Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - ulepszanie narzędzi, modyfikacje

Oraz które ulepszenia są najlepsze.

Jednym z ważniejszych aspektów rozwoju postaci w Assassin's Creed Mirage jest ulepszanie narzędzi, czyli noży do rzucania, strzałki, bomby dymnej, pułapki i wabika. Modyfikacje znacznie zwiększają ich skuteczność, a nawet zmieniają ich sposób działania.


Na tej stronie:


Modyfikacje noży, strzałki, bomby dymnej, pułapki i wabika

Do ulepszania narzędzi potrzebujesz określonej ilości sztab stali, skóry oraz komponentów. Przedmioty te zyskujesz w ramach zadań, za realizację zleceń oraz dzięki przeszukiwaniu skrzyń.

Ulepszeń dokonujemy w dowolnej siedzibie Ukrytych (1) na mapie Bagdadu. Udaj się tam, porozmawiaj z mężczyzną przy wejściu i wybierz Ulepsz lub zresetuj narzędzie (2).

Narzędzia podzielone są na trzy poziomy ulepszeń (3), a za wykupienie każdego poziomu możemy wybrać jedną modyfikację (4) z danego szczebla. Wskazując poziom, zobaczysz cenę jego wykupienia.

Po wykupieniu poziomu podświetlą się dostępne modyfikacje. Wybierz dowolną z nich - to już nic nie kosztuje, a ponadto możesz dowolnie zmieniać ulepszenia oraz je wyłączać (np. gdy nie podoba ci się zmiana działania narzędzia wynikająca z ulepszenia). Można tego jednak dokonać tylko w siedzibie Ukrytych.

Innymi słowy, każde narzędzie może mieć maksymalnie 3 zastosowane ulepszenia (które możesz dowolnie zmieniać), ale wymaga to odblokowania trzech poziomów narzędzia.


Podwójny bonus

Istnieje możliwość zdobycia potężnej zdolności, która pozwala wybierać po dwa ulepszenia dla pierwszego poziomu wszystkich narzędzi.

Mowa o umiejętności Technik, którą znajdziesz w środkowym drzewku. Niestety jest ona na samym końcu segmentu, a do tego kosztuje aż 4 punkty umiejętności, więc nie jest zbyt tania.

Biorąc jednak pod uwagę, że narzędzia to jedna z najskuteczniejszych metod eliminacji wrogów w Assassin's Creed Mirage, taka inwestycja jest warta rozważenia.


Które narzędzia warto ulepszać - najlepsze modyfikacje

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, bo zbliżona do kwestii tego, które przedmioty w grze są najlepsze. Mamy osobną stronę o najlepszych narzędziach w Assassin's Creed Mirage i kolejności ich odblokowania, ale w skrócie: warto ulepszać noże do rzucania, strzałkę i bombę dymną.

Noże do rzucania warto ulepszyć tymi bonusami:

  • Poziom 1: zwiększony zasięg
  • Poziom 2: lekkie ostrze
  • Poziom 3: przebicie pancerza

Dla strzałki wybierz te ulepszenia:

  • Poziom 1: zwiększony zasięg
  • Poziom 2: większa moc
  • Poziom 3: głębokie uśpienie

Jeśli chodzi o bombę dymną, zalecamy szczególnie te ulepszenia:

  • Poziom 1: gęstszy dym
  • Poziom 2: cichy wybuch
  • Poziom 3: zanik pamięci

Zwróć szczególną uwagę na Lekkie ostrze, czyli ulepszenie noży do rzucania na 2. poziomie. Pozwala ono wykonać doładowany rzut, dzięki któremu wyeliminujesz pojedynczym strzałem nawet wrogów z większym zdrowiem. W połączeniu z ulepszeniem Zwiększony zasięg, czyni to noże do rzucania prawdopodobnie najlepszym przedmiotem w grze.

Spis treści: Assassin's Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze