Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - jak zwiększyć Moc (Power) do 260

Przygotowanie do Najazdu i Nocnych Szturmów.

Destiny 2 opiera się na rozwoju postaci. Oczywiście mamy tu kampanię fabularną - początek i koniec historii. To jednak stałe ulepszanie naszego bohatera jest sednem właściwej rozgrywki. Trochę jak w grach typu Diablo.

W trakcie przygody osiągamy więc różne kamienie milowe. Moc na poziomie 260 punktów to jeden z nich. To właśnie od 260 poziomu Mocy (Power w wersji angielskiej, zamiast Światła - Light - z oryginału) postępy i dalszy rozwój odczuwalnie zwalniają.

Poniżej radzimy, jak najszybciej dobrnąć do 260 poziomu Mocy, opisując też najbardziej skuteczną drogę do 20 poziomu doświadczenia i kolejne kroki rozwoju po ukończeniu wątku głównego.


Jak zdobyć 20 poziom

Zanim zaczniesz przejmować się poziomem Mocy, musisz zdobyć 20 poziom doświadczenia. Oczywiście Moc widoczna jest od początku, ale tak naprawdę trzeba przywiązywać do niej dużą wagę na etapie tak zwanego end-game'u, czyli aktywności po ukończeniu fabuły i zdobyciu 20 poziomu.

Dlatego też, by zdobyć maksymalny poziom doświadczenia, należy przede wszystkim:

  • Ukończyć główny wątek fabularny. Nie warto tego odkładać. Misje fabularne oferują dużo punktów XP. Choć w świecie Destiny 2 dużo nas rozprasza, to właściwie wszystkie aktywności poboczne zaoferują nam lepsze nagrody, gdy zajmiemy się nimi po 20 poziomie.
  • Wykonuj Przygody. Oznaczone pomarańczowymi ikonami misje to mniejsze zadania fabularne, niezwiązane z głównym wątkiem, a będące świetnym źródłem punktów doświadczenia dla levelujących postaci.

Po ukończeniu fabuły i wykonaniu paru Przygód z pewnością będziesz już posiadał postać na 20 poziomie. Teraz porozmawiaj ze wszystkimi ważnymi postaciami niezależnymi, by odblokować wszelkie możliwe zadania i aktywności.

Przed tobą nowy rodzaj zabawy - rozwój postaci na poważnie.


Zwiększanie Mocy (Power)

Czym jest Moc? W skrócie - jest to wyznacznik siły naszego bohatera, jego potencjału i efektywności w boju ze względu na ogólną siłę Ataku i Obronę.

Dlatego też na poziom Mocy wpływ mają statystyki wszystkich naszych przedmiotów: każdego rodzaju broni i wszystkich elementów pancerza, łącznie z płaszczem.

Łatwo więc się domyślić, że Moc zwiększamy po prostu wyposażając coraz lepsze przedmioty. Zresztą na pewno o tym wiecie, skoro osiągnęliście 20 poziom doświadczenia. To właśnie po takim awansie warto zająć się wszystkimi innymi aktywnościami w Destiny 2 - ponieważ otrzymamy odpowiednio lepsze nagrody, niż gdybyśmy tracili czas na poboczne aspekty w trakcie levelowania.

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli macie już 20 poziom, ale nie macie 200 punktów Mocy, to najlepszym sposobem na osiągnięcie tego pułapu jest po prostu zakup ekwipunku u przedstawicieli frakcji na każdej planecie - Devrim w EMS czy Macierz na Nessusie sprzedadzą nam niezły sprzęt na początek drogi po drabinie Mocy.

Zanim jednak wymienimy najlepsze sposoby zwiększania Mocy, musimy zaznaczyć, że atrybut zdobywanych przedmiotów najczęściej jest zbliżony lub lekko większy niż wartość wyposażonego przedmiotu w danym slocie ekwipunku. Jeżeli macie więc pancerz korpusu z obroną 230, a pozostałe elementy pancerza z obroną 250, to następny pancerz korpusu jaki zdobędziecie, będzie oferował wartość około 230, a nie 250.

Najlepsze sposoby na zwiększanie Mocy to:

  • Zwiększanie reputacji. Praktycznie za każdą czynność na dowolnej planecie otrzymujesz żetony, które możesz przekazać postaci NPC na danym obszarze, by zwiększać u niej reputację. Zapełniasz tym samym pasek reputacji, a każde jego wypełnienie to kolejny legendarny engram.
  • Ukryte sektory. Odnajdywanie i odwiedzanie tych podziemnych obszarów (oznaczonych na mapie ikoną kropki pod dwiema falami) jest szybkie i nieskomplikowane. Wchodzimy, zabijamy wrogów i bossa, wyciągamy cenny przedmiot z pojawiającej się skrzyni.
  • Wyzwania. Gdy przytrzymasz panel dotykowy (PS4) lub przycisk opcji (Xbox) i wyjmiesz Ducha, po prawej stronie zobaczysz spis wyzwań w danej lokacji. Wykonuj je, by otrzymać nagrody rzeczowe i żetony, które możesz wymienić na reputację.
  • Szturmy (Strike). Jeden czy dwa Szturmy dziennie to maksymalnie 30-40 minut gry, a szansa na zdobycie legendarnej czy egzotycznej nagrody po pokonaniu bossa jest tu większa niż w przypadku innych aktywności.

Jeżeli zdobywasz engramy do rozszyfrowania, pamiętaj, żeby ich nie przetrzymywać. Wartość otrzymanego z engramu przedmiotu wcale się nie zwiększy, jeżeli odczekasz na jego otworzenie, aż trochę rozwiniesz postać. Wartość przedmiotu z engramu jest determinowana przez twoją Moc i wartość konkretnych elementów sprzętu w momencie zdobywania tego engramu.

Stosując się do tych wskazówek w parę dni bez problemu osiągniesz 260 punktów Mocy. Później będzie już nieco trudniej, bo postępy zwolnią. Najlepiej skupić się na nabijaniu kolejnych poziomów reputacji - w tym przypadku masz bowiem gwarancję otrzymywania coraz lepszych przedmiotów.

Co dalej: Zobacz: Destiny 2 - poziom 265 Mocy (Power): co dalej, jak zwiększać moc


Zobacz też:


Gdy osiągniesz poziom 270 punktów Mocy, pozostaną ci już tylko następujące sposoby na dalszy progres: tygodniowe wyzwania PvP (Trials of the Nine), Najazd (Raid), wykonywanie Punktów zapalnych, Nocne Szturmy, nagrody za zdobywania doświadczenia dla klanu.

Oczywiście do tych elementów dochodzi też losowość - z publicznych wydarzeń zawsze możesz zdobyć egzotyczny engram ze świetnym sprzętem, ale nie masz na to żadnego wpływu. Od 280 poziomu Mocy zyskasz też możliwość tworzenia legendarnych modyfikacji sprzętu u Banshee-44 - co otworzy drogę do dalszego zwiększania Mocy.

Komentarze