Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - opancerzony przeciwnik: jak pokonać

Przeciwnik w pancerzu.

Przeciwnicy w Assassin's Creed Mirage dzielą się głównie na tych bez osłony oraz tych w zbroi, przy czym opancerzeni przeciwnicy mogą stanowić bardzo duże wyzwanie w początkowych etapach gry. Na tej stronie dowiesz się jednak, jak poradzić sobie z wrogami z pancerzem.

Zanim przejdziemy do otwartej walki, najważniejsza wskazówka: opancerzeni przeciwnicy są tak samo podatni na ataki ukrytym ostrzem, jak zwykli wrogowie. Jeśli zakradniesz się do wroga z pancerzem, to możesz go wyeliminować w sekundę, przy czym kierunek, od którego podchodzisz, nie ma znaczenia.

Nieco trudniej robi się, gdy duży przeciwnik cię zauważy i rozpocznie się otwarta walka. Bezpośredni atak mieczem powoduje, że ostrze odbija się od pancerza i jest kompletnie nieskuteczne. Jest jednak kilka metod na poradzenie sobie z takim wrogiem:

Najlepsza metoda: bomba dymna

Bomba dymna to jedno z najpotężniejszych narzędzi w Assassin's Creed Mirage, pod którym uginają się nawet opancerzeni wrogowie. Gdy przeciwnik się zbliży, po prostu rzuć sobie pod nogi bombę, a następnie wykonaj zabójstwo ukrytym ostrzem. Łatwo i szybko.


Metoda podstawowa: atakuj po plecach

Podstawowa metoda, która nie wymaga kupna żadnych narzędzi, ale jednocześnie jest najbardziej ryzykowna. Musisz po prostu obracać się podczas walki wokół opancerzonego przeciwnika, czekając, aż wykona animację ataku i na krótką chwilę pozostanie w bezruchu. Znajdź się za jego plecami i zaatakuj kilka razy.

Niestety ten sposób będzie wymagał kilku prób i bardzo uważnego omijania potężnych ataków, więc stosuj go tylko w ostateczności.


Metoda dla miłośników noży: wykup odpowiednie ulepszenie

Jeśli lubisz używać noży do rzucania i masz je dobrze rozwinięte, to możesz też pokonać opancerzonego przeciwnika właśnie nimi.

Wykup trzeci poziom ulepszeń noży do rzucania, a następnie wybierz zdolność Przebicie pancerza. W otwartej walce możesz teraz rzucać nożami we wroga, by zadawać mu duże obrażenia. Z naszych doświadczeń wynika, że potrzeba ok. 4 celnych rzutów nożem, żeby wyeliminować opancerzonego wroga.

Sposób ten wydaje się jednak mało opłacalny w zestawieniu z bombą dymną, dzięki której już po użyciu jednej sztuki możesz szybko wyeliminować opancerzonego przeciwnika z walki.

Spis treści: Assassin's Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze