Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Evil Within 2 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, znajdźki, zadania poboczne i porady ogólne.

Witamy w poradniku i solucji do gry The Evil Within 2. Znajdziecie tutaj pełny opis przejścia wszystkich rozdziałów, a także opis zadań pobocznych i wskazówki dotyczące różnych rodzajów znajdziek.

Fani oryginału bez problemu odnajdą się w sequelu, ale nowi gracze nie muszą się obawiać - opowiedzianą w The Evil Within 2 historię ojca próbującego ocalić swoją córkę z wirtualnego, ale szalenie niebezpiecznego świata STEM, łatwo śledzić bez znajomości poprzedniej części.

Największą zmianą w stosunku do pierwszej odsłony jest obecność większych lokacji. Często możemy więc docierać do celu kilkoma ścieżkami, a nawet omijać przeciwników - unikając wyzwania, ale i cennych zasobów.

W naszym poradniku do The Evil Within 2 przedstawiamy najbardziej optymalną ścieżkę ukończenia wszystkich misji. Zaznaczamy też, kiedy warto powstrzymać się z wykonywaniem wątku głównego i poświęcić chwilę na aktywności poboczne. Zapraszamy do lektury i życzymy powodzenia!


Porady ogólne

Tutaj umieszczamy opis najważniejszych, podstawowych elementów rozgrywki. Ich znajomość jest niezbędna do przetrwania w niebezpiecznym świecie gry.


Opis przejścia

Poniżej znajdziecie pełny opis głównego wątku fabularnego w The Evil Within 2. W odpowiednich momentach zaznaczamy, kiedy warto wstrzymać się z kontynuowaniem głównych misji i wybrać się na zadania poboczne.


Misje poboczne, sekrety i znajdźki

W grze znajduje się tylko kilka zadań pobocznych - takich, które pojawiają się w dzienniku misji. Twórcy przygotowali jednak wiele miejsc, punktów zainteresowania i aktywności, którymi warto się zainteresować. Znajdziesz tu ich opis.

Znajdźki pojawiają się wraz z drugim rozdziałem gry. Nie ma ich w rozdziale 1, 10, 15 i 17, natomiast w rozdziale 16 zbieramy je (cztery wspomnienia) wszystkie automatycznie po drodze do głównego celu.


Wskazówki na start

- Dobierz odpowiedni poziom trudności. Jeżeli radziłeś sobie dobrze w pierwszej części gry, możesz pokusić się o start na poziomie Koszmar, ale rekomendowanym dla większości graczy jest poziom drugi z kolei, czyli Przetrwanie. Na najłatwiejszym, Przechadzce, na swojej drodze częściej znajdziesz przydatne przedmioty i będziesz bardziej odporny na ciosy.

- Zatrzymaj się i odpocznij. W grze obecny jest system częściowej regeneracji zdrowia. Na pasku życia Sebastiana widnieje kreska, zaraz po tym, jak otrzymasz obrażenia. Jeśli na moment przestaniesz się ruszać, to po chwili życie zacznie się regenerować, ale tylko do poziomu wyznaczanego przez wspomnianą kreskę. Dalej musisz leczyć się strzykawkami.

- Napij się kawy. W kryjówkach (do pierwszej trafiasz na końcu drugiego rozdziału), poza stołem do craftingu, znajdziesz też zawsze ekspres do kawy. Wypicie napoju przywraca pełnię punktów zdrowia. W ostateczności możesz nawet wrócić do kryjówki z daleka tylko po to, by się napić i odzyskać zdrowie po ciężkiej walce.

- Celuj w głowy. To oczywista rzecz w grach akcji, ale, podobnie jak w serii Resident Evil, tu ma naprawdę duże znaczenie. W wielu przypadkach celne trafienia krytyczne pozwolą zaoszczędzić amunicję, a to nawet ważniejsze niż szybkie pozbycie się przeciwnika.

- Nie bój się unikać walki. W bardziej otwartych obszarach, na przykład w miasteczku Union, będziesz mógł ominąć przeciwników, czasem nawet z daleka. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by walczyć, nie ma z tym problemu. Pamiętaj jednak, że każdy pokonany wróg to dodatkowy żel do ulepszania talentów Sebastiana.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Evil Within 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze