Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - poziom 265 Mocy (Power): co dalej, jak zwiększać moc

Znaczenie kamieni milowych.

Osiągnięcie 20. poziomu doświadczenia to niewielkie wyzwanie w Destiny 2. Więcej wysiłku zajmuje zwiększanie poziomu Mocy (Power), która determinuje ogólną siłę naszej postaci.

Dotarcie do poziomu Mocy w granicach 260 czy nawet 265 punktów jest jednak w miarę proste. Publiczne wydarzenia, Ukryte sektory oraz reputacja i okazjonalne Szturmy pomogą w osiągnięciu tego celu.

Powyżej poziomu 265 liczba sposobów na dalsze zwiększanie Mocy jest już jednak ograniczona. Dlaczego? Szybko zauważysz, że zdobywanie reputacji to za mało - większość z postaci, od których otrzymywałeś legendarne engramy mają ograniczony (w tym momencie) poziom tych engramów właśnie do 265 poziomu.

Dlatego też poniżej wskazujemy możliwie najbardziej efektywne działania, które pozwolą dalej rozwijać Moc swojego Strażnika, spokojnie powyżej 265 i 270 poziomu, oraz wyżej.


Zadanie: Wzmocnienie i Kamienie milowe

Zadanie Wzmocnienie na Ziemi pojawia się po ukończeniu kampanii fabularnej. Oznaczony jest granatową ikon - jest dostępny po ukończeniu fabuły Destiny 2. Jest też związany ze zdobywaniem egzotycznej broni. Wybieramy akurat wątek z tej planety, ponieważ tutaj szansa na dobrą broń jest największa. Warto jednak w dalszej kolejności wykonać wszystkie zadania z granatowymi ikonami na każdej z planet - pozwoli otworzyć dodatkowe misje, związane ze zdobywaniem broni egzotycznych (tylko one pozwalają później na przekraczanie 270 poziomu Mocy).

Kiedy wykonacie zadanie Wzmocnienie, składające się z szeregu misji, otrzymacie od Devrima broń legendarną o wartości ataku przekraczającej 265. To bardzo istotne, ponieważ wpłynie na możliwość zdobywania kolejnych elementów ekwipunku o wyższych wartościach, co z kolei pomoże zwiększyć ogólną Moc postaci.

Po ukończeniu wątku Wzmocnienie i odebraniu nagród, należy skupić się przede wszystkim na Kamieniach Milowych. To przydzielane co tydzień cele, które widzimy na ekranie Nawigatora, kiedy przytrzymamy L2 lub LT.

Jeśli jednak masz już poziom Mocy w granicy 268-269 poziomu - nie trać czasu na wykonywanie Kamieni Milowych i przejdź do następnego punktu: musisz w tym momencie zdobyć broń egzotyczną. Oczywiście, dalej możesz wykonywać aktywności, jeśli chcesz, ale pozostawiaj wszystkie engramy i wizyty u postaci niezależnych, aż zdobędziesz broń egzotyczną.

Kamienie Milowe mogą dotyczyć między innymi:

  • rozgrywania dziesięciu meczów PvP w trybie Szybka Gra
  • wykonywania wyzwań na wskazanej planecie
  • wykonywania Nocnego Szturmu (Nightfall)
  • wykonywania Punktów Zapalnych (Flashpoints), czyli brania udziału w publicznych wydarzeniach na wskazanej planecie
  • zdobywania doświadczenia dla klanu (jeżeli jesteśmy w klanie)
  • ukończenia rajdu (Najazd) Lewiatan
  • rozegrania odpowiedniej liczby meczów w Tyglu

Czasem mogą też pojawić się inne Kamienie Milowe. Wykonuj te, które są . Aktywują się w każdy wtorek, kiedy to następuje cotygodniowy reset. Mamy więc tydzień, by je wykonać.

Co ważne - nie należy wykonywać wszystkich. Najważniejsze są te, które w nagrodę oferują potężne wyposażenie, co można sprawdzić na liście kamieni milowych. Te oferujące reputacje można zostawić na koniec, albo nawet zignorować, jeżeli nie mamy odpowiednio dużo czasu.

Ze wszystkich aktywności, których przynajmniej część możemy wykonać w pojedynkę, to właśnie kamienie milowe oferujące potężny sprzęt są potencjalnie najlepszym źródłem wyposażenia, które pomoże zwiększyć Moc do 270 punktów i wyżej.


Broń egzotyczna oraz Xur

Bardzo ważne jest posiadanie broni egzotycznych, które można zdobyć w dodatkowych zdaniach. Gdzie je znaleźć? Szybko zauważysz, że po zakończeniu „granatowych misji” do Twojego ekwipunku broni - obok karabinów i pistoletów - zostaną dodane kafelki z zadaniami. Dwa najważniejsze to Dostrzeż, Zastrzel, Powtórz z bronią MIDA oraz Relikty Złotego Wieku z bronią Sturm.

W każdym z tych zdań, musisz wykonać konkretne sekwencje, np. zabójstw z użyciem broni Drang albo karabinu zwiadowczego. Następnie pojawią się dalsze wyzwania, które wykonuj, aż do zdobycia broni egzotycznej (szczegóły znajdziesz w naszym poradniku, linki podajemy powyżej).

Wystarczy uzyskanie jednej z powyższych dwóch egzotycznych broni, by „uruchomić” otrzymywanie wyższej wartości przedmiotów legendarnych z innych aktywności. Dla pewności - staraj się mieć wyposażoną broń egzotyczną z najwyższą wartością ataku w momencie wizyty w Wieży.

Pamiętaj też, aby gromadzić Legendarne Odłamki - przydadzą się w każdy weekend, gdy świat gry odwiedza handlarz Xur. Możesz u niego kupić egzotyczne przedmioty, takie jak broń czy pancerz.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej broni egzotycznej - Król Szczurów, z zadania: Ekipa Króla Szczurów - niestety, by zdobyć tę broń trzeba wykonać na końcu dość trudne zadanie w postaci ukończenia Nocnego Szturmu z zapasem pięciu minut.270 poziom, a może wyżej? Aż do 300 poziomu Mocy

Jesteś na tym etapie, że znów będziesz otrzymywał mnóstwo różnych przedmiotów. Kilka zaleceń:

- Zacznij szczególnie zwracać uwagę na przedmioty Rzadkie (niebieskie), do tej pory z pewnością chętnie je od razu demontowałeś. Teraz niektóre z nich mogą mieć wartość ataku/obrony nieco niższą, równą lub wyższą od posiadanego przez Ciebie przedmiotu legendarnego. Za każdym razem sprawdzaj, wchodząc w szczegóły broni/pancerza, i nakierowując na ikonę nasycenia, czy możesz nasycić przedmiot innym przedmiotem. Dzięki temu podniesiesz wartość o jedno lub więcej oczek.

- Wykonaj pozostałą z dwóch misji dotyczącą broni egzotycznej. Pamiętaj, że egzotyczne przedmioty także można nasycać przedmiotami egzotycznymi. Jest więcej niż pewne, że od teraz przy różnych aktywnościach zaczną Ci wypadać engramy legendarne, ale będą to przedmioty, które już posiadasz.

- Zwracaj szczególną uwagę na modyfikacje przedmiotów, które posiadasz. Jeśli znajduje się w nim legendarna modyfikacja +5 do ataku/obrony i w drugim, wyższym przedmiocie także znajduje się modyfikacja +5, to zamiast po prostu zakładać przedmiot lepszy, a stary demontować, nasycaj słabszy przedmiot tym wyższym, wówczas otrzymasz szansę na premię +5 w finalnym przedmiocie (po nasyceniu).

- Teraz tym bardziej skup się na Kamieniach Milowych, przy czym te z Reputacją także warto wykonywać, ponieważ postacie niezależne będą teraz zwiększać wartość engramów, które będą Ci przekazywać.

- Dołącz do klanu, nawet jeśli nie masz zamiaru być w nim aktywny. Oprócz Kamieni Milowych związanych z klanem, będziesz otrzymywał legendarne wyposażenie, gdy klan będzie zdobywał Punkty Doświadczenia. To szansa na kolejne engramy o dobrych wartościach.

- Od 280 poziomu możesz kupować modyfikacje legendarne - to moment, który jest kluczowy dla dalszego rozwoju postaci. Modyfikacje legendarne kupujesz u Rusznikarza w Wieży. Musisz posiadać odpowiednią liczbę modyfikacji standardowych (obecnie: trzy modyfikacje standardowe można zamienić na modyfikację legendarną). W zasadzie powinieneś wymieniać wszystkie modyfikacje na legendarne, a następnie umieszczać je w swoim pancerzu, rękawicach, hełmie czy butach oraz w używanej broni. W ten sposób podnosisz wartość obrony/ataku konkretnego przedmiotu +5. Pamiętaj więc o modyfikacjach i nasycaniu, a będziesz systematycznie podnosił poziom w okolice 300 Mocy.

- To nie koniec, ponieważ twórcy szykują dalsze atrakcje, które pozwolą uzyskiwać kolejne poziomy Mocy, ponad 300 poziom. Należą do nich wydarzenia cykliczne (np. dołączenie do frakcji), specjalne wyzwania i inne, dotąd jeszcze nieogłoszone wydarzenia.


Najazdy (Rajdy)

Następnie pozostaje jeszcze Najazd (Raid). Tutaj potrzebujemy już jednak co najmniej piątki znajomych - przynajmniej do czasu uruchomienia trybu, który pozwoli samotnym wilkom dołączyć do zgranej grupy. Nagrody z Lewiatana mogą być naprawdę potężne.

Wartość Mocy zdobywanych przedmiotów determinuje poziom najlepszych broni i pancerzy, które mamy przy sobie. Dlatego trzeba też pamiętać o stosowaniu Nasycenia (Infuse). Zdarza się, że zdobywamy przedmiot niebieski (Rzadki) z lepszym atakiem niż nasz ulubiony legendarny (fioletowy). Należy wtedy przeprowadzić Nasycenie legendarnego tym rzadkim, by zwiększyć atak legendarnego - o ile obydwa są przedmiotami tego samego typu (na przykład karabinami kinetycznymi).

Komentarze