Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Evil Within 2 otrzymało oficjalny tryb FPP

W ramach darmowej aktualizacji.

Bethesda wprowadziła do The Evil Within 2 oficjalny tryb pozwalający na zabawę w perspektywie pierwszej osoby. Opcję dodano w ramach darmowej aktualizacji, wydanej na wszystkich platformach docelowych tytułu - PC, Xbox One i PS4.

Wariant FPP można włączyć poprzez wybranie odpowiedniego ustawienia w menu gry. Wówczas produkcja przedstawi wydarzenia z oczu prowadzonej postaci.

Rozgrywka w trybie FPP wygląda nieco inaczej

Warto zaznaczyć, że na komputerach osobistych tryb dostępny był od dnia premiery. Aktywowanie opcji wymagało jednak skorzystania ze specjalnej konsoli poleceń i wpisania stosownych komend.

W perspektywie pierwszoosobowej można ukończyć większość etapów, choć pojawiły się pewne ograniczenia. W rozmowie z blogiem Bethesdy producent The Evil Within 2 - Shinsaku Ohara - wyjaśnia, ze w niektórych scenach wariant FPP nie działa i wtedy tytuł przełącza się na widok zza pleców postaci.

- Mimo to dołożyliśmy wszelkich starań, by gra zapewniała interesujące doświadczenie, i mamy nadzieję, że ludzie będą zadowoleni z nowego trybu rozgrywki - zapewnia deweloper.

Produkcja to bezpośredni sequel pierwowzoru, więc kontynuuje wątki, które pojawiły się w pierwszej części. Powraca między innymi kwestia córki głównego bohatera, Sebastiana Castellanosa.

Okazuje się, że Lily - tak ma na imię dziewczynka - wciąż żyje, wbrew temu, czego dowiadywaliśmy się w poprzedniej odsłonie. Sebastian - a w raz z nim gracze - stara się odnaleźć dziecko.

Zobacz na YouTube

Zainteresowani mogą sprawdzić grę - oraz tryb pierwszoosobowy - za darmo. Na wszystkich platformach docelowych dostępne jest bowiem bezpłatne demo produkcji.

„Makabryczne i groteskowe sceny nadal potrafią zafascynować, a rozgrywka nie nudzi nawet przez chwilę. Jest naprawdę dobrze” - głosi nasza recenzja The Evil Within 2.

Read this next