Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - jak zdobyć Multinarzędzie MIDA, Mida Multi-Tool

Zadanie: Dostrzeż, Zastrzel, Powtórz.

Ważne: wszelkie zadania na broń egzotyczną najlepiej wykonywać dopiero, gdy nasz poziom Mocy (Power) osiągnął już co najmniej 265. Po tym poziomie postępy zauważalnie zwalniają, a broń egzotyczna to zawsze gwarancja zwiększenia Mocy. Dlatego okazuje się niezwykle pomocna, gdy chcemy osiągnąć Moc na poziomie 270 i wyżej.

Multinarzędzie MIDA - Mida Multi-Tool w angielskiej wersji językowej - to jedna z egzotycznych broni, które powracają z pierwszego Destiny. W oryginale cieszyła się sporym uznaniem i nie inaczej jest w Destiny 2. Warto zaznaczyć, że zdobycie tej broni warunkuje dalsze zdobywanie poziomu Mocy powyżej 265 punktów.

Na początku wymieńmy cechy tego egzotycznego karabinu zwiadowczego:

  • zwiększona prędkość użytkownika
  • ulepszony zasięg i stabilność
  • strzały odpychają wrogów
  • radar pozostaje aktywny nawet, gdy celujemy przez przyrządy
  • wzmocniona kontrola odrzutu

W pierwszej części Destiny zdobycie Multinarzędzia MIDA było niezbyt skomplikowane - trzeba było po prostu liczyć na szczęście. Broń mogła wypaść z żółtego engramu. W sequelu musimy jednak wykonać konkretną serię zadań.


Broń Multinarzędzie MIDA - Wzmocnienie

Żeby w ogóle zyskać możliwość zdobycia Multinarzędzia, musisz ukończyć kampanię fabularną Destiny 2 i osiągnąć 20 - czyli obecnie ostatni - poziom doświadczenia.

Następnym krokiem jest udanie się do Europejskiej Martwej Strefy po rozmowie ze wszystkimi ważnymi postaciami w Wieży. Na mapie EMS zobaczysz granatowe ikony, flagi symbolizujące misje poboczne. Musisz wykonać wszystkie te misje na Ziemi - wątek nazywa się Wzmocnienie.

Kiedy wykonasz dodatkowe zadania w obszarze EMS, wróć do Devrima - bohatera nadzorującego działania w Europejskiej Martwej Strefie. W nagrodę przekaże ci on Mida Mini-Tool (Mininarzędzie MIDA). Jest to pistolet maszynowy typu legendarnego, ale my chcemy zdobyć egzotyczną broń Multinarzędzie MIDA.

Z nowym pistoletem musisz teraz udać się do Wieży i porozmawiać z Rusznikarzem, Banshee-44. Zaakceptujesz u niego nową misję, dosyć prostą i niewymagającą poświęcania dużej ilości czasu.

Uwaga: zadanie to, pod nazwą Dostrzeż, Zastrzel, Powtórz zostaje dodane jako ikona obok Twoich broni podstawowych. To tutaj możesz przeczytać dokładną informację, co masz zrobić oraz śledzić postępy.

Zadanie jest teoretycznie nieskomplikowane - musisz zabić 50 wrogów precyzyjnymi strzałami z karabinu zwiadowczego (a więc w czułe punkty: głowy lub kryształy u Weksów), a także 25 wrogów w serii zabójstw, bez przeładowywania broni. Pierwszy cel nie wymaga wyjaśnień.

Jeżeli chodzi o drugi - radzimy wybrać się na Tytana i znaleźć przeciwników z Roju, których łatwo zabić jednym strzałem. Dobrze wyposażyć karabin zwiadowczy z pojemnym magazynkiem. Staraj się wykonywać jednocześnie zabójstwa precyzyjne w głowę, co przyniesie też efekty w postaci serii zabójstw bez przeładowania.

Innym dobrym miejscem na wykonanie tego zadania jest Europejska Martwa Strefa, wokół Kościoła, gdzie pierwszy raz lądujesz.


Spis treści: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Destiny 2 - modyfikacje broni i pancerza


Po spełnieniu warunków wróć do Banshee-44 w Wieży. Zaakceptujesz od niego kolejną misję - to już przedostatnie zadanie w drodze do egzotycznej broni. Zadanie to wymaga „tylko” rozmontowania pięciu niepospolitych lub legendarnych (niebieskich lub fioletowych) karabinów zwiadowczych. Może to być nieco problematyczne, jeżeli akurat nie dysponujemy takim arsenałem - wtedy pozostaje po prostu wykonywać różne aktywności i liczyć na szczęście. Niestety, nie ma prostego sposobu: ale najszybsze będą aktywności, które dają Ci reputację na lokalnych planetach, a także wydarzenia publiczne.

Innym sposobem jest zakup map skarbów u Cayde'a w Wieży. Pięć map pozwoli odkryć pięć skrzyń - jest szansa na legendarne i rzadkie przedmioty.

Kiedy rozmontujesz już pięć karabinów, wróć do Banshee-44. Teraz musisz tylko wykonać jeszcze jedną misję, której celem jest zabicie 50 dowolnych wrogów podczas przebywania w powietrzu pistoletem maszynowym (SMG - a więc podczas skoku lub spadania. Możesz to robić w dowolnym miejscu, w dowolnej strefie, podczas dowolnej aktywności. Jednym z lepszych miejsc jest Tytan lub Europejska Martwa Strefa na Ziemi (w okolicach Kościoła).

To wszystko - wracaj do zleceniodawcy i odbierz Multinarzędzie MIDA.

Komentarze