifa. Skonsultuj się z Nehal stojącą na dziedzińcu, aby obmyślić plan działania. Następnie idź za nią, aż dotrzecie na dach jednego z budynków, gdzie przeczekacie do zapadnięcia zmroku.

W tym miejscu pojawiają się dwie opcje zakradnięcia się do Zimowego Pałacu. Możesz znaleźć drogę do środka na własną rękę lub idąc za Nehal. W pierwszym przypadku musisz obejść pałac od lewej strony i w okolicy wybrzeża wspiąć się po dwupoziomowym murze, a następnie wejść do środka przez niewielkie okienko

Prostszy, ale wolniejszy sposób, to cierpliwe podążanie za towarzyszką. Uważaj, aby po drodze nie zostać zauważonym przez strażników. Bez względu na decyzję, dotrzecie do zablokowanych drzwi. Czas zdobyć do nich klucz.

Ten posiada strażnik znajdujący się na dziedzińcu lub w jednym z pobliskich pomieszczeń. Uważaj na patrol poruszający się dookoła dziedzińca. Wykorzystuj zarośla, aby unikać wykrycia. Możesz okraść strażnika lub go ogłuszyć.

Wróć do wspomnianych drzwi i otwórz je. Rozpocznie się przerywnik. Następnie przekradnij się do komnaty ze skrzynią, gdzie pojawi się kolejny fragment filmowy.


Ucieczka przed pościgiem

Pora na ucieczkę z pałacu. Wykorzystuj liny oraz drewniane obiekty, aby jak najszybciej dostać się na poziom dachu. Łatwiej będzie ci uciekać dalej i szybciej zgubisz pościg. Gdy będzie w miarę bezpiecznie, skieruj się do własnej kryjówki.

Tam spotkasz Roshan, z którą obmyślisz plan ucieczki z miasta. Ale najpierw musimy udać się do Dervisa i jego towarzyszy. Pamiętaj, że cały czas jesteś poszukiwany o czym informuje czerwony pasek, więc staraj się przemieszczać dachami. Po dotarciu na miejsce sytuacja skomplikuje się jeszcze bardziej, a my będziemy musieli definitywnie uciekać z miasta. Pędź w stronę wyznaczonego przez Roshan miejsca na nabrzeżu. Gdy tam dotrzesz, rozpocznie się dłuższy przerywnik filmowy, który zakończy całą misję.

Następnie: Assassin’s Creed Mirage - Nowy początek

Spis treści: Assassin’s Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.

Komentarze