Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - Tytan, misja: Utopia

Poszukiwania procesora ze Złotego Wieku.

W tym zadaniu udajemy się do serca Roju, a naszym celem jest odnalezienie tajemniczego procesora ze Złotego Wieku. To zadanie, w ramach głównego wątku fabularnego, odblokowuje się wraz z postępem, a więc ukończeniem misji Nadzieja oraz Odpływ, także na tej samej planecie.


Dostępne od:

  • poziom: b. d.
  • moc: 50

Zobacz też: Destiny 2 - jak szybko zdobywać doświadczenie, poziomy i Moc

Gdzie zacząć:

Tytan, RT Kraken-6.

Udajemy się do czerwonego znacznika misji, który znajduje się zaraz za porośniętym włazem. Wykonujemy interakcję na czerwonym przekaźniku, aby rozpocząć zadanie. Zmierzaj w kierunku znacznika misji, aż dotrzesz do większego magazynu, w którym głównym utrapieniem mogą okazać się serwitory, czyli lewitujące kule.

Trzymaj tych przeciwników na dystans, a po zlikwidowaniu zagrożenia podejdź do szklanych, kolorowych paneli, widocznych na poniższym obrazku. Strzel do ich środkowej, lekko odróżniającej się części, aby utorować sobie dalsze przejście.

Po zniszczeniu „witraży” odblokujemy przejście.

Po przejściu do wielkiej lokacji trzymamy się prawej strony i zmierzamy w kierunku znacznika. Po przejściu przez większe, otwarte wrota kieruj się w lewo i cały czas trzymaj się właśnie tej strony. Skorzystaj z dostępu do błękitnego ekranu, dzięki czemu odblokujesz kolejne drzwi. Możesz przygotować się na nieco strzelania.

Zeskocz na niższy poziom i skoncentruj swoją uwagę na schodach z lewej strony. Właśnie stamtąd nadciągać będą przeciwnicy, a także szybcy i psujące krew Sługi. Znajdzie się tam też kilku Akolitów i Rycerzy, więc wymiana ognia może nieco potrwać. Powinieneś jednak poradzić sobie bez używania superzdolności, którą warto zachować na później, podobnie zresztą jak granat.

Przebijamy się przez kolejne grupy nieprzyjaciół, aby na końcu aktualnej ścieżki zeskoczyć na niższy poziom przez podświetlony na żółto otwór. Znajdziesz się w ciemnych, ale niezupełnie pustych korytarzach. Przemierzaj kolejne lokacje, oczyszczając je z wrogów. Nieco problematyczny może okazać się także Wyjec. Po jego przejściu uporaj się z przeciwnikami w miejscu przypominającym kopalnię, a dopiero później zeskocz niżej.

Wykorzystaj czas, aby zabić wszystkich nieprzyjaciół jeszcze przed zeskoczeniem na niższy poziom, gdyż nie będzie powrotu.

Gdy zeskoczysz niżej, będziesz musiał uporać się z kilkoma Rycerzami. Nie będzie to jednak aż tak trudna walka, gdyż możesz skorzystać z licznych osłon wokół. Nawet więc, gdy zostaniesz poważnie zraniony, będziesz mógł stosunkowo szybko podreperować zdrowie. Po przejściu do kolejnej lokacji trafisz na mini-bossa o nazwie Garmurg.

To właśnie dlatego powinieneś był wcześniej zatrzymać naładowaną superzdolność. Garmurg wygląda szalenie groźnie, ale - przykładowo, grając Tytanem - wystarczą dwa ciosy podczas aktywnej super-umiejętności, by pozbawić go życia. W razie trudności używaj granatów i najcięższej, jaką masz, broni. Pozbądź życia także jego towarzyszy.

Zeskakuj coraz niżej, przed każdym skokiem szukając platformy, na której można bezpiecznie wylądować. Cały czas przyj przed siebie jedyną możliwą ścieżką, niszcząc po drodze przeszkody w drzwiach i likwidując potwory. Cały czas podążaj za znacznikiem misji, aż dotrzesz do wielkiej, niebieskiej i zawieszonej w przestrzeni platformy. Przeskocz na nią i wykonaj tam interakcję, aby zdobyć procesor.

Chwilę po ucieczce z procesorem będziesz miał okazję do poprowadzenia pojazdu.

W tym momencie będziesz obserwował akcję z perspektywy trzeciej osoby. Walka będzie niemożliwa, więc po prostu biegnij przed siebie w kierunku jedynego osiągalnego wyjścia (1). W ten sposób dotrzesz do miejsca, w którym znajdują się trzy pojazdy. Wsiądź do któregoś z nich i podążaj przed siebie.Po drodze zauważysz mnóstwo przeciwników (2) - rozjeżdżaj ich śmiało i w żadnym wypadku nie zatrzymuj się. Po prostu cały czas jedź przed siebie jedyną możliwą ścieżką, a gdy dotrzesz do miejsca zwanego Plugawymi Halami, rozpocznie się przerywnik filmowy, po którym nastąpi koniec tej misji fabularnej.

Komentarze