Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Evil Within 2 - rozdział 5: akta, slajdy, szczątkowe wspomnienia

Wszystkie znajdźki w rozdziale piątym.

Podniesienie pierwszej znajdźki w piątym rozdziale The Evil Within 2 to początek walki z bossem. Po takich przeżyciach łatwo przeoczyć znajdźki, tym bardziej że później... czeka na nas kolejny boss.

W tym rozdziale znajdziemy:

  • 6 akt

Rozdział piąty nie oferuje żadnych slajdów do odnalezienia ani wspomnień szczątkowych - chyba że nie podniesiemy wspomnienia na końcu rozdziału czwartego, z altany przed ratuszem.

Nie mamy także dostępu do mapy ratusza, a jedynie do obszaru zewnętrznego, gdzie znajduje się tylko jedna znajdźka - dlatego też wszystkie sekrety przedstawimy na oddzielnych screenshotach i opiszemy ich lokalizację.


Akta

#1 Pierwsze akta to zdjęcie, które podnosisz z martwego funkcjonariusza w bramie na dziedziniec ratusza. Podniesienie zdjęcia to automatyczne wprowadzenie do walki z bossem, więc bądź gotów.

#2 Kolejne dokumenty do akt znajdziesz po wejściu do ratusza głównym wejściem. Wyjdź z recepcji i skręć w prawo, by dotrzeć do bezpiecznego pokoju z maszyną do zapisu stanu gry i ekspresem. Tam, na stole, jest znajdźka.

Jeżeli wejdziesz bocznym wejściem (bo uciekłeś przed bossem), musisz po prostu przejść do recepcji, a stamtąd do bezpiecznego pomieszczenia.

#3 Kolejne akta to fragment gazety. Podniesiesz go ze stolika w korytarzu prowadzącym do obrazu z czerwonym napisem, zaraz po tym, jak zrobisz zdjęcie manekinowi, któremu nałożyłeś naszyjnik.

#4 Czwarty fragment akt trudno przeoczyć. Po byciu przez moment zamkniętym w korytarzu i wysłuchaniu tajemniczych głosów wchodzimy przez uchylone drzwi do pomieszczenia, w którym za rogiem jest tylko szafka, a na niej zdjęcie. Pokój jest mały, więc trudno tę znajdźkę przegapić.

#5 Kolejną znajdźkę można już przeoczyć przez niecodzienne oświetlenie w lokacji, w której się znajduje. Gdy tylko odnajdziemy się w oświetlonym na czerwono pokoju i zaczniemy iść do wyjścia, należy pamiętać, by zebrać akta ze stolika na lewo od drzwi prowadzących dalej.

#6 Ostatni dokument - raport - podniesiemy z szafki w pomieszczeniu, które przemierzamy, wracając do wyjścia z ratusza po walce z bossem. Do pomieszczenia wchodzimy po ominięciu schodów.Do niektórych obszarów w The Evil Within 2 możemy wracać już po zakończeniu danego rozdziału - na przykład do Szpiku. Ratusz będzie jednak zamknięty, gdy go opuścimy. Warto o tym pamiętać i uważać, by zebrać wszystkie znajdźki.

Komentarze