Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - walka: atak, uniki, blokowanie i parowanie

Podstawy posługiwania się bronią, a także obrona i odbijanie ataków.

W Assassin's Creed Mirage walka to główny element rozgrywki. W większości przypadków będziesz starał się eliminować wrogów po cichu i z ukrycia, jednak nie jest to jedyna dozwolona ścieżka gry. Na tej stronie zajmiemy się otwartą walką i skutecznymi metodami eliminacji wrogów bez skrytobójstw.


Na tej stronie:


Atak, parowanie i uniki

Basim do walki używa przede wszystkim miecza, sztyletu oraz gadżetów, jak noże czy strzałki. Możesz wyprowadzać ataki słabe oraz silne (warto przypisać je pod ten sam klawisz jako atak "ładowany"). Dobrym pomysłem jest wykorzystywanie ich naprzemiennie.

Najskuteczniejszą metodą zwycięstwa pojedynków są parowania. Gdy przeciwnik podświetli się na żółto, naciśnij klawisz parowania (Q na klawiaturze, L1/LB na padzie), by odbić atak i niejednokrotnie móc natychmiast wykonać w pełni zabójczy cios.

Nie możesz wykonać tego manewru w dwóch przypadkach: gdy przeciwnik jest silnie opancerzony lub gdy przeciętny strażnik wykonuje silny atak. W obu tych przypadkach wroga postać podświetlona zostaje kolorem czerwonym. Wtedy pozostaje ci odskok, który może być kierunkowy - uskocz w bok i przejdź za plecy wroga wyprowadzić szybki atak zza pleców opancerzonego przeciwnika, gdzie jego obrona jest niższa.


Używaj gadżetów

Bohater źle radzi sobie w walce z dwoma lub więcej przeciwnikami. Wtedy warto ratować się ucieczką lub chociaż oddalić się na małą odległość. Wtedy to możesz eliminować pojedynczych wrogów atakami dystansowymi: podstawowym nożem do rzucania oraz strzałkami (wymagają odblokowania). Zajrzyj na stronę poświęconą gadżetom i ich odblokowaniu, by dowiedzieć się więcej.

Każdorazowo nawet walka w tłumie może okazać się łatwa, gdy masz ze sobą bombę dymną - nie jest ona jednak początkowym wyposażeniem Basima. Gdy rzucisz ją pod nogi, możesz eliminować wrogów tak, jak gdybyś był w ukryciu - serią skrytobójstw - przynajmniej, dopóki dym nie opadnie. Jest to zdecydowanie najefektywniejsze narzędzie walki z wieloma przeciwnikami.


Zdrowie, leczenie i wytrzymałość

Bohater posiada tylko jeden pasek życia (1), który nie ulega automatycznej regeneracji. Stąd należy zawsze dbać o posiadanie przy sobie eliksirów leczących (2), które odnawiają pełne zdrowie po użyciu, również w trakcie walki. Możesz je odnajdywać w kufrach lub nabywać u handlarzy. W sytuacji krytycznej poszukuj naczyń z jedzeniem (3), które odnawiają odrobinę żywotności.

Jeśli zależy ci na odnawianiu zdrowia w sposób automatyczny, gra oferuje taką możliwość. W tym celu musisz nabyć Odzienie abbasydzkich rycerzy (4), które znajdziesz wewnątrz Skrzyni wyposażenia (dostępna bez zagadek) w Klubie oficerskim (5).

Warto jeszcze wspomnieć o wytrzymałości. Jest to pasek, który pokazuje się w trakcie walki. Atakowanie jak i wykonywanie uników obniża zapełnienie paska, a gdy Basimowi zabraknie energii, nie będzie w stanie walczyć.

Z tego powodu należy rozważnie wyprowadzać ciosy i częściej używać parowania niż uników. Bonus: skuteczne parowanie całkowicie odnawia wytrzymałość. Gdy parujesz cios lub dokonujesz egzekucji po skutecznym odbiciu ataku, jesteś chwilowo nietykalny.

Spis treści: Assassin's Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze