Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Evil Within 2 - rozwój postaci, talenty

Ulepszanie bohatera.

Jak w większości współczesnych gier, także w The Evil Within 2 zdobywamy coś w rodzaju punktów doświadczenia, by rozwijać i ulepszać umiejętności głównego bohatera.

System rozwoju działa w sposób przypominający rozwiązanie z poprzedniej części. Używamy więc żelu, który najczęściej pozostawiają po sobie pokonani wrogowie - tak po części twórcy chcą zachęcić, byśmy nie unikali walki za często.

Żel zielony jest najbardziej powszechny, ale do odblokowania lepszych talentów potrzebny jest żel czerwony. W naszym opisie wszystkich misji zaznaczamy, na jakim etapie zdobywamy tę substancję i wskazujemy jego położenie.

W przeciwieństwie do wielu innych gier, zdolności nie możemy odblokowywać w dowolnym miejscu i momencie. By tego dokonać, musimy udać się do Pokoju Sebastiana, a więc dostać się tam przez lustro - dostępne zazwyczaj w kryjówkach.

W tym obszarze należy skręcić w lewo przy warsztacie i usiąść na wózku. W ten sposób przeniesiemy się do miejsca, w którym siostra Tatiana pomoże nam zdobyć nowe umiejętności. Wystarczy, że wskażemy tablicę znajdującą się przed nami.

Ekran ulepszania w The Evil Within 2

Na ekranie ulepszania postaci widzimy ilość posiadanego żelu, mamy też wgląd w opis wszystkich zdolności. Przygotowano pięć kategorii talentów. Musimy inwestować w te, które sami uważamy za przydatne. Wszystko zależy od naszego stylu gry. Jeżeli preferujemy częste strzelaniny i otwartą walkę, to ważniejsze będą inne talenty niż w przypadku nastawienia na skradanie.

Kategorie umiejętności Sebastiana to:

  • Zdrowie - tutaj poprawimy naszą wytrzymałość i zwiększymy pasek zdrowia.
  • Wysportowanie - talenty z tego działu mają wpływ na energię i zręczność bohatera.
  • Leczenie - ta kategoria związana jest z regeneracją i przywracaniem punktów zdrowia.
  • Skradanie się - tu zdobędziemy talenty, które pomogą nam zostać cichym łowcą.
  • Walka - ta grupa zdolności pomoże nam być bardziej skutecznym w otwartej walce, szczególnie bronią palną.

Możemy polecić szczególnie pierwsze talenty związane ze skradaniem się. Dzięki temu będziemy szybciej się skradać, co pozwoli szybciej zajść wrogów od tyłu i uniknąć wykrycia. Przydatny okazuje się też talent z rozbijaniem butelek - dzięki niemu, gdy niektórzy przeciwnicy nas złapią, Sebastian automatycznie oswobodzi się, uderzając w przeciwnika butelką (o ile mamy ją w ekwipunku).

Inwestowanie w zdrowie może wydawać się kuszące, ale gra i tak wymusza ostrożność - ze względu na konieczność oszczędzania amunicji. Lepiej więc inwestować pozostałe kategorie talentów.Na końcu warto zwrócić uwagę, że pokój, w którym ulepszamy talenty Sebastiana, to także miejsce, w którym możemy po prostu porozmawiać z Tatianą - czasem dowiemy się dzięki temu czegoś ciekawego na temat świata STEM.

Po lewej stronie natomiast zobaczymy szereg zamkniętych szafek. W trakcie przygody, a także wykonując wyzwania na strzelnicy dostępnej po 4 rozdziale, zdobywamy klucze do tych szafek. Znajdujemy w nich losowe przedmioty - najczęściej zasoby do tworzenia przedmiotów czy amunicję.

Komentarze