Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - zła sława: jak zmniejszyć poziom rozgłosu

Czerwony pasek.

Kiedy na oczach świadków w Assassin's Creed Mirage dopuszczasz się nielegalnych działań, zwiększasz poziom złej sławy, czyli czerwony pasek rozgłosu. Na tej stronie dowiesz się, jak możesz go szybko zmniejszyć.


Na tej stronie:


Zła sława - co oznaczają kolejne poziomy

Pasek złej zławy znajduje się w prawym dolnym rogu. Czerwony wskaźnik podzielony jest na trzy części, które wskazują, jak duże kłopoty będzie miał Basim, kiedy zostanie wykryty i będzie musiał ratować się ucieczką. Jeśli nie masz aktualnie złej sławy, pasek nie jest widoczny.

  • Pasek złej sławy zapełnia się, kiedy dokonujesz jakiegoś nielegalnego czynu na oczach cywili. Może być to zabójstwo (także wroga!) czy kradzież wielbłąda lub konia. Klasyczne okradanie przechodniów nigdy nie zostaje przez nikogo dostrzeżone, nawet w przypadku niepowodzenia - więc nigdy nie wlicza się do złej sławy.
  • Jeden „zły” czyn na oczach świadków to jeden dodatkowy segment złej sławy.

Im większa zła sława, tym szybciej cywile i strażnicy rozpoznają cię na ulicach. Przy trzech zapełnionych segmentach ludzie rozpoznają cię natychmiast i wołają straż.

Ponadto, im większa zła sława, tym trudniejsi przeciwnicy gonią cię na ulicach, kiedy zostaniesz rozpoznany. Przy trzech segmentach są to elitarni strażnicy szakirijja.


Zmniejszanie złej sławy

Istnieją dwa sposoby na zmniejszenie złej sławy. Jeden jest darmowy, a inny płatny, ale skuteczniejszy.

  • Podstawową metodą jest odszukiwanie listów gończych (1) z podobizną Basima i zrywanie ich. Listy są zaznaczone na mapie i interfejsie ikoną białego plakatu. Zerwanie jednego listu zmniejsza złą sławę o jeden segment.
  • Drugim sposobem jest skorzystanie z pomocy Munadi (2), czyli obwoływacza miejskiego. Możesz się u niego pozbyć całej złej sławy na raz, ale kosztuje to jeden szton siły. Munadi są oznaczeni na mapie i interfejsie ikoną białego rozerwanego plakatu.

Przy jednym segmencie złej sławy da się jeszcze w miarę komfortowo eksplorować miasto, ale przy dwóch jest to już uciążliwe, a przy trzech - właściwie niemożliwe. Sugerujemy więc pozbywanie się złej sławy od dwóch segmentów w górę.

Spis treści: Assassin's Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze