Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - Król Szczurów, Rat King: jak zdobyć broń boczną

Zadanie: Ekipa Króla Szczurów.

Ważne: wszelkie zadania na broń egzotyczną najlepiej wykonywać dopiero, gdy nasz poziom Mocy (Power) osiągnął już co najmniej 265. Po tym poziomie postępy zauważalnie zwalniają, a broń egzotyczna to zawsze gwarancja zwiększenia Mocy. Dlatego okazuje się niezwykle pomocna, gdy chcemy osiągnąć Moc na poziomie 270 i wyżej.

Król Szczurów to potężna broń boczna i zupełnie nowa broń egzotyczna, której nie można było zdobyć w pierwszej części Destiny. Jego pozyskanie w Destiny 2 wiąże się z wykonaniem serii zadań i... rozwiązaniu zagadek. Warto zaznaczyć, że zdobycie tej broni pomoże w dalszym zdobywaniu poziomu Mocy powyżej 265 punktów.

Zanim wyjaśnimy proces zdobycia tej interesującej broni, wymienimy jej najważniejsze cechy:

  • zyskuje dodatkową moc, gdy sojusznicy też mają wyposażoną tę samą broń egzotyczną (bonus sumuje się maksymalnie sześć razy)
  • oferuje chwilę niewrażliwości na obrażenia podczas przeładowania zaraz po zabiciu wroga
  • zwiększona stabilność i zasięg w porównaniu do innych pistoletów
  • zwiększony magazynek i prędkość przeładowania w porównaniu do innych broni bocznych

Jak widać, najważniejszą cechą Króla Szczurów jest ta pierwsza - bonus do obrażeń związany z towarzyszami używającymi tej samej broni. Najbardziej opłacalne jest więc korzystanie z tej broni z grupą znajomych podczas PvP czy w Najeździe (Raid).

Tutaj zaczynamy kilkuetapową misję

Król Szczurów - zadanie: Ekipa Króla Szczurów

Zdobycie tego interesującego i przydatnego w aktywnościach grupowych pistoletu to dosyć skomplikowany proces. Na szczęście możecie skorzystać z naszych wskazówek, bez których trudno byłoby rozwiązać wymagane zagadki.

Na samym początku musicie udać się na Tytana - ale po ukończeniu głównego wątku fabularnego i osiągnięciu 20 poziomu doświadczenia. Na tym księżycu czeka na was misja Wróg mojego wroga. Oznaczona jest granatową ikoną z białą koroną.

By rozpocząć misję związaną ze zdobywaniem Króla Szczurów, musicie wykonać to zadanie. Składa się ono w sumie z trzech etapów. Po wykonaniu każdego, trzeba wracać do Sloane, a później ponownie podążać do granatowej ikony. Po ostatnim etapie otrzymacie zadanie - Ekipa Króla Szczurów. Zajmuje on miejsce w slocie broni kinetycznej, ale nie jest bronią... jeszcze nie jest.

Teraz zaczyna się właściwa misja związana z rewolwerem. Gdy najedziecie na ikonę Ekipy króla szczurów, zobaczycie rymowankę, czyli zagadkę. To wskazówka dotycząca kolejnych aktywności, będących pewnego rodzaju zagadkami związanymi z podpowiedziami z rymowanek.

Rymowanki i zagadki są w sumie cztery. Po spełnieniu celów (ukrytych, rzecz jasna) jednej, automatycznie zacznie się druga, po zmianie tekstu rymowanki. Poniżej wypisujemy, co należy zrobić, by rozwiązać kolejne łamigłówki i zdobyć Króla Szczurów.

  • Rymowanka pierwsza: ukończ misję Patrolu, którą przydziela Cayde po głównym wątku fabularnym; ukończ dwie dowolne misje patrolowe z co najmniej jednym Strażnikiem w drużynie (to bardzo ważne, najlepiej zrobić to w kooperacji ze znajomym).
  • Rymowanka druga: ukończ dwa wydarzenia publiczne z co najmniej jednym Strażnikiem w zespole (podobnie, skorzystaj z pomocy znajomego).
  • Rymowanka trzecia: rozegraj dwa mecze w Tyglu (PvP) z co najmniej jednym Strażnikiem w Składzie (zagraj ze znajomym).
  • Rymowanka czwarta, ostatnia: ukończ Nocny Szturm na tyle szybko, by po pokonaniu bossa na liczniku zostało jeszcze co najmniej 5 minut (to najtrudniejsza część zadania).

Jak widać, pierwsze zagadki są proste - dotyczą wyłącznie podstawowych aktywności do wykonania z jednym znajomym. Najtrudniejszy jest jednak ostatni krok. Nocne Szturmy to najtrudniejsze wersje podstawowych Szturmów. Co tydzień - od wtorku do wtorku - aktywny jest jeden taki Szturm. Mamy 10 minut na jego ukończenie, choć każde zabójstwo wroga dodaje trochę czasu do licznika.Ukończenie Nightfall Strike (oryginalna nazwa) z 5 minutami na liczniku pod koniec wyzwania to coś trudnego, ale nie niewykonalnego. Musimy jednak poprosić o pomoc znajomych, by rozegrać taki Szturm parę razy i dobrze poznać wszelkie utrudnienia z nim związane (Szturmy Nocne zawsze oferują modyfikatory zwiększające wyzwanie, choćby aktywację wrażliwości wrogów tylko na jeden żywioł).

Król Szczurów pojawi się w naszym ekwipunku, gdy tylko spełnimy wszystkie warunki i cele z czterech zagadek.

Komentarze