Skip to main content

Destiny 2 - wybór i opis klas

Tytan, Łowca czy Czarownik?

Rozpoczynając zabawę w Destiny 2 musimy podjąć bardzo ważną decyzję. Chodzi tu o wybór klasy, który będzie kluczowy dla odzwierciedlenia stylu, w jakim będziesz toczyć rozgrywkę. Dostępne są trzy klasy w Destiny 2, które możesz zmieniać przeciągając kursor na proporzec którejś z nich.

Po naciśnięciu proporca znajdującego się po prawej stronie ekranu, będziesz mógł zobaczyć krótki opis klasy nieco niżej, a także wizualne zobrazowanie danej postaci po lewej stronie ekranu. O ile wygląd bohatera ma tutaj drugorzędne znaczenie, warto poświęcić chwilę na poznanie najważniejszych cech wszystkich klas.

Różnice pomiędzy nimi są zasadnicze i wpływają bezpośrednio na sposób, w jaki będziesz walczył i jakich zdolności specjalnych będziesz używał. Poniżej przedstawiamy skrócony opis każdej dostępnej klasy w Destiny 2.

Klasy w Destiny 2.

1. Tytan - charakteryzują go prawość i dyscyplina, a także zaawansowane zdolności obronne. To dumni żołnierze, którzy potrafią świetnie atakować, ale i utrzymywać pozycję, stosując kilka taktyk.

Wśród najważniejszej zdolności klasowej znajduje się tu Barykada, którą Tytan tworzy ze Światła, wykonując tym samym czasową osłonę przed ostrzałem przeciwnika. Jego mocną stroną jest także wytrzymały pancerz, który pozwala przyjąć na siebie więcej strzałów od innych klas.

2. Łowca - jeśli nie czujesz się zbyt dobrze na pierwszej linii boju, warto pomyśleć o wyborze zręcznego i świetnie adaptującego się Łowcy o wyostrzonym instynkcie przetrwania. Opis postaci podpowiada nam, że jest to klasa bardzo zwinna i odważna, a dzięki swojej szybkości łatwiej unikają wrogiego ognia oraz szybciej dobywają broni.

Jego zdolnością klasową jest Unik, który uratuje cię niejednokrotnie nawet przed najsilniejszymi nieprzyjaciółmi.3. Czarownik - ostatnia propozycja klasy powinna zadowolić tych, którzy stawiają na dobrą strategię nad samo starcie. Czarownik czerpie energię i niekoniecznie koncentruje się w walce na broni palnej. Jeśli lubisz grę zespołową i wolisz nie pchać się na przód bitwy, to bardzo dobra propozycja.

Zdolnością klasową Czarownika jest Wyrwa, która przyzywa kolumny światła, wzmacniając tym samym wszystkich pobliskich sojuszników.


Więcej o klasach postaci przeczytasz w naszym poradniku do Destiny 2 już po premierze gry.

Następnie: Destiny 2 - przenoszenie postaci z Destiny 1

Spis treści: Destiny 2 - Poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Destiny 2 - modyfikacje broni i pancerza

Zobacz także