Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duża aktualizacja Assassin's Creed Mirage będzie jednak nieco skromniejsza

Nowa Gra Plus już w przyszłym tygodniu.

Ubisoft ogłosił, że do Assassin's Creed Mirage trafi w przyszłym tygodniu wyczekiwana aktualizacja, która wprowadzi m.in. tryb Nowej Gry Plus. Część nowości trzeba było jednak opóźnić, więc ukażą się dopiero w przyszłym roku.

Wieści przekazano w serwisie X. „Witajcie Asasyni! Nowa gra Plus trafi do Assassin's Creed Mirage już w przyszłym tygodniu!” - czytamy. „Zanurzcie się ponownie w podróży Basima ze zdobytymi postępami i nowymi nagrodami. Zespół wciąż pracuje nad trybem permadeath, który zostanie udostępniony w aktualizacji na początku 2024 roku”.

Obie aktualizacje będą darmowe i trafią do gry na każdej platformie, a więc PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji. Wypada podkreślić, że to kolejne elementy dodane konkretnie na prośbę fanów. Wcześniej społeczność gry uprosiła twórców o możliwość wyłączenia abberracji chromatycznej, czyli mało lubianej opcji graficznej.

Dla wyjaśnienia, tryb Nowa Gra Plus pozwala rozpocząć zabawę od rozgrywkę od początku, ale z zachowaniem sprzętu oraz umiejętności odblokowanych podczas poprzedniego podejścia. Gracze będą więc mogli korzystać z zaawansowanego wyposażenia i umiejętności oraz - zapewne - zdobyć kilka unikalnych przedmiotów.

Tryb permadeath oznacza natomiast, że Basim otrzyma tylko jedno życie, a po porażce będziemy musieli zacząć przygodę od nowa. „Zabawa” będzie opcjonalna i dostępna na wszystkich poziomach trudności, a nie wyłącznie tym najwyższym.

Assassin's Creed Mirage zadebiutowało na wymienionych wcześniej platformach oraz w usłudze Ubisoft+ w październiku. Tytuł - zapowiadany jako „powrót do korzeni” serii - zebrał w większości pozytywne oceny, choć okazał się mniej przełomowy, niż można było się spodziewać. Następne w kolejce jest Assassin's Creed Red, które przeniesie akcję do feudalnej Japonii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze