Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - Wszechmocny: Chciwość

Ratujemy Słońce.

To już przedostatnia misja głównego wątku fabularnego. Rozgrywa się na powierzchni Wszechmocnego - wielkiego statku będącego jednocześnie bronią, która może zniszczyć Słońce. Chcemy temu zapobiec.

Po zakończeniu poprzedniego zadania automatycznie trafiamy na Wszechmocnego, jeżeli jednak opuścimy grę, misję możemy zacząć w tradycyjny sposób, wybierając miejsce docelowe z nawigatora na mapie.


Dostępne od:

  • poziom: b.d.
  • moc: 170

Zobacz też: Destiny 2 - jak szybko zdobywać doświadczenie, poziomy i Moc

Gdzie zacząć:


Zaczynasz na podwyższeniu - podejdź do krawędzi i spójrz na dół, w lewo. Zaczną tam pojawiać się pierwsi żołnierze Czerwonego Legionu. Pokonaj z góry tylu, ile jesteś w stanie. Gdy nikt nie pozostanie, skacz na dół. Dopiero wtedy zaczną pojawiać się kolejni przeciwnicy - same podstawowe jednostki. Wykorzystuj żółte beczki, by pomagać sobie eksplozjami.

Po pokonaniu wszystkich, na końcu przeskocz na rurę z kładką. Jeszcze z niej zacznij atakować Legionistów z przodu, a później przeskocz tam, gdzie stali. Okrąż przeszkodę, wejdź wyżej, a po lewej zobaczysz wieżyczkę - zniszcz ją szybko. Następnie pokonaj kilku wrogów, którzy cię zaatakują, poczekaj moment i użyj w oznaczonym miejscu mechanizmu, by aktywować most.

Ustaw się na końcu mostu, tak, by stanąć za osłoną, która ochroni cię przed ostrzałem ze statku po lewej stronie. Przygotuj się, bo wrogowie zaczną skakać na most z góry - od razu zaczną biec ku tobie bestie. Wykorzystaj beczki i granaty. Kiedy pojawią się Spopielacze, korzystaj też z nich, by powodować kolejne eksplozje.

Gdy wrogowie przestaną wchodzić na most, idź dalej i pokonaj jeszcze jedną grupę. Pozbieraj amunicję i idź przez duże drzwi. Po przejściu przez korytarz idź prosto i pokonaj wrogów w wielkiej dziurze w ścianie po prawej. Następnie idź na koniec pomieszczenia, by aktywować kruszarki. Pokonaj wrogów, poczekaj na polecenie i wyjmij baterię, by włożyć ją w oznaczonym miejscu.

Po aktywacji zacznie się atak kilku fal wrogów - będą biec z tej strony, z której sam wszedłeś do tego obszaru. Staraj się wyeliminować jak najwięcej z daleka i korzystaj z wybuchających beczek oraz granatów. Poczekaj na końcu sali do ostatniej chwili, a dopiero gdy wrogowie zdążą do ciebie dotrzeć, zmień pozycję. Zawsze staraj się być stosunkowo najdalej od przeciwników.

Żółte beczki twoimi przyjaciółmi

W ostatniej fali pojawi się także mini-boss, na którego najlepszą bronią będzie moc Super. Poza tym, jest wrażliwy na moc słoneczną. Po pokonaniu wszystkich możesz wracać do dziury, w której otworzyło się przejście. Wyjdziesz nim na powierzchnię statku. Tutaj musisz poruszać się od cienia do cienia, by nie otrzymywać obrażeń od promieni słonecznych. Po drodze będziesz miał tylko dwóch wrogów do pokonania.

Na końcu musisz przejść na drugą stronę obszaru po kładkach, ale najpierw pozbądź się oponentów. Później szybko biegnij do cienia. Wskocz na górę po drugiej stronie i zmierzaj w stronę budynku, z którego wyjdą kolejni wrogowie. Pamiętaj o chowaniu się w cieniu. Pokonaj Legionistów i biegnij do drzwi. Przejdź korytarzem do dużej, ciemnej sali. Gdy dotrzesz mniej więcej do połowy, zacznie się atak wrogów. Najpierw pokonaj snajperów, którzy będą najwyżej. Przed bestiami możesz uciekać na skrzynie. Używaj granatów i butli Spopielaczy.

Po wszystkim wskocz na kładki w okrągłym przejściu, by dostać się na wyższy poziom. Idź korytarzem, a po drodze spotkasz kilku wrogów. Pamiętaj o strzelaniu w pomarańczowy czuły punkt na tarczach Hoplitów. Dotrzesz do ogromnej sali. Nie schodź od razu niżej - zacznij atakować przeciwników z góry, a spokojnie zdążysz pokonać wielu. Włącz na chwilę Ducha, by dostrzec miejsce, do którego masz się dostać. Możesz tam pobiec od razu, nie przejmując się oponentami.Ostatni cel do zniszczenia to także miejsce przejścia do kolejnego celu misji

Rurą dotrzesz do drugiej części Wszechmocnego. Pokonaj dwóch wrogów, wbiegnij do sali za drzwiami, pokonaj paru przeciwników i wsiadaj do pojazdu. Teraz z jego pomocą rozpraw się z pozostałymi i jedź dalej. Gdy wyjedziesz na powierzchnię, pokonaj wszystkich, których widzisz. Po chwili cel się zaktualizuje - musisz zniszczyć generatory.

Są oznaczone - podjedź do każdego, poczekaj, aż odsłoni się rdzeń i strzelaj 3-4 pociskami, by zniszczyć cel. Po zniszczeniu ostatniego musisz wysiąść, by dostać się dalej, ale wcześniej upewnij się, że zabijesz wielu Legionistów, by ci nie przeszkadzali. Potem wysiądź w oznaczonym miejscu i biegnij do celu na piechotę. Skacz nad gorącymi miejscami w podłodze.

Na końcu zabierz baterię i biegnij z nią do przodu, też skacząc nad gorącą podłogą, po czym użyj jej w oznaczonym miejscu. To aktywuje reakcję łańcuchową. Wszechmocny zacznie się rozpadać - obejrzyj się i skacz na górę. Teraz pozostaje tylko sprint do przodu. Na końcu czeka twój statek - misja się zakończy.

Komentarze