Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Mirage - rozwój postaci

Punkty umiejętności, ulepszanie narzędzi i oręża.

Rozwój bohatera w Assassin’s Creed Mirage to zarówno zdobywanie wyższych poziomów doświadczenia - za co otrzymujesz punkty, które posłużą do zdobycia nowych zdolności - ale także ulepszanie wyposażenia. Gra umożliwia wzmocnienie nie tylko podstawowych broni i odzienia, ale również wszelkich narzędzi dodatkowych, jak noże do rzucania czy bomby dymne.


Na tej stronie:


Punkty doświadczenia i awans

By zdobywać doświadczenie, wystarczy realizować zadania głównego wątku fabularnego. Jeśli jednak czujesz, że przydałoby ci się więcej punktów umiejętności, podejmij się dowolnych aktywności pobocznych: rozwiązywanie zagadek, realizacja zadań dodatkowych (Bagdadzkie opowieści lub zleceń), a nawet odwiedzanie po raz pierwszy miejsc historycznych to świetne sposoby na zdobycie doświadczenia.

Zdobycie każdego nowego punktu to szansa na odblokowanie nowych zdolności z drzewka umiejętności: ulepszeń, technik walki czy otrzymanie dodatkowego paska skupienia. Zwróć uwagę, że im niżej pozycja na drzewku, tym więcej punktów kosztuje jej odblokowanie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej oraz dowiedzieć się, które umiejętności najlepiej wybrać na początek, skieruj się na stronę z opisem umiejętności.


Zdobywanie nowych ubrań i broni

By odblokować nowy rynsztunek, generuj postępy fabularne oraz bierz udział w aktywnościach dodatkowych. Głównym sposobem odblokowania nowych mieczy, sztyletów i odzienia jest otwieranie skrzyń wyposażenia. Przy każdej z nich musisz rozwiązać prostą łamigłówkę: otworzyć zamek zamknięty od wewnątrz poprzez rzut nożem z właściwej pozycji, przesunięcie ruchomych obiektów lub zdobycie klucza od jednego ze strażników.

Unikalny zestaw broni i odzienia zdobędziesz zbierając wszystkie tajemnicze odłamki. Każdy element wyposażenia może zostać ulepszony trzykrotnie. W tym celu musisz odwiedzić kowala oraz krawca, a także posiadać sporą ilość materiałów rzemieślniczych: te znajdziesz w skrzyniach, zakupisz u handlarzy za pieniądze z kradzieży lub realizując poboczne zadania dla Dervisa.

By ulepszać przedmioty potrzebujesz schematów, które również znajdują się w skrzyniach wyposażenia. Z poziomu ekwipunku możesz sprawdzić, jakie bonusy oferuje aktualny element rynsztunku oraz jak zachowa się po ulepszeniu na drugi i trzeci poziom. Ze względu na wysokie koszty nie zawsze warto ulepszać elementy, które nie odpowiadają twojemu stylowi rozgrywki.


Odblokowanie i ulepszanie narzędzi i gadżetów

Wraz z postępami fabularnymi możesz odblokować dostęp do nowych narzędzi i gadżetów, które pomagają ci eliminować wrogów po cichu lub w trakcie walk. Poza podstawowymi nożami do rzucania możesz używać również bomb dymnych, wabików, strzałek i pułapek. Każde narzędzie możesz ulepszać, by zwiększyć jego moc, rozszerzyć funkcjonalność (na przykład dodać truciznę do noży), a także zwiększyć ilość noszonych przedmiotów.

Warto zauważyć, że z każdego z trzech poziomów możesz wybrać tylko jedno ulepszenie. Możesz to zmienić nabywając ostatnią zdolności ze środkowego drzewka rozwoju (Oszust): Technik.

Spis treści: Assassin's Creed Mirage - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Mirage

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze