Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - Włamanie do więzienia

Uwalniamy naszego sojusznika.

Misja Włamanie od więzienia to finał pierwszego poważnego śledztwa w Assassin’s Creed Mirage. Musimy znaleźć sposób na wdarcie się do wnętrza aresztu, a następnie wydostać stamtąd naszego przesłuchiwanego towarzysza.


Na tej stronie:


Przygotowania do misji i spotkanie z Fuladem

Po misji Śladem Nura otrzymamy polecenie skierowania się do siedziby asasynów. Porozmawiaj tam z Roshan i Fuladem. Otrzymasz również możliwość modyfikowania swojego sprzętu u Ibn Musy, który ma w środku swój warsztat. Twoim kolejnym celem będzie spotkanie z Fuladem przed więzieniem, ale zanim tam się udasz musisz zdobyć szton siły lub szton kupiecki, bo bez niego nie będziesz w stanie wykonać misji. Jeżeli nie zdobyłeś żadnego do tej pory, to najszybszą metodą jego uzyskania jest wykonanie jednego ze zleceń dostępnych na tablicy w siedzibie.

Gdy już się upewnisz, że masz jeden ze wspomnianych sztonów, skieruj się na dach naprzeciwko więzienia. Tam czeka na ciebie Fulad. Rozpocznie się krótka scenka.


Dostań się do więzienia

Musisz znaleźć sposób na wdarcie się do środka obiektu. Mamy dwie możliwości. Albo dogadać się z kupcem (1) stojącym przy Żelaznej Bramie, albo wynająć najemników (2) na prawo od głównej bramy więzienia.

Jeżeli wybierzesz najemników, to musisz opłacić ich sztonem siły. Po wykupieniu ich usług poczekaj chwilę, aż zaczną walczyć ze strażnikami na dziedzińcu. Następnie wskocz na mur i wejdź do środka przez boczne wejście. Idź wąskimi tunelami, aż dotrzesz do głównej części więzienia.

Przekupienie kupca jest cichszą metodą wdarcia się do wnętrza. W tym przypadku musisz zużyć jeden szton kupiecki. Następnie podnieś skrzynię i idź za handlarzem, aż wpuści cię do bocznego pomieszczenia w więzieniu.


Uwolnij Alego

Gdy już znajdziesz się w środku, musisz przemieszczać się korytarzami i dziedzińcami w kierunku podziemi. Korzystaj z gwizdania, noży do rzucania oraz różnych osłon, aby torować sobie drogę i eliminować przeciwników. Dokładną lokalizację Alego poznasz rozmawiając z rannym więźniem w jednym z pomieszczeń na parterze.

Skorzystaj ze schodów i metalowych drzwi, aby zejść do piwnicy na sam dół. Przy Alim znajduje się silny przeciwnik. Najłatwiej wyeliminujesz go podchodząc od tyłu i zaskakując go skrytobójstwem.

Wróć tą samą drogą na górę, razem z towarzyszem. Wejdź po drewnianym rusztowaniu na piętro i przez solidne drzwi udaj się do biura z dokumentacją więzienną.


Ucieknij z więzienia

Gdy wejdziesz do kwatery, rozpocznie się przerywnik i Ali wkrótce ucieknie, a ty zostaniesz sam. Rozpraw się z strażnikami, którzy cię zaatakują, a następnie opuść więzienie przez uchylone drzwi.

Na zewnątrz będzie pełno wrogów, więc nie ma sensu z nimi walczyć. Po prostu opuść jak najszybciej teren więzienia przeskakując mur. Gdy zgubisz pościg, misja dobiegnie końca.

Następnie: Assassin’s Creed Mirage - Pierwszy rozkaz

Spis treści: Assassin’s Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin’s Creed Mirage - Śladem Nura

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.

Komentarze