Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - jak zgubić pościg: ucieczka

Uciekanie przed strażnikami.

Assassin's Creed Mirage nie jest nastawione na walkę, dlatego gdy zrobi się gorąco, często będziesz musiał ratować się ucieczką. Na tej stronie powiemy ci, jak zgubić pościg i zniknąć strażnikom z oczu.

Gdy rozpocznie się pościg, przede wszystkim zacznij biec sprintem, oddal się na pewną odległość od strażników, a potem szukaj zakrętów, żeby zniknąć im z oczu. Ucieczkę możesz rozpocząć detonacją bomby dymnej, ale z naszego doświadczenia wynika, że zatrzyma to co najwyżej kilku strażników.

Wpadnięcie na grupę strażników podczas ucieczki oznacza natychmiastowe dołączenie ich do pościgu. Niestety, z jakiegoś powodu wszyscy strażnicy w mieście wiedzą o trwającej obławie na Basima.

Początkowo zalecamy biec po ziemi, aż Basim zostawi po sobie „ducha” (1) - to ostatnia znana przez wrogów pozycja bohatera. Początkowo możesz przegapiać ten moment, ale zostawienie ducha zawsze sygnalizuje wskazówka dźwiękowa.

Ikony w górnej części ekranu mogą być mylące, ale nawet kiedy widnieje tam czerwona ikona wykrzyknika (2) - a więc w teorii trwa walka - to po pozostawieniu przez Basima ducha, zniknąłeś już strażnikom z oczu i możesz rozglądać się za miejscem do schowania się.

Świat Assassin's Creed Mirage oferuje sporo sposobów na schowanie się:

  • Skorzystanie z ławki, stanięcie w grupie ludzi, schowanie się specjalnej budce:
  • Wskoczenie do stogu siana lub wejście do jakiekokolwiek krzaka lub wysokiej trawy, a nawet zanurkowanie w wodzie na dłuższą chwilę:

Skorzystanie z takich okazji wymaga oczywiście znalezienia odpowiednich miejsc, co nie zawsze jest łatwe. Z naszych doświadczeń wynika, że najłatwiejszym sposobem na zniknięcie jest wejście na dach (w jakieś stosunkowo trudne do wdrapania się miejsce), a następnie kucnięcie i przeczekanie tam, aż pościg się skończy.

W większości przypadków nawet nie musieliśmy zmieniać pozycji Basima, ale na wszelki wypadek najlepiej włączyć Wzrok Orła i obserwować, czy strażnicy się nie zbliżają. Jeśli jednak tak się stanie, to będą oni nadchodzić z jednej strony, więc po prostu zejdź po budynku na ziemię ze strony przeciwległej.

Warto pamiętać, że im większy poziom złej zławy, tym trudniejsze są ucieczki od strażników. Goni cię więcej osób i jest wśród nich więcej potężniejszych jednostek.

Spis treści: Assassin's Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze