Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - jak zdobyć rewolwer Sturm

Zadanie: Relikty Złotego Wieku oraz broń boczna Drang.

Ważne: wszelkie zadania na broń egzotyczną najlepiej wykonywać dopiero, gdy nasz poziom Mocy (Power) osiągnął już co najmniej 265. Po tym poziomie postępy zauważalnie zwalniają, a broń egzotyczna to zawsze gwarancja zwiększenia Mocy. Dlatego okazuje się niezwykle pomocna, gdy chcemy osiągnąć Moc na poziomie 270 i wyżej.

Sturm to egzotyczny rewolwer w Destiny 2. Jak wszystkie bronie typu egzotycznego (exotic), ma pewne specyficzne, wyjątkowe cechy. W tym przypadku to interesująca symbioza z inną bronią - pistoletem Drang. Warto zaznaczyć, że zdobycie tej broni warunkuje dalsze zdobywanie poziomu Mocy powyżej 265 punktów.

Poniżej opiszemy, jak zdobyć obydwie zabawki. Najpierw jednak wymienimy najważniejsze cechy Sturma.

  • zabójstwa Sturmem uzupełniają amunicję broni energetycznej
  • niewielki odrzut wertykalny
  • zabójstwa pistoletem Drang oferują wzmocnienie precyzyjnych strzałów Sturmem (do przeładowania)
  • zwiększony zasięg i szybkość dobycia
  • pojemny magazynek

Tak jak inne bronie, którym poświęcamy osobne artykuły, rewolwer Sturm nie wypadnie nam nigdy po prostu z engramu egzotycznego. By zdobyć ten rewolwer, musimy wykonać konkretną misję, a następnie szereg odpowiednich czynności (sekwencje eliminowania wroga).

Postępy misji dotyczącej broni egzotycznej łatwo śledzić

Zdobycie broni Sturm - Relikty Złotego Wieku

Jak w przypadku większości misji związanych z bronią egzotyczną, w przypadku Sturma należy ukończyć główny wątek fabularny i mieć już 20 poziom doświadczenia.

Następnie należy udać się na Nessus i wykonać tam dodatkowe misje fabularne - oznaczone ikoną białej korony na granatowym tle. Jak zwykle, taki poboczny wątek składa się z trzech stosunkowo krótkich zadań. W tym przypadku śledzimy losy kapitana rozbitego okrętu Exodus na prośbę Macierzy.

Po wykonaniu ostatniego z serii zadań - Mój kapitanie - otrzymujemy broń Drang. To broń energetyczna, a zabójstwa nią uzupełniają amunicję w Sturmie. Dlatego właśnie obydwie te bronie zostały dla siebie stworzone. Otrzymujemy też przedmiot dla Mistrza Rahoola (Kryptarcha), a więc udajemy się do Wieży, by z nim porozmawiać.

U Kryptarcha akceptujemy nowe zadanie Relikty Złotego Wieku. Uwaga: znajdziesz je jako ikonka broni w swoim ekwipunku. Tutaj też możesz poczytać o nim więcej informacji oraz śledzić postępy w drodze do celu.

A naszym celem jest rozszyfrowanie 5 legendarnych engramów (nie liczą się te, które odbieramy automatycznie za reputację u różnych postaci, a tylko te, które otwieramy u Kryptarcha) i 1 egzotycznego. Musimy też zabić 10 Upadłych dowolnego rodzaju na planecie Nessus używając zdobytego wcześniej w zadaniu Dranga.

Uwaga: Jeśli nie masz Dranga, bo go rozmontowałeś - możesz go ponownie kupić u Tyry Karn, w Farmie. Farma jest cały czas dostępna z poziomu mapy Ziemi, w prawym górnym rogu.Następnie pora wracać do Kryptarcha i odebrać wiadomość dla Tyry Karn. Musimy udać się na Farmę (z poziomu mapy Ziemi), by z nią porozmawiać i odebrać kolejne zadanie. Teraz pozostaje zdobyć 10 podwójnych zabójstw na Upadłych na Nessusie używając Dranga (zaliczone, gdy zabijemy dwóch bez przeładowania). Dodatkowo, musimy tą bronią zabić 10 Majorów Upadłych (wrogowie z żółtym paskiem zdrowia).

Pierwsza część nie będzie stanowić dla Ciebie trudności. Gorzej ze znalezieniem 10 silnych przeciwników. Po pierwsze, co jakiś czas jeden z nich wędruje w okolicy Czarnego Exodusu (zaraz po prawej, od miejsca, gdzie teleportujesz się na planetę). Po drugie, bierz udział w wydarzeniach publicznych na Nessusie, ale tylko tych z Upadłymi. Jeśli wydarzenie jest związane z Weksami, nie trać czasu i szukaj kolejnego. W tych wydarzeniach często pojawiają się silni przeciwnicy. Możesz też ruszyć do zaginionych sektorów. W niektórych także znajdziesz wrogów z żółtym paskiem.

Gdy uporasz się z zadaniem, wracamy do Tyry Karn na Farmie, by otrzymać... jeszcze jedną misję. Ostatnie zadanie to wykonanie Szturmu o nazwie Katastrofa Exodusu. W tym momencie jako jedyny ze wszystkich ten Szturm pojawi się na mapie Nessusa (granatowa ikonka z koroną). Możesz go wykonać samodzielnie, z jednym lub dwoma znajomymi w drużynie ogniowej. W trakcie wykonywania Szturmu nie musisz nawet dotrzeć do finalnego bossa. Zadanie zostanie wykonane po pokonaniu jednego z potężnych przeciwników w trakcie drogi do finalnego bossa.

Możesz również wykorzystać tradycyjną drogę i wybierać Szturmy z przypadkowymi graczami, ale te dobierane są losowo. Musisz więc liczyć na szczęście. Możesz oczywiście wychodzić ze Szturmów, które nie są Katastrofą Exodusu, ale nie jest to mile widziane przez graczy. Dodatkowo: pamiętaj, że jeśli dołączysz do Szturmu w nieodpowiednim momencie, np. do finałowej walki z bossem, nie wykonasz zadania.

Gdy już uporasz się z celem, w prawym rogu wyskoczy na chwilę ikonka z ukończonym zadaniem. To znak, że możemy wracamy do zleceniodawczyni, która daje nam upragnioną nagrodę - rewolwer Sturm.

Komentarze