Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - Wielkie sympozjum

Polujemy na uczonego Fazila.

Zadanie Wielkie sympozjum w Assassin’s Creed Mirage wieńczy wątek fabularny przypisany do dzielnicy Abbasijji. Całość misji odbywa się w Domu Mądrości, gdzie swoją działalność prowadzi Fazil, członek wrogiego nam Zakonu.


Na tej stronie:


Weź udział w wykładzie

Aby rozpocząć misję, udaj się do dobrze znanego już Domu Mądrości. Na środku wewnętrznego dziedzińca porozmawiaj ze skrybą na temat zaplanowanego wykładu Fazila.

W tym momencie możesz również odblokować dodatkowy przerywnik fabularny związany z Nehal. Najpierw porozmawiaj z towarzyszką stojącą przy schodach, a następnie przeanalizuj diagramy w warsztacie Ahmada. Jeżeli podejdziesz do największego z nich, zasłoniętego niebieskimi zasłonami, pojawi się krótki przerywnik.

Czas wrócić do głównego zadania. Usiądź na jednej z ławek na dziedzińcu i podsłuchaj rozmowy trójki uczonych. Potem opuść dziedziniec i udaj się do altanki przy wschodniej ścianie Domu Mądrości, aby skonsultować się z poetką Arib.

Wróć do środka i porozmawiaj ze znajomym stojącym przy jednym ze stoisk. Następnie wejdź po schodach na krużganek i weź udział w wykładzie poprzez rozpoczęcie rozmowy ze sługą.


Znajdź wielkiego uczonego Fazila

Nasz cel uda się po wykładzie do piwnic. Istnieją trzy sposoby dostania się tam. Pierwszy to zdobycie klucza. Najpierw znowu podsłuchaj uczonych na centralnym placu. Ci wyjawią gdzie znajduje się ogrodnik, który posiada klucz do podziemi. Znajdziesz go na dachu Domu Mądrości, na południowo-zachodnim krańcu.

Druga metoda to przekupienie sługi stojącego przy urządzeniu astronomicznym. Za cenę jednego sztonu mężczyzna wyjawi nam miejsce ukrytego przejścia pod klapą na zewnętrznym dziedzińcu.

Ostatni sposób wymaga podsłuchania zdenerwowanego bibliotekarza, który przebywa na piętrze ponad wspomnianym urządzeniem astronomiczny. Pracownik wyjawi, że hasło do gabinetu Fazila można odczytać z pewnej książki. Ta leży na balkonie w północno-zachodniej części Domu Mądrości. Można się tam dostać idąc przez bibliotekę.

Mając hasło, podejdź do strażnika strzegącego drzwi do gabinetu i podaj mu hasło. Gabinet znajduje się tuż obok omawianego wcześniej urządzenia astronomicznego. W gabinecie musisz odsunąć biblioteczkę, aby odkryć przejście do piwnic.


Zabij wielkiego uczonego Fazila

Teraz musisz się przebić przez podziemia do laboratorium Fazila. Zanim jednak tam wejdziesz, musisz przebrać się za więźnia, aby zaatakować niepostrzeżenie. Wejdź do jednej z ostatnich cel i przejdź przez dziurę w ścianie. Skorzystaj z przycisku interakcji, aby przebrać się w ciuchy leżącego tam więźnia.

Teraz idź do miejsca rytuału i uklęknij na samym środku. Pojawi się fragment filmowy, a gdy pojawi się taka opcja, dokonaj skrytobójstwa na Fazilu.

Po odzyskaniu kontroli nad bohaterem, opuść podziemia i Dom Mądrości, a następnie skieruj się do siedziby asasynów w dzielnicy Abbasijja, aby ukończyć wątek związany z tą dzielnicą.

Następnie: Assassin’s Creed Mirage – Monety i sztylety

Spis treści: Assassin’s Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin’s Creed Mirage – Idź za ognistym śladem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.

Komentarze