Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - jak odblokować narzędzia, najlepsza kolejność

Które narzędzia odblokować najpierw.

Choć ich nazwa brzmi niewinnie, narzędzia to jedne z najpotężniejszych przedmiotów w Assassin's Creed Mirage, które pozwalają Basimowi kontrolować pole walki i znacznie zmniejszają poziom trudności gry. Kolejne narzędzia trzeba jednak najpierw odblokować, więc dobrze jest poznać najlepszą kolejność.


Na tej stronie:


Jak odblokować strzałkę, bombę dymną, pułapkę i wabik

W Assassin's Creed Mirage jest sześć narzędzi:

  • Pochodnia (dostępna niemal od początku)
  • Noże do rzucania (dostępne niemal od początku)
  • Strzałka (dostępne do odblokowania)
  • Bomba dymna (dostępne do odblokowania)
  • Pułapka (dostępne do odblokowania)
  • Wabik (dostępne do odblokowania)

Po kilku godzinach ścieżki fabularnej otrzymasz możliwość jednego darmowego odblokowania wybranego narzędzia. O najlepszej kolejności piszemy w kolejnej sekcji, ale już teraz możemy pokrótce wspomnieć, że najlepiej wybrać w tym momencie strzałkę. Poniżej dowiesz się, dlaczego.

Aby odblokować kolejne narzędzia, musisz już kupić specjalne zdolności na drzewku umiejętności. Szukaj zdolności zwanych Dodatkowe narzędzia 1, 2 i 3 w środkowej kategorii, czyli Oszust. UWAGA: w przeciwieństwie do reszty zdolności, tych nie można zwrócić, więc decyzja jest ostateczna.

Po wykupieniu jednej lub kilku umiejętności z serii Dodatkowe narzędzia, udaj się do dowolnej siedziby Ukrytych (1), a następnie porozmawiaj z mężczyzną obok drzwi. Wybierz opcję Odblokuj narzędzie (2), a będziesz mógł wybrać przedmiot lub przedmioty.


Najlepsze narzędzia w Assassin's Creed Mirage - kolejność odblokowania

Po dłuższym czasie spędzonym w grze wiemy już, które narzędzia sprawdzają się najlepiej. Oto najlepsza kolejność odblokowania i kilka słów wyjaśnienia:

Pierwsze narzędzie (darmowe odblokowanie w ramach fabuły): strzałka

Strzałka odblokowuje bardzo ważną umiejętność - eliminowanie kilku celów jednocześnie. Basim nie ma podwójnych ostrzy jak Ezio, więc jednocześnie może użyć ostrza tylko na jednym wrogu, co sprawia problem, gdy stoją w parach. Ze strzałką robi się znacznie prościej: uśpij jednego wroga, a gdy ten drugi będzie próbował go przebudzić, doskocz do niego i dokonaj eliminacji. Potem pozbądź się tego śpiącego (lub budzącego się).

Drugie narzędzie (Dodatkowe narzędzia I): bomba dymna

Zdecydowanie jedno z najpotężniejszych narzędzi w grze. Teoretycznie służy do zwiększenia szans podczas ucieczki i blokowania widoku podczas skradania, ale częściej będziesz używał go... w walce. Rzuć sobie bombę dymną pod nogi, a będziesz mógł wykonać szybką eliminację na każdym wrogu, który znajduje się w zasięgu pyłu - nawet tym opancerzonym!

Trzecie i czwarte narzędzie (Dodatkowe narzędzia II i III): wabik lub pułapka

Wchodzimy już na terytorium narzędzi, które naszym zdaniem nie sprawdzają się zbyt dobrze. Wabik jest dość niepewny, bo sprawdza się dobrze w odciąganiu uwagi tylko małych grup wrogów - istnieje duża szansa, że ustawieni nieco dalej wrogowie obrócą się... idealnie w twoją stronę, więc wabik zaszkodzi, zamiast pomagać. Pozostaje też pytanie, po co odwracać uwagę, skoro eliminacja jest bardzo prosta, a całkowicie usuwa zagrożenie.

Pułapka jest z kolei bardzo sytuacyjna i sprawdza się głównie w zabezpieczaniu tyłów. Można ją wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem, ale po co eliminować wrogów w taki sposób, skoro w zanadrzu mamy precyzyjne noże do rzucania i strzałki?

Nie zapominaj o nożach

Noże do rzucania to zdecydowanie jedno z najskuteczniejszych narzędzi w grze, a staje się jeszcze mocniejsze, gdy zainwestujesz w ulepszenie tego narzędzia. Zdecydowanie zalecamy to zrobić. W naszym przypadku to jedna z głównych metod eliminacji wrogów.

Spis treści: Assassin's Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze