Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - Ziemia, misja: Zemsta

Przygotowania do kontrataku.

W tej misji zrywamy z tradycją odwiedzania nowych planet po wykonaniu kilku zadań na jednej - powracamy na Ziemię. Trafimy jednak do lokacji, których nie zwiedzaliśmy w poprzednich misjach fabularnych.

Główni przeciwnicy to - właściwie już do końca fabuły - Czerwony Legion. Polecamy, by udać się na miejsce z zapasem 10 czy 20 punktów Mocy, choć ta konkretna misja i tak jest jedną z mniej wymagających. Jest także bardzo nietypowa, przez co przyjemna.


Dostępne od:

  • poziom: 15
  • moc: 160

Zobacz też: Destiny 2 - jak szybko zdobywać doświadczenie, poziomy i Moc

Gdzie zacząć:


Udaj się do punktu rozpoczęcia misji. Gdy zadanie wystartuje, znajdziesz się w tunelach Kombinatu. Biegnij cały czas głównym tunelem, słuchając dialogów towarzyszy. Dopiero po przejściu do większej jaskini zobaczysz kilku pierwszych żołnierzy Kombinatu.

Pamiętaj, że możesz pokonać Hoplitów, nawet jeżeli osłaniają się tarczą - wystarczy, że strzelisz celnie w sam środek tarczy odpowiednią ilością pocisków, a ta na chwilę się zamknie, pozostawiając wroga zdezorientowanego.

Wejdź do podziemnej struktury, z której wyszli wrogowie, w środku czeka jeszcze dwóch czy trzech przeciwników. Uważaj na lasery Psionów. Przejdź przez budynek, by po drugiej stronie odnaleźć zrzucony przez sojuszników czołg. Podejdź i wsiadaj.

Obsługa jest prosta - ale poza poruszaniem się i strzałem bronią główną masz też strzał alternatywny. To małe rakiety samonaprowadzające pod przyciskiem granatu. Przytrzymując przycisk namierzasz cele, a puszczając go, sprawiasz, że rakiety lecą w oznaczone punkty. To dobry sposób na zestrzelenie nadlatujących pocisków z wrogich statków, które parę razy spotkasz.

Od razu jedź do przodu - przejedź przez wielki tunel, strzelając do wrogów i przejeżdżając tych, którzy podejdą blisko. Nie musisz likwidować wszystkich, ale staraj się eliminować tych z bronią ciężką, by nie uszkodzili za bardzo czołgu. Kiedy wyjedziesz z tunelu przez bramę, po lewej stronie zobaczysz stanowisko, na którym w każdym momencie możesz pobrać nowy czołg, jeżeli obecny jest mocno zniszczony. Takie punkty znajdziesz jeszcze kilka razy w dalszej części misji.

Jedź dalej, a po raz pierwszy spotkasz w tej misji Kosiarza - statek powietrzny Kombinatu, który co jakiś czas zaatakuje cię salwą rakiet. Użyj własnych, by zniszczyć wrogie pociski. Poza tym, pokonaj wszystkich wrogów na tym obszarze. Pamiętaj, by w miarę możliwości stale się poruszać. Strzelaj i chowaj się za ścianami.

Przejedź przez otwierające się drzwi i zlikwiduj grupę wrogów, jedź tunelem. Za moment na wprost dostrzeżesz kolejny punkt aktywacji nowych czołgów. Możesz z niego skorzystać i pozbądź się wszystkich przeciwników, w tym Kosiarza. Jedź dalej jedyną trasą, będzie tu trochę wąsko, ale wycofując się zawsze możesz się skryć przed ostrzałem. Pokonasz kolejnych wrogów i Kosiarza. Dalej przeciwnicy będą wychodzić z zabudowań - pokonaj ich, a po walce wysiadaj.

Musisz wejść do budynku i przejść dookoła, by aktywować mechanizm otwierania drzwi. Po drodze spotkasz oczywiście wrogów, ale nic niezwykłego. Po otworzeniu drzwi wracaj do czołgu i jedź dalej. W kolejnym obszarze czeka cię kolejna walka, ale atakuj wrogów z jak największej odległości i nie jedź do końca, dopóki nie zostanie nikt, kogo możesz zlikwidować z daleka. Tak będzie łatwiej.

Dalej czeka między innymi Kosiarz i - po raz pierwszy - wrogi czołg. Uważaj na jego strzały. Walcz z nim tak, by zawsze móc się szybko za czymś schować. Gdy zniszczysz wszystko, podjedź do mostu. Wysiadaj i wejdź na górę - schodami po prawej. Pokonaj wrogów, wejdź do pomieszczenia nad mostem, zabij tam żołnierzy i włącz mechanizm. Wracaj do czołgu i jedź przez most - możesz też wymienić tu czołg. Pokonaj przeciwników po drugiej stronie mostu, z daleka.

W kolejnej większej sali czekają aż dwa wrogie czołgi - na szczęście na końcu po prawej stronie. Najpierw pokonaj więc oddziały piechoty. Śmiało wycofuj się do poprzedniego obszaru w razie potrzeby. Zestrzel też szybko Kosiarza, który się pojawi. Czołgi zacznij ostrzeliwać z daleka, by móc łatwiej manewrować - ich pociski lecą wolniej od twoich. Po walce jedź dalej, a wydostaniesz się na zewnątrz.Zadanie na zewnątrz jest proste. Najpierw musisz zniszczyć dwa generatory - podjedź do każdego, okrąż go i strzel w odsłonięty punkt. Uważaj na żołnierzy broniących każdego z nich. Jest też Kosiarz do pokonania oraz jeden cięższy czołg. Nic wyjątkowego.

Po zniszczeniu generatorów zajmij centralną pozycję tak, byś miał widok na tył okrętu, który startuje. Oddaj parę strzałów w niebieski silnik lotniskowca, żeby go uziemić i w ten sposób zakończyć misję.

Komentarze