Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - jak zmienić broń i podklasę

Tajniki konfiguracji bohatera.

Konfiguracja naszego bohatera to klucz do sukcesu w walce. Warto poświęcić kilka dłuższych chwil, aby poznać wszystkie możliwości danej postaci, a także dobrać odpowiednią broń czy elementy pancerza. Warto jest rozpocząć od dopasowania odpowiedniej broni. W tym celu musimy przejść na ekran postaci.

Aby to zrobić, naciśnij przycisk Opcji na padzie i za pomocą LB i RB / L1 i R1 przejdź do zakładki Postać. Więcej o tym ekranie pisaliśmy na tej stronie - Destiny 2 - ekran postaci i ekwipunek. Każda ikona odpowiada danemu elementowi ekwipunku. Lewa strona ekranu to bronie i podklasy postaci, prawa dotyczy zbroi.

Jeśli chcemy zmienić używaną broń w danym gnieździe, wystarczy, że najedziemy na nią kursorem. Obok rozwinie się wówczas lista z posiadanymi aktualnie przedmiotami konkretnego rodzaju. Wybieramy je poprzez skierowanie nań kursora i zatwierdzamy przyciskiem.

Po najechaniu kursorem na dane gniazdo rozwinie się lista, z której będziesz mógł wybrać inny przedmiot z danej kategorii.

Podczas najechania kursorem na przedmiot z boku pojawi się jeszcze jeden element. Będzie to okno ze skrótowym opisem danej broni czy elementu pancerza. Dowiemy się z niego podstawowych informacji o, przykładowo, zadawanych obrażeniach, stabilności, pojemności czy prędkości wylotowej.

Oprócz tego zauważysz tam również krótkie opisy dotyczące charakterystycznych cech danego przedmiotu, ale to jeszcze nie wszystkie informacje. Jeśli jesteś głodny wiedzy, wystarczy że na padzie wciśniesz ∆ / A. Wywołasz tym samym okno z dokładnymi szczegółami dotyczącymi wybranego wcześniej przedmiotu: broni lub pancerza.


Czym są podklasy i jak je zmienić

Ci gracze, którzy dopiero zaczynają przygodę z Destiny, mogą nie wiedzieć o istnieniu podklas u każdego z bohaterów. Są to gotowe zestawy specjalnych ruchów, a także rodzajów dodatkowego uzbrojenia, na przykład granatów.

Szybki wybór pomiędzy podklasami następuje na ekranie postaci.

Od wyboru podklasy uzależniona jest także dostępna superzdolność, z której korzystać będziesz na placu boju po naładowaniu paska. Ten napełniać się będzie wraz z aktywnością w grze, głównie pozbywaniem się nieprzyjaciół i wykonywaniem założeń danego zadania.

Skrócony opis wybranej podklasy pojawi się w oknie postaci po najechaniu na jej ikonę - spójrz na powyższy obrazek. Dowiesz się tam głównie o możliwej do zastosowania superzdolności, ale jeśli chcesz poznać więcej detali, a także skonfigurować podklasę, musisz nacisnąć przycisk odpowiadający za szczegóły, czyli ∆ / A. Dokładne opisy podklas każdego z bohaterów znajdziesz na innych stronach naszego poradnika.

Następnie: Destiny 2 - jak ulepszać pancerz, pojemność energii

Spis treści: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Destiny 2 - jak zdobyć egzotyczny engram

O autorze

Komentarze