Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Assassin's Creed Mirage najwyraźniej zabierają się za kolejną odsłonę serii

Sugeruje to nowy scenarzysta.

Studio odpowiedzialne za niedawne Assassin's Creed Mirage zatrudniło nowego scenarzystę, który pomoże przy rozwoju kolejnej części serii o skrytobójcach. Oznacza to, że zespół z Bordeaux jeszcze nie skończył z popularną marką i już pracuje nad jej dalszym rozwojem.

Do tej pory serią Assassin's Creed zajmowały się głównie zespoły Ubisoft Montreal oraz Ubisoft Quebec, jednak od niedawna francuski wydawca zleca prace także innym deweloperom. Jednym z nich jest Ubisoft Bordeaux, który przygotował pierwszy dodatek do Assassin's Creed Valhalla - Wrath of the Druids oraz wydane niedawno Assassin's Creed Mirage.

Studio z Bordeaux zatrudniło właśnie Rika Godwina, który pochwalił się tym faktem na swoim Twitterze/X. Godwin objął stanowisko głównego scenarzysty, a w zamieszczonym wpisie wspomniał też, że pracuje nad marką Assassin's Creed. Biorąc pod uwagę to, że Ubisoft nie ma obecnie w planach fabularnego rozszerzenia do Mirage, możemy całkiem bezpiecznie założyć, że studio pracuje już nad kolejną odsłoną serii.

Warto wspomnieć, że według wcześniejszych przecieków Ubisoft ma aż jedenaście aktywnych projektów związanych z serią Assassin's Creed, z czego tylko Mirage i Nexus VR jak dotąd doczekały się premiery. Wiemy też o kilku innych zapowiedzianych produkcjach, jak Assassin's Creed Hexe osadzone w czasach polowań na czarownice, Assassin's Creed Red dziejące się w Japonii czy mobilne Assassins's Creed Jade.

We wspomnianych przeciekach nie pojawiła się co prawda nazwa Ubisoft Bordeaux, ale najprawdopodobniej już wtedy zespół był częścią szerszej strategii francuskiego wydawcy. Nie wiemy na razie nic o nadchodzącym projekcie tego studia, a prace mogą potrwać kilka lat, więc na stosowne ogłoszenia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze