Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - Ziemia, misja: Niezłomny

Polowanie na Thumosa.

Ponownie wykonujemy misję na Ziemi, by zapobiec działaniom Czerwonego Legionu. W tym zadaniu musisz dotrzeć do jednego z głównodowodzących armią Kombinatu, która napadła na dom Strażników.

Ze względu na ostatnią walkę z bossem polecamy wyposażyć wyrzutnię rakiet lub granatnik. Podczas misji często walczymy na całkiem sporych obszarach wewnątrz statku, więc dobrze mieć też karabin zwiadowczy - duże obrażenia przy każdym strzale to dobra rzecz.


Dostępne od:

  • poziom: b.d.
  • moc: 160

Zobacz też: Destiny 2 - jak szybko zdobywać doświadczenie, poziomy i Moc

Gdzie zacząć:


Gdy rozpoczniesz misję po prostu biegnij wielkim korytarzem. Dotrzesz do Twierdzy Echiona, gdzie w pierwszym dużym hangarze spotkasz żołnierzy Legionu. Na początku wyeliminuj Psionów ze snajperkami.

Podczas każdej potyczki - także podczas tej - staraj się wyeliminować możliwie najwięcej wrogów z daleka. Gdy podchodzisz bliżej, często powoduje to pojawianie się kolejnych oponentów, a także zwiększa ich poziom agresji. Nie śpiesz się więc i spokojnie celuj w głowy z większych odległości.

Nie daj się otoczyć i uważaj na pieski. Gdy wejdziesz nieco wyżej, po rampach, pokonaj jeszcze jedną grupę. W razie dużych obrażeń szybko się wycofuj. Można tu użyć granatu. Ogólnie w misji tej najlepiej wyposażyć podklasę Słoneczną, bo Kombinat wyjątkowo nie lubi tego rodzaju ataków. Po pokonaniu wrogów użyj Ducha we wskazanym miejscu.

Obok windą zjedzie na dół samolot. Wskocz na niego i przeskocz ze skrzydła do odsłoniętego korytarza. Biegnij nim w górę, do samego końca. Za drzwiami jest dalsza część korytarza. Za kolejnymi drzwiami czekają już wrogowie - napadną cię między innymi bestie wojenne Kombinatu, więc bądź gotowy. Kiedy pokonasz wrogów, okaże się, że drzwi są zablokowane. Rozbij więc kratkę wentylacyjną po lewej stronie i wejdź do szybu.

Tutaj wskocz wyżej i w korytarzu w szybie zniszcz kratki w prawej ścianie, by dostać się z powrotem na główną część pokładu - gdy tylko zeskoczysz, od razu atakuj wrogów. Rzuć granat w tłum, możesz nawet użyć mocy Super - zdąży się odnowić do walki z bossem. Nie śpiesz się i nie biegnij zbyt wcześnie wgłąb sali, eliminuj tylu, ilu się da, z daleka. Uważaj na szarżujących Gladiatorów i snajperów, niech będą priorytetowymi celami.

Granat w tłum wrogów to dobra metoda

Powoli przebijaj się do przodu. Na końcu czeka paru wrogów wraz z Centurionem Krwawej Gwardii, możesz na niego zużyć 1-2 pociski z broni ciężkiej. Jego czuły punkt to zbiornik z paliwem na plecach. Przejdź drzwiami dalej, a wejdziesz do hangaru. Od razu zobaczysz trzech wrogów na kładce. Pokonaj ich i ostrzeliwuj z góry resztę. Tutaj czeka między innymi aż dwóch oponentów z żółtymi paskami zdrowia. Najlepiej zmiękczyć ich z daleka karabinem zwiadowczym. Użyj też granatów na słabszych wrogów.

W kolejnym hangarze czeka spory chaos - bo pomaga ci tutaj statek, ostrzeliwujący wrogów z zewnątrz. Tak naprawdę nie musisz tutaj się za bardzo starać, bo sojusznik pokona wielu przeciwników. Ty po prostu strzelaj do tych, którzy atakują ciebie. Po pokonaniu wszystkich idź przez kolejne drzwi. W korytarzach musisz pokonać jeszcze paru wrogów, a na końcu, w ostatniej sali, czeka na ciebie boss.


Walka z bossem: Thumos Niezłomny

Straż przyboczna Thumosa korzysta z elektrycznych tarcz, więc postaraj się tu dobrze dobrać broń energetyczną lub moce, by ułatwić sobie zadanie. Gdy tylko boss się pojawi, zacznij od eliminowania wszystkich jego pomocników. W ten sposób będziesz mógł skupić się później tylko na głównym wrogu.

Thumos nie posiada żadnych specjalnych i szczególnie niezwykłych ataków. Z daleka strzela pociskami, które na szczęście nie zadają dużych obrażeń, jeżeli nie trafią cię bezpośrednio. Co jakiś czas stara się też do ciebie zbliżyć, by zadać cios z bliska - już bardziej bolesny.

Dlatego najlepszą taktyką jest tutaj bieganie dookoła sali, gdy wróg cię goni. Stawaj w miejscu tylko, kiedy on też przystaje, by celniej do ciebie strzelić. Wtedy atakuj - pamiętaj o celowaniu w głowę. Używaj broni ciężkiej, gdy wróg nie biegnie, żeby przypadkiem nie spudłować.

W trakcie walki pojawią się jeszcze kolejni zwykli żołnierze oraz bestie. Szybko ich zlikwiduj, dobrze jest nawet zużyć na nich moc Super, by oszczędzić sobie nerwów, a bossa wykończyć zwykłą bronią. Bez pomocników nie jest wcale zbyt trudnym wrogiem.Gdy pokonasz Thumosa Niezłomnego, szybko przebiegnij się po sali, by zebrać amunicję i engramy, jeżeli jakieś wypadły. Po zakończeniu odliczania misja się zakończy i wrócisz na powierzchnię Ziemi.

Kolejna misja będzie ostatnią w tym rejonie. Wyposaż najlepszy sprzęt, być może rozwiń nieco poziom i moc w aktywnościach pobocznych, zanim ruszysz dalej z głównym wątkiem.

Komentarze