Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - wydarzenia publiczne i heroiczne

Jak zwiększyć wyzwanie.

Zaraz po prologu w Destiny 2 trafiamy do pierwszej większej strefy, którą można swobodnie eksplorować - to Europejska Martwa Strefa. Później odwiedzamy też podobne obszary na innych planetach czy księżycach.

Jedną z głównych aktywności pobocznych dostępnych w strefach eksploracji są wydarzenia publiczne, oznaczane ikoną białego „kwiatka” na granatowym tle. Na mapie obszaru możemy zobaczyć ikonę takiego wydarzenia, gdy pozostały 3 minuty do jego rozpoczęcia, lub też gdy jest już aktywne.

By wziąć udział w wydarzeniu publicznym, wystarczy zbliżyć się do celu. Wszyscy gracze walczący z przeciwnikami w danym evencie otrzymają po zakończeniu możliwość sięgnięcia do pojawiającej się skrzyni po nagrodę.

Poniżej opisujemy wszystkie dostępne w grze rodzaje publicznych wydarzeń. Wyjaśniamy też co zrobić, by aktywować ich heroiczne wersje (heroiczne wydarzenia to więcej punktów doświadczenia jako nagroda i większe wyzwanie).

Gdy wchodzimy na teren z wydarzeniem publicznym, na pewno tego nie przegapimy

Wydobycie Migotu

Podczas tego wydarzenia - na które trafiamy w EMS i na Nessusie - atakują nas grupy Upadłych. Głównym celem jest zniszczenie trzech oznaczonych ikonami przeciwników. Kiedy to zrobimy, wrogowie znikają i przenoszą się do innego miejsca w lokacji.

Musimy poczekać, a ikona zaprowadzi nas ponownie do wrogów. Czynność należy wykonać trzykrotnie. Gdy pokonamy oznaczonych wrogów za trzecim razem, wydarzenie się zakończy. Przeciwnicy często są w zbitej grupie, więc granaty są tu bardzo przydatne.

Aktywacja wersji heroicznej: Przed zabiciem trzech oznaczonych Upadłych za każdym razem należy zniszczyć mały, szary generator. Gdy to zrobimy, na miejscu pojawi się mały okrąg. Musimy w nim stać, by bronić Migotu i odpierać ataki fal wrogów - w tym także minibossa. Dobrze, żeby jeden gracz nie stał w okręgu, tylko wspierał nas z odległości.


Zniszczenie Łazika

To wydarzenie także aktywuje się w EMS, a również na Tytanie. Znowu walczymy z Upadłymi, ale tym razem wspiera ich Łazik, a głównym celem jest zniszczenie tego pojazdu.

Taktyka jest taka, jak zwykle w przypadku Łazików - strzelamy w nogi, by osłabić pojazd, a gdy opadnie i odsłoni reaktor, strzelamy w reaktor. To dosyć proste, tym bardziej, że jest się za czym schować. Trzeba jednak uważać na piechotę Upadłych.

Gdy Łazik słabnie, wyrzuca z siebie kule. Przenosząc kule do pojawiających się obok generatorów możemy dezaktywować tarcze ochronne i wyjąć znajdujące się pod nimi wyrzutnie rakiet.

Aktywacja wersji heroicznej: Należy wyłączyć wszystkie trzy bariery energetyczne, a więc zużyć w sumie sześć kul, które wypadają z Łazika. Wtedy na pole bitwy spada drugi Łazik, którego też należy zniszczyć.


Rytuał wiedźm

Wydarzenie aktywuje się tylko na Tytanie w jednym z budynków i związane jest z jak zawsze licznymi siłami Roju. Celem jest przerwanie tajemniczego rytuału.

Musimy zabić dwie czarnoksiężnice, jednocześnie pokonując zastępy zwykłych wrogów. Czarnoksiężnice stają się wrażliwe na ataki, gdy gracze staną na dwóch polach w pomieszczeniu. Po ich pokonaniu nadchodzi boss - Czarodziej.

Aktywacja wersji heroicznej: Po zabiciu dwóch czarnoksiężnic należy znowu stanąć na dwóch polach i zniszczyć dwa kryształy przy portalu. To sprawi, że bossem będzie Rycerz. Plus horda wrogów.


Desantowiec

Podczas tego wydarzenia gracze muszą zabić oznaczone ikonami cele - specjalnych Psionów. Poza tym, cały czas musimy też walczyć z siłami Kombinatu. Ponadto trzeba uważać na przegrzewanie się tarczy, pod którą walczymy - gdy zauważymy napis o ewakuacji po lewej stronie, należy wyjść poza tarczę.

Warto zaznaczyć, że nie pociski nie przenikają przez barierę - musimy być po tej samej stronie, co cel, by go trafić. Kiedy wszyscy oznaczeni wrogowie zostaną pokonani, pojawi się boss - Valus. Wystarczy go zabić, a wydarzenie się zakończy.

Aktywacja wersji heroicznej: Należy zniszczyć generatory ciepła, które powodują nagrzewanie powietrza pod barierą. Jest ich w sumie siedem. Wersja heroiczna pozostawia tego samego bossa, dodając do niego paru silnych przeciwników.


Dostawa eteru

Wydarzenie występuje w EMS i na Nessusie. Jest bardzo proste w założeniach - trzeba po prostu pokonać wielkiego Servitora. Należy pamiętać o dokładnym celowaniu w czuły punkt pośrodku przeciwnika.

Podczas walki pojawiają się też inni Upadli, dlatego kilku graczy powinno skupić się właśnie na nich. Co jakiś czas pojawiają się też mniejsze serwitory, które tworzą tarczę na bossie.

Aktywacja wersji heroicznej: Trzeba szybko niszczyć mniejsze serwitory. Gdy zniszczymy wszystkie, główny boss stanie się silniejszy i bardziej odporny - podobnie jak reszta Upadłych.


Zniszcz konstrukcję Weksów

To występujące na Io i Nessusie wydarzenie polega po prostu na obronie centralnego punktu przed atakami fal Weksów. Nie jest to trudne, jeżeli grupa graczy jest odpowiednio rozproszona.

Przeciwnicy atakują praktycznie z każdej strony, więc trzeba się rozglądać. Ataki Super lepiej zostawić na sam koniec, gdy pojawiają się najsilniejsi wrogowie. Nie możemy dopuszczać Weksów do głównego punktu - jeżeli dotrze do niego dziesięciu i zdążą wykonać proces hakowania, to przegramy.

Aktywacja wersji heroicznej: Trójka graczy musi stanąć na trzech polach dookoła punktu centralnego i poczekać tam odpowiednio długo. Wtedy pojawi się boss - Hydra.


Wykopaliska Kombinatu

Podczas tego wydarzenia - w EMS i na Io - musimy przeszkodzić Kombinatowi w wykopaliskach. Musimy stanąć dookoła urządzenia, które zrzucają ze statku i poczekać, aż wskaźnik dobije od 0 do 100 (zapełnia się, gdy gracze przebywają przy urządzeniu).

Problemem jest jednak bombardowanie - co chwila oznaczane są punkty, na które spadną bomby ze statku. Należy oczywiście odsunąć się na bok. Jednocześnie trzeba pokonywać nacierających wrogów.

Aktywacja wersji heroicznej: Trzeba zestrzelić statek Kombinatu, który co jakiś czas podlatuje i strzela w nas rakietami (nie ten wiszący cały czas nad nami). Wtedy pojawia się boss wraz z silnym ogarem Kombinatu.

Skaza pochwyconych

Wydarzenie występuje w EMS i na Io. Musimy zniszczyć wielką, czarną kulę Pochwyconych. Cel może być zniszczony tylko wtedy, gdy zabijamy wrogów znajdujących się blisko niej. Drugim sposobem jest zniszczenie znajdującego się zawsze obok filaru otoczonego barierą - musimy wejść pod barierę, by go zniszczyć.

Gdy zniszczymy jedną kulę, druga pojawi się w innym miejscu. Musimy wtedy powtórzyć wszystkie czynności.

Aktywacja wersji heroicznej: Trzeba zniszczyć wszystkie filary wspierające główną kulę. Wtedy pojawi się trudny boss Pochwyconych.

Następnie: Destiny 2 - patrole i ich rodzaje

Spis treści: Destiny 2 - Poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Destiny 2 - jak zmienić podklasę

O autorze

Komentarze