Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - Znajdź zaginionego brata

Poszukujemy Ahmada.

Zadanie Znajdź zaginionego brata w Assassin’s Creed Mirage stanowi główną część śledztwa odbywającego się w przeważającej części w dzielnicy Abbasijja, ale chcąc poznać miejsce pobytu Ahmada udamy się również na krótką pustynną wyprawę.


Na tej stronie:


Przeszukaj gabinet Ahmada, zabij napastników

Po przerywniku filmowym automatycznie rozpoczynamy opisywaną poniżej misję. Na sam początek musimy przeszukać gabinet Ahmada w Domu Mądrości. Trzeba odnaleźć cztery przedmioty. Pierwszym z nich jest sporej wielkości rysunek leżący na pulpicie.

Następne dwa przedmioty to narzędzia badawcze zlokalizowane na stoliku w pobliżu drzwi oraz zapiski znajdujące się w centralnej części gabinetu. W razie problemów posiłkuj się wzrokiem orła.

Ostatnią wskazówkę znajdziesz za biblioteczką. Przesuń jeden z regałów w taki sposób, aby stworzyć lukę i wejść do ukrytego pomieszczenia z mapami.

Teraz poczekaj w gabinecie, aż pojawi się asystent Ahmada. Następnie podążaj za nim w trakcie rozmowy. Mężczyzna wprowadzi nas w zasadzkę. Skup się najpierw na wyeliminowaniu dwóch lekkich wojowników i na koniec zajmij się ciężkozbrojnym. Skuteczne wobec niego są uniki oraz ciosy od flanki i pleców, gdyż wróg bardzo wolno zbiera się po wyprowadzonym ciosie.


Zbadaj okolicę wykopalisk

Po walce asystent wskaże nam na naszkicowanej mapie miejsce wykopalisk. Wykopaliska znajdują się na południowy-zachód (1) od Bagdadu. Udaj się do wskazanej lokacji. Jako punkt orientacyjny może posłużyć pobliska oaza z miejscem synchronizacji (2).

Kiedy znajdziesz się na miejscu, porozmawiaj z jednym z robotników (3), aby poznać lokalizacje skrzyń z dokumentacją wykopaliskową. Dla ułatwienia misji możesz również przekupić najemników (4) przy pomocy sztonu.

Zobaczysz na mapie trzy miejsca, w których znajdują się skrzynie, ale ta jedyna zawierająca cenne informacje znajduje się na najniższym poziomie wykopalisk pod baldachimem (5). Przejdź na skraj urwiska (6) na lewo od miejsca pobytu najemników, a następnie zlikwiduj wrogów znajdujących się poniżej. Możesz też wykorzystać stóg siana (7), aby likwidować wrogów z ukrycia. Jeżeli wcześniej przekupiłeś najemników, to w razie wykrycia otrzymasz od nich wsparcie w walce.

Gdy już zabezpieczysz teren, podejdź do regału i przesuń go lewo. Teraz otwórz skrzynię, aby uzyskać informacje dotyczące doktora Hassana i Ahmada.


Dokonaj skrytobójstwa doktora Hassana

Pora wracać do Bagdadu. Skieruj się do szpitala zwanego Wielkim Bimaristanem. Możesz swobodnie udać się do środka wchodząc północnym wejściem. Idź w prawo i przeczytaj notatkę obok drzwi prowadzących do gabinetu doktora.

Wykorzystaj wzrok orła, aby namierzyć główną pielęgniarkę przechadzającą się po szpitalnych salach. Ukradnij jej klucz do gabinetu. Wróć do zamkniętych drzwi i wejdź do środka.

W środku musisz znaleźć dwie poszlaki. Pierwsza z nich to list znajdujący się na biurku w głębi pomieszczenia. Drugą jest maska Zakonu leżąca na niskiej szafce po lewej stronie korytarza.

Wróć na dziedziniec szpitalny i usiądź na jednej z ławek, aby móc podsłuchać lekarzy, dzięki którym dowiemy się, że doktor przebywa aktualnie w swoim laboratorium.

Wejdź po pobliskich schodach na górę, ale nie idź w kierunku laboratorium, tylko wyjdź na zewnątrz przez okno po lewej stronie. Drzwi do pracowni doktora są mocno obstawione. Dużo łatwiej jest dostać się do niego idąc przez dach.

Najpierw zlikwiduj strażnika (8) znajdującego się tuż nad wykorzystanym oknem. Potem oczyść dach z pozostałych wrogów i wskocz do laboratorium przez następne okno (9).

Wykonaj skrytobójstwo zeskakując z żyrandola. Rozpocznie się przerywnik filmowy. Żeby zakończyć misję, otwórz zablokowane od wewnątrz okno i opuść niepostrzeżenie obszar szpitala.

Następnie: Assassin’s Creed Mirage - Idź za ognistym śladem

Spis treści: Assassin’s Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin’s Creed Mirage - Ogień i mądrość, Dom Mądrości

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.

Komentarze