Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - poradnik i najlepsze porady

Rozgrywka, mechanika, historia: wskazówki na początek gry i nie tylko.

Witajcie! Przed wami poradnik do Destiny 2, darmowej strzelanki od studia Bungie, znanego najlepiej z pracy nad pierwszymi odsłonami serii Halo.

Gra należy do podgatunku tzw. Looter Shootera. Pokonując przeciwników, wykonując zadania i przeszukując skrzynki z łupami nieustannie pozyskujemy coraz potężniejszy ekwipunek, dzięki czemu możemy atakować silniejszych wrogów i zgarnąć jeszcze lepsze wyposażenie.

Do zabawy w Destiny 2 nie jest wymagana znajomość pierwszej odsłony cyklu. Przed rozpoczęciem rozgrywki gra przedstawia nam krótkie podsumowanie wydarzeń. Również na łamach niniejszego poradnika znajdziecie skrócony opis fabuły.

Życzymy dobrej zabawy i wartościowych łupów podczas przemierzania kosmosu w Destiny 2!


Na tej stronie:


Jak zacząć - najważniejsze informacje na start

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Destiny 2, to możesz początkowo czuć się nieco zagubiony. W tej sekcji wyjaśniamy najważniejsze aspekty zabawy.


Mechanika i rozgrywka

Poniżej znajdziesz objaśnienia najważniejszych mechanik i elementów rozgrywki.


Pytania i odpowiedzi

Na poniższych stronach odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.


Dodatek Twierdza Cieni (Shadowkeep)

Twierdza Cieni to drugi dodatek do Destiny 2. Poniżej wyjaśniamy najważniejsze zagadnienia z nim związane i pomagamy szybko osiągnąć maksymalny poziom postaci.


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Wszystkie elementy wyświetlane na ekranie w Destiny 2 są proste i zrozumiałe, zapewniając dostęp do najważniejszych informacji. Tutaj, by rozwiać ewentualne wątpliwości, wyjaśniamy znaczenie wszystkich ikon i oznaczeń.

1. Radar. Wrogowie to czerwone kropki, a zaczerwieniający się obszar wskazuje, gdzie są przeciwnicy w pobliżu.
2. Opis aktywnej misji lub wydarzenia publicznego w pobliżu.
3. Ikona prowadząca do wydarzeń publicznych w lokacji.
4. Wskaźnik naszej głównej mocy i pasek stanu jej naładowania.
5. Wskaźniki aktywności naszej (od lewej) mocy granatu, mocy walki wręcz i mocy dodatkowej.
6. Ikony broni i stan amunicji.
7. Pasek doświadczenia.
8. Ikony oznaczające innych graczy


Porady ogólne

- Na samym początku zabawy musisz wybrać klasę postaci spośród trzech dostępnych. Jest to kluczowy wybór, który musi być dopasowany do preferowanego przez ciebie stylu rozgrywki. Aby podjąć dobrą decyzję, zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi każdej klasy i wybierz takiego bohatera, który będzie zgodny z charakterystyką twojej walki.

- Chociaż Destiny 2 opiera się głównie na strzelaniu, nie zapominaj nigdy o posiadanych umiejętnościach specjalnych, które nierzadko potrafią odwrócić losy całej bitwy. Tyczy się to zarówno kampanii fabularnej jak i potyczek sieciowych różnego typu.

- Warto pamiętać, że twórcy gry przez bardzo długi czas będą aktualizować dostępną w grze zawartość, a także rozwijać o nowe elementy. Nie zdziw się zatem, jeśli jakieś rozwiązania, do których zdążyłeś się przyzwyczaić, nagle ulegną zmianie.

- Eksperymentuj z posiadanym ekwipunkiem. Zarówno odpowiedni dobór broni jak i używanego pancerza to połowa sukcesu. Zwracaj uwagę na współczynniki i cechy uzbrojenia, aby były zgodne z obranym przez ciebie stylem gry.

- Regeneracja zdrowia w grze odbywa się poprzez krótkotrwałe schowanie się za dowolną osłoną. Jeśli w tym momencie nie będziesz znajdować się pod bezpośrednim ostrzałem i dodatkowo kucniesz na kilka chwil, pasek energii życiowej powinien błyskawicznie się odnowić.

- Nie poddawaj się po porażkach w trybach sieciowych. Twórcy gry cały czas pracują nad odpowiednim balansem rozgrywki, który na pewno pomoże wyrównać szanse na placu boju, lecz najważniejsze są twoje umiejętności, a te zdobędziesz ćwicząc regularnie w grze.

- Zaglądaj w każdy możliwy zakamarek lokacji. W wielu nietypowych miejscach mogą pojawiać się skrzynie z ciekawą zawartością lub wzmocnieni przeciwnicy, których pokonanie doda ci również wiele bonusów.

- Jeżeli sterujesz padem i wydaje ci się, że postać obraca się za wolno, możesz zwiększyć czułość rozglądania się w opcjach gry. Pamiętaj, że najlepsi gracze w sieci używają wartości pomiędzy 3 a 5. Wyższe wartości mogą odbić się negatywnie na celności.


Archiwum: strony nieaktualne

Destiny 2 zmieniło się od czasu debiutu gry. Twórcy dokonali wielu poprawek, a niektóre elementy są już niedostępne. Poniżej znajdują się wszystkie strony archiwalne naszego poradnika, które mogą lub są już nieaktualne.

Mapa galaktyki - ekran Nawigatora

By otworzyć Nawigatora, czyli w zasadzie główne menu gry połączone z mapą, wciskamy O na PC, przytrzymujemy panel dotykowy na PS4 lub przycisk menu na kontrolerze od Xbox One. Zobaczymy wtedy mapę galaktyki.

Widoczna powyżej mapa to mapa gracza, który posiada wszystkie dodatki i ukończył każdą kampanię. Jeśli nie skończymy na przykład wątku fabularnego dodatku Porzuceni, to nie będziemy widzieć Śniącego Miasta jako miejsca docelowego.

Nawigatora otworzymy niemal w dowolnym momencie gry. Oprócz wybory planet mamy tu też zakładki Zadań, dokładną mapę lokacji, w której jesteśmy, opis obecnego sezonu czy sklep z mikropłatnościami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Destiny 2

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze