Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - Io, misja: Furia

Pochwyceni i ciężki boss.

W kolejnym zadaniu na Io musimy zdobyć informacja na temat Wszechmocnego - tajnej broni Czerwonego Legionu, którą Ghaul wymierzył w Słońce. By osiągnąć cel, musimy zbadać StrategOSa, czyli sztuczną inteligencję.

Najtrudniejszym fragmentem misji jest końcowa walka z bossem. By być odpowiednio przygotowanym, najlepiej wyposażyć wyrzutnię rakiet lub karabin snajperski jako broń ciężką.


Dostępne od:

  • poziom: 11
  • moc: 120

Zobacz też: Destiny 2 - jak szybko zdobywać doświadczenie, poziomy i Moc

Gdzie zacząć:


Na początku misji, tak jak w poprzedniej, musimy podbiec spory kawałek jedną z głównych ścieżek. Gdy zbliżymy się do pierwszego budynku, który musimy odwiedzić, natrafimy przed nim na walczących ze sobą Weksów i Pochwyconych.

Wrogów możesz szybko ominąć i pobiec do wejścia, ale dobrze skorzystać z trwającej potyczki i pozbyć się wszystkich - zawsze to dodatkowe doświadczenie i szansa na jakiś przedmiot.

W budynku skręć w prawo i w pierwszej sali - z oknem z widokiem na wielkie wiertło - stań w oznaczonym ikoną misji miejscu. Po chwili za tobą zmaterializuje się grupa Weksów, a więc pokonaj ich. Idź dalej, a spotkasz kolejne grupy oponentów. Pamiętaj o celowaniu w kryształy na robotycznych ciałach.

Po walce podejdź do konsoli przy oknie i włącz zasilanie. To jednak nie wystarczy - wyjdź na zewnątrz drzwiami obok i biegnij na wprost od wyjścia do innego wejścia do bazy. Ignoruj tutaj przeciwników. W bazie biegnij korytarzem wgłąb.

Trafisz do obszaru o nazwie Stanowisko Wykopaliskowe II - tutaj pojawi się grupa Pochwyconych, w tym paru Hoplitów. Po ich pokonaniu przejdziesz korytarzem, a dalej pojawią się kolejni Pochwyceni. Najwięcej będzie w następnej dużej sali - tutaj wykorzystaj żółte pojemniki z gazem, by dzięki nim zadać obrażenia obszarowe.

Żółte beczki twoimi przyjaciółmi (chyba że stoisz przy jednej z nich)

W następnym pomieszczeniu czeka cięższe starcie - tutaj bowiem obszar jest mniejszy, ale przeciwników będzie dużo. To dobry moment, by w końcu skorzystać z mocy super. Pamiętaj też o granatach. Po walce wskocz wyżej i włącz sterowanie w oznaczonym miejscu. Potem idź korytarzem w prawo, spadnij niżej i kieruj się za znacznikiem do wyjścia. Po drodze musisz pokonać Czarnoksiężnicę przywołującą Sługi.

W kolejnym pomieszczeniu walczą Pochwyceni i Weksowie. Możesz chwilę odczekać, zanim wejdziesz - strzelaj do tych, których widzisz z poprzedniego pokoju. Wychylaj się na moment i wracaj do bezpiecznego miejsca. Kiedy pokonasz wszystkich wyjdź z budynku. Teraz patrz na znacznik misji - biegnij do oznaczonej budki. Ignoruj wrogów. Wciśnij przycisk i od razu biegnij do wielkiej dziury po wiertle. Skacz na dół i wykorzystaj skok w locie, by dobrze wylądować.

W pierwszym miejscu z wrogami szybko pokonaj Hobgobliny, które zadają duże obrażenia z daleka. Nie stawaj w miejscu, by cię nie trafiły. Później zajmij się resztą. Chowaj się za przeszkodami, by unikać ostrzału ze schodów po prawej. Oszczędź jednak moc Super na walkę z bossem, która czeka cię za moment. Po pokonaniu wrogów idź dalej, a trafisz na sporą arenę. Zeskocz do dziur w centrum i aktywuj komputer.


Walka z bossem: Modułowy Epsilon

Gdy aktywujesz komputer, po chwili zaczną pojawiać się wrogowie, a także główny boss tej misji - Modułowy Epsilon. Ma kamuflaż, dlatego momentami ciężko go dostrzec. Kluczem w tej walce jest stałe poruszanie się sprintem, dookoła całej sali. Zwróć też uwagę na zabudowania po prawej stronie, gdzie możesz wejść i schować się pod spodem - to dobre miejsce na szybką regenerację pancerza i zdrowia.

Istotne jest też jak najszybsze likwidowanie pojawiających się co jakiś czas przy bossie Modułowych Sigma - sprawiają oni, że boss jest niewrażliwy na ataki i regenerują powoli jego życie. Powinni zginąć od razu, jak tylko się pojawią.

Musisz pokonać takich Pochwyconych, zanim zajmiesz się bossem

Poza tym, na innych wrogów używaj granatów. W zależności od rodzaju mocy Super, używaj jej na grupach przeciwników lub na bossie. Nie musisz się śpieszyć - najważniejsze jest dbanie o swoje zdrowie. Zanim strzelisz z broni ciężkiej, upewnij się, że możesz na moment przystanąć - dlatego najlepiej strzelać po chwili biegu, bo zdążysz strzelić, zanim przeciwnicy cię dogonią i zmienią pozycję.Sam boss dysponuje potężnym działkiem, ale w trakcie walki niektórzy będą też strzelać kulami energii - już takie widziałeś. Postaraj się je zestrzelić, jak tylko je zauważysz. Mogą one nawet zadać obrażenia wrogom w pobliżu wybuchu.

Gdy boss zginie, pozostaje tylko pozbierać amunicję po przeciwnikach i ewentualne engramy. Posłuchaj dialogów, które przewijają się w tle. To wszystko - misja zakończona. Następnym krokiem w wątku fabularnym jest udanie się na Farmę i porozmawianie z dowódcami. Kolejna misja czeka na Ziemi.

Komentarze