Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - jak szybko zdobywać doświadczenie, poziomy i Moc

Szybkie levelowanie postaci.

Rozwój postaci, zdobywanie doświadczenia i poziom mocy to rdzeń rozgrywki w Destiny 2. Zwłaszcza zwiększanie Mocy jest tu bardzo istotne, gdyż bez osiągnięcia jej na wystarczającym poziomie, nie będzie możliwe podchodzenie do wielu aktywności, w tym choćby Szturmów (Strike'ów).

Początki nie będą miały raczej zbyt wiele wspólnego z szybkim zwiększaniem poziomów postaci, ale pierwszą poradą jest po prostu ukończenie trybu fabularnego gry. Przejdź zatem wszystkie misje dostępne w ramach historii Destiny 2, a finalnie twoja postać powinna zbliżyć się do maksymalnego, 20. poziomu doświadczenia.


Szybkie zdobywanie poziomów

Wykonuj także aktywności poboczne dostępne w każdej lokacji. W zasadzie każdy rodzaj dodatkowych zadań gwarantuje sporo punktów doświadczenia i nie powinieneś ignorować żadnej aktywności w początkowej fazie rozgrywki, zanim dojdziesz do maksymalnego poziomu postaci.

Dużo ważniejszą kwestią w grze jest zwiększanie Mocy, której aktualny poziom poznasz na ekranie postaci. Większa Moc wpływa bezpośrednio między innymi na umiejętności typu walka wręcz, granaty oraz Superzdolność, możliwą do aktywowania dopiero po jej naładowaniu.

Informacje o aktualnych poziomach znajdziesz w menu postaci.

Wartość Mocy zwiększana jest wraz z posiadaniem lepszego wyposażenia. Tak bardzo istotne jest więc niszczenie starych przedmiotów, które posiadają słabsze statystyki i zaopatrywanie się w lepsze, a następnie używanie ich na własnej postaci.


Szybkie zwiększanie Mocy

Pamiętaj również, że nie ma związku pomiędzy poziomem doświadczenia postaci a właśnie Mocą. Obecny maksymalny poziom doświadczenia to 20 i zwiększasz go poprzez zabijanie przeciwników oraz wykonywanie różnego typu aktywności. Gdy osiągniesz wspomniany poziom i spojrzysz na aktualną wartość Mocy nie będzie to oznaczać, że nie da się jej zwiększyć.

Przede wszystkim zapamiętaj, aby spieniężać od razu zdobyte przedmioty. Nie przetrzymuj Engramów w ekwipunku, ale zamieniaj je na sprzęt. Po dotarciu do nowej lokacji udaj się od razu do najbliższego handlarza. Jeśli zdobędziesz tym samym przedmiot, który zwiększy twoją Moc, będzie miało to wpływ na jakość przedmiotów ze skrzyń w danym miejscu.

Prawdopodobnie najcenniejszymi przedmiotami, znacznie lepszymi od tych znajdowanych w klasyczny sposób, są te odnajdywane w Zaginionych sektorach. Są to trudno dostępne miejsca, które są możliwe do osiągnięcia w niemal każdej lokacji. Zawsze znajdziesz tam wielu mocnych przeciwników, dlatego mierz siły na zamiary.

Całość sprowadza się więc do zdobywania coraz lepszych przedmiotów i tyczy się to zarówno broni, jak i elementów pancerza. Wszystko napędza się dość naturalnie i automatycznie - im lepsze wyposażenie i poziom Mocy, tym trudniejsze aktywności są możliwe do ukończenia, a co za tym idzie, coraz lepsze nagrody do zdobycia.

Następnie: Destiny 2 - jak osiągnąć 950 i 960 poziom Mocy

Spis treści: Destiny 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Destiny 2 - jak odblokować wszystkie podklasy

O autorze

Komentarze